Kilo almak için başlayacağım yöntem..Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve redworm13 tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. redworm13

redworm13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,
    1.73 boyunda ve yaklasık 60 kilo civarındayım.Kilom ideal gibi dursada boya göre bir miktar daha ihtiyacım var.Yaklaşık 10kg kadar.
    Araştırıp edindiğim bilgiler yoluyla şunları öğrendim.Günlük gerekli kaloriden daha fazla kalori almak lazımmış.
    Bende şu yöntemi denemeye karar verdim.
    Her sabah ve akşam yatmadan önce;yulaf+keçiboynuzu pekmezi+süt+muz ile karıştırarak yemek.Buradan yaklaşık olarak hesaplarsak 100gr yulafta 350kalori+100 gr pekmezde de 350 kalori dersek yaklaşık 700 kalori yapıyor.+2 öğün olunca 1400-1500 kalori yapar günlük olarak.Bunun üstüne birde optimum mutrition serios mass adlı kilo aldırıcıyı buldum.Bunda yarım litre sütle karıştırınca yaklaşık 1500 kalori yapıyormuş.Bunu da 2 öğün kullanırsam 3000kalori yapar.Yani buradan toplam 4500 kalori gibi değer çıkıyor+Bunun üstüne günlük yediklerimi de sayarsak bayağa kalori almış oluyorum.Spor yapamamaktayım maalesef.Yeterli vaktim olmuyor okul dersler sosyal hayat vs..
    Kısacası böyle bir mantık kurdum kafamda.Bunu denemek istiyorum.Biliyorum çok sağlıklı bir besin tablosu olmadı ama kiloya ihtiyacım var yağ olarakta olsa şöyle 70 kilo olsam hiç fena olmaz :)
    Önerilerinizi ve bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.İnşallah doğru bir yol çizmişimdir kendime..

2. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Spor yapmıyorsun? kilolar bel bölgende toplanıcak büyük ihtimal, istediğin kilo almakda bunu sporla destekle, vaktin yoksada evde bişeyler yap. Birde spor yapmadan supplement kullanımından bahsetmişsin pek doğru bir yol gelmedi bana :)

3. redworm13

redworm13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spor için şimdilik yeterli zamanım yok maalesef.Evde birtakım çalışmalar yapabilirim ama.

4. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Belki kilo almak seni mutlu edicek ama göbekli olmak var onu düşün :) . evdede olsa antreman yapki aldığın kilo vücudunda dağılsın.

5. redworm13

redworm13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki supplement kullanımı neden doğru gelmedi size :) Sonuşçta amaç kalori almak değilmi?.Birde yaptığım yeme programı ne kadar doğru sizce :)

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    spor yapmayacaksan o alacağın tüm fazla kaloriler göbeğinde "yağ" olarak birikecek...

7. redworm13

redworm13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evde küçük çaplı çalışmalar yapabilirim

8. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Sadece olayı kalori almak olarak düşünme forumda kısa bir araştırma yaparsan neden doğru gelmediğini anlarsın kısaca şöyle söleyeyim 3-4 ay öncesi suppement kullanımı gerekli değil vücut kullanmıyor zaten 3 ay içerisinde adaptasyon sürecini atlattıktan sonra ihtiyaç duyarsan alırsın.

Konuyla ilgili başlıkta şu;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-protein-t8691.html.

Ayrıca;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-lay-p-kilo-t8696.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

Forumda biraz araştırma yaparsan soruların hepsinin cevabı var

Evdede olsa spor yapıcağını varsayarsak bir oturuşda çok yemek yemeğe değil 5-6 öğün yemeğe bak ara öğünlerle destekleyebilirsin aklına geldikçe badem fındık vs tüket.

Sabahları lor peyniri, yulaf, kepek ekmeği, yumurta, öğlende tavuk eti şeyler yiyip kızartmadır yağdır uzak durursan kaliteli bir şekilde kilo alırsın buda kısa sürede olmaz.

Sayfayı Paylaş