Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Mehrana yazdigimin aynisi, once beslenmeni duzene sokmalisin...

Lg Smart World

2. xresta

xresta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam okula gidiyorum ondan dolayı okulda saçma şeyler yemek zorunda kaliyorum sabahları kesinlikle yumurta yiyip süt içiyorum ama akşamları ne yiyeceğini bilmiyorum

3. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Amac kilo almaksa karbonhidrat agirlikli beslen tabi proteini ihmal etmeden

Lg Smart World

4. Aprana_80

Aprana_80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 1.90 boyunda ve 60 kiloyum. 3 haftadır fitness yapıyorum. Beslenmeme ne kadar dikkat etsemde yeterli olmuyor okul yüzünden fln. Vücudum da yağ çok az ve fitness yaptığım için kaslarım bayağı belli ama hacimi yok. Bende kaslarıma hacim aldırmak istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım. Aklıma gainer kullanmak geliyor. Bazı tavsiyeler şu yönde. Protein + karbonhidrat tozu ama bunu 3 ay spor yaptıktan sonra yap diyolar sizce ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bu soylenilenleri yapmamalisin oncelikle, suplement kullanimina gerek yok su anda, boyuna gore asiri zayifsin, bu yuzden ne bulursa ye demiyorum ama yaglanmayida cok dert etme su asamada, duzenli antrenmanini yap duzgun ve yogun beslen eger seni engelleyecek bir saglik sorunun yoksa kilo almama gibi bir ihtimalinde yok, basarilar

Lg Smart World

6. Aprana_80

Aprana_80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Peki teşekkürler. Suplement kullanımına ne zaman başlamalıyım sizce. Yeterli beslenemiyorum çünkü öğrenci olmanın sıkıntıları bu arada yaşım 18

7. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Yagsiz makarna sarisiz yumurta sekersiz protein tozu tavugun yaninda yogurt ekmek vs yemesseniz kilo alamamaniz normal degilmi.

8. Aprana_80

Aprana_80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sıkıntı o zaten yiyorum ama pek bi yararı olmuyor

9. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Daha fazla yemeyi dene

10. Aprana_80

Aprana_80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Peki. Protein veya gainer kullanmayayim yani

11. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Gunluk en az +500 kalori al gerek yok

12. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Birçok arkadaş gibi spora başlarken bende oldukça zayıfyım gerçi hala zayıfım kilo almaya çaba gösteriyorum . yaklaşık 2 ay oldu spora başlayalı 45-50 gündür gainer kullanıyorum .beslenmeye dikkat ediyorum 1.74 57 kilodan , şuan için 62 kilo oldum 5 kg felan aldım benim için iyi bir rakam ama bunu kas olarakmı aldım göbekmi onu bilmiyorum . Eskiye göre kendime baktığımda kollarda birazda olsun toplama var ama göbek çıkmış gibi . Göbek olayını nasıl çözücez bilmiyorum anlayan arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum :)

13. Zarj

Zarj Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim düzenli bir beslenme programım yok ne bulursam yiyorum (bol pilav, tavuk , kırmızı et , yumurta vb yani gereksiz seyler degil )
    178 boy 58 kiloydum başladığımda 3 ay kadar sure icinde 6 kilo alıp 64 oldum cok iyi diyemem ama boyle devam ederse yaza kadar 75 i hedefliyorum . Ama herkesin bildigi gibi her insanın farklı yapısı vardır hedefinize odaklanın duzenli spor ve beslenmeyle (eger bir hastalığınız yoksa) kilo alamama ihtimaliniz olmadığını dusunuyorum ,yavas yada hızlı. kolay gelsin , başarılar

kaan.tufekci.14 bunu beğendi.
  14. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Anormal kilo probleminiz varsa öncelikle bu genetik olmayabilir.Benim kilo problemi olan bütün arkadaşlarım kilo problemine sebep olan hastalıklara sahipler.

Benden tavsiyeler :

1-Antrenmanınızı yeterli şiddette yapın.En önemlisi budur ve beslenmeden çok daha önemlidir.Eğer kaslarınızda büyüme için yeterli stimulasyonu yaratamazsanız yediğiniz hiçbirşeyin size faydası olmaz sadece yağlanırsınız.Beslenme konusunun bu kadar önplana çıkarılması biryerde yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor.Unutmayın yiyerek kas yapılsaydı her deli gibi yiyen yağ tulumuna değil jay cutlere dönüşürdü.Ki ülkemizde spor yapanların dahi bu yanlışa düşüp yağ tulumuna döndüğünü görebilirsiniz.Antrenmanınıza odaklanın antrenman teknikleriyle beslenmeden daha fazla ilgilenin araştırın !

2-Kilo problemi yaşayan kişilerde gluten alerjisi daha sık görülür.Eğer ekmek yediğinizde şişkinlik problemi yaşıyorsanız mutlaka bu alerjiye sahip olup olmadığınızı öğrenin.Aksi taktirde bağırsaktaki inflamasyonlardan dolayı yediğiniz yulaflar çöpe gidebilir

3- Kilosu düşük kişilerde genelde bu durum demir ,b12, eksikliği , emilim bozuklukları gibi problemlerden kaynaklanır.Böyle bir probleminiz var mı kesinlikle hastaneden öğrenin ve varsa acil tedavisine başlayın.Aksi taktirde boşa kürek çekebilirsiniz.Burun eti,geniz etiniz varsa,halsizlik uyuklama varsa uyku apnesi varsa bunları da öğrenin ve varsa tedavi ettirin, ameliyat olun.

4- Fazla tuz tüketiyorsanız tuzu birden azaltmayın.Bu bazı kişilerde gözle görülür bir su atımına sebep olabilir.Vücudun tuz ihtiyacı azdır evet fakat tükettiğiniz miktara alışır vücut o miktarla ve diğer faktörlerle beraber optimum hidrasyonu yapmaya alışmıştır.Bunu birden kestiğinizde su atabilirsiniz bu da kas gelişimini olumsuz etkileyebilir.

5-İmkanlar çok elvermiyorsa çok sağlıklı beslenicem diye kastırmayın, önünüzde ne varsa değerlendirin.Odaklanacağınız birinci makro karbonhidrat olsun ikincisi protein.Bunları yeteri kadar almak ön şartınız olmalı.Bir burger king menüsü de protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı karşılar uzun vadede zararları olsa da.

6-Tavsiyem bir ambalaj dükkanına gidip tek kullanımlık kapaklı yemek kaplarından alın tanesi 15 kuruş gibidir.İki günlük yemeğinizi hazırlayıp buzdolabına koyun.Tavuğu sonra pişirebilirsiniz tadı berbat olur bekleyince.Veya haşlanmış tam yumurta koyun 3 tane her öğüne önceden.Peynir de olabilir.
    Mesela elinizde basmati pirinç var.mutfak tartısında 500gr tartıp 1150gr su ile pişirirsiniz.Soğuduktan sonra bundan kaplara ihtiyacınıza göre porsiyonlara bölerek doldurup zamanı geldiğinde çıkarıp yersiniz.Dışarı yanınızda da götürebilirsiniz.Yanına 3 L (büyük) veya 4 orta/küçük yumurta ekleyebilirsiniz.Varsa brokoli lahana..vs de eklersiniz.Evde olduğunuz zaman tavuğu taze yapıp yanında yersiniz.
    Fasulye konserveleri,tonbalık..vs gibi ppratik ürünlerden de faydalanabilirsiniz.

Son düzenleme: 26 Ocak 2015
  15. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    ''benim metabolizmam hızlıymış'' arkadaşlar bunu iyi düşünün check up yaptırın.

Gluten olayı için şurda bir bayanın yaşadığı durumu örnek veriyorum ,ekmeğe abandıkça cin aliye dönen kişi gluteni terkedince nasıl kilo almış okuyun düşük ihtimal olsa da aslında abartılan bir konu olsa da ihtimal dahilindedir :
    http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-536712.html

Diğer bir unuttuğum hastalık tiroid fazlalığıdır arkadaşlar bu da olabilir.
    Sağlık probleminiz olmadığını kesin olarak bikaç hastaneden doktordan öğrendikten sonra spora odaklanabilirsiniz.

16. Muammer1

Muammer1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Bende 12 yArkadaşlar merhaba. Bende tesadüfen dün kendimi bir kameradan başkasının gözünden gördüm ve Hastır! dedim kendime. Resmen cin aliyim. Profilden bakılınca neredeyse yok gibiyim. Yaş 26, boy 190 ve kilo 60. Dün kendimi öyle görünce birşeyler yapmalı dedim artık ve biraz araştırma yaptım ama kendi tempoma ne tür diyetler uyar onu da bilemedim o yüzden sizlerede bir sorayım dedim. Şimdi arkadaşlar, ben mesleğim gereği yoğun tempoda çalışan bir insanım. Sabah 9'dan akşam 9'a kadar sürekli hareket halindeyim ve yük indirip bindiyorum. Yani bütün günüm sporla geçiyor diyebilirim sanırım. Akşam eve geldiğimde ise ölü gibi bir kanepeye devrilip kalıyorum. Yani doğrusu kendime ayıracak pek vaktim olmuyor. Ama bu cılız görüntüde çok canımı sıkıyor. Dün itibarı ile günde yaklaşık iki paket içtiğim sigarayı bırakmaya karar verdim. Şu an sabah öğlen ve akşam birer adet olmak üzere günde 3 adete düşürdüm. Sanırım bu da iyi bir başlangıç sayılır. Şimdi sizlerden ricam ise ben bu tempoya göre nasıl bir diyet programı izleyebilirim acaba? Öyle sık sık birşeyler yiyebilme şansımda olmayabiliyor çoğu zaman... Bu kilo aldırıcı tozlardan filan kullanmamı önerir misiniz? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

17. Emre105

Emre105 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yapacağımız tek ve önemli şey bence yemekten sonra nasıl hemen tuvalete çıkıyorsak midemiz boşalıyorsa hemen tekrardan yemek yemek ve midemizi tekrar doldurmak olay bu kesinlikle önerim budur teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2015 ---
    Yapacağımız tek ve önemli şey bence yemekten sonra nasıl hemen tuvalete çıkıyorsak midemiz boşalıyorsa hemen tekrardan yemek yemek ve midemizi tekrar doldurmak olay bu kesinlikle önerim budur teşekkürler.

18. Anabolik5

Anabolik5 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Emre hayatimda duydugum en sacma aciklama xd

19. Csuns

Csuns Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba, bir konuda bilenlerden tavsiye almak istiyorum. Yaşım 20, boy 1.84 kilo 70 yağ oranımda yaklaşık %14-15 civarı. Zayıf bir vücut yapım var sağlıklı kilo almaya çalışıyorum sıkıntım ise zor kilo almam ve karnımda şişlik olması. Yağ tabakası gibi gözükmüyor ama hafif bir şişlik var ve karın kaslarının gözükmesine engel oluyor.

Haftada en az 3 kere fitness a gidiyorum bunun yanında haftada en az bir kez koşuya çıkıyorum 5-7 kilometre koşuyorum

Kısaca hem kilo alıp hacimlenip, hem karnımı düzleştirmek istiyorum
    Not : karın çalışıyorum, beslenmemi düzenli yapıyorum bol bol protein alıyorum , yağlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum aynı şekilde zorunda kalmadıkça toz kullanmayı düşünmüyorum. Göbek durumu sebebiyle çok yemek yemeye de cesaret edemiyorum. Tavsiye verirseniz çok sevinirim

20. Bmermi

Bmermi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhaba . Bunu ne zaman yazacağım diye hep merak ederdim . Kilo aldım da insanlara öneri vermesi kaldı :) . Üzerinden 1 sene geçti .. Bundan tam bir sene önce tam olarak 54 kilo idim . 1.70 boyum var bu arada. 23 yaşındayım. Hiç unutamam yazın insan içine uzun kollu giyip çıkardım . Çünkü kollarım ip gibiydi. İnanılmaz rahatsız ediyordu bu durum beni. Kız arkadaşımdan ayrılmıştım ve daha da yemek yememeye başlamıştım . Herkes çok zayıfsın biraz kilo al , bu ne hal üflesem uçacaksın, kemiklerin sayılıyor diyordu. Fakat benden ayrılan o kızın şu haline bak demesi bardağı taşıran son damla idi. O gün ben bu foruma girip ne yapmam gerektiğini insanlardan öğrendim . Ve bir gün buraya girip bende bir kaç insanı teşvik edebileyim istedim. Artık aynaya bakıp kendime acıma istemiyordum.

Öncelik olarak evime yakın güzel bir spor salonu buldum. Girdim içeri insanları görünce gerçekten utandım kendimden. Fakat yapmamam gerekirdi bunu biliyordum. Bünyem deli hızlı çalışır benim hocaya bunu anlattım . Bana güzel bir program yazdı . 1 ay iyi bir tempoda çalışmalarıma başladım. İlk olarak uyku düzenimi oturttum. Oturmadım abi saat 4 lere kadar . 12 de yatıp 8 de kalktım her gün. Bu şekilde bünyem biyolojik saatim normale dönecekti. Bunu başardım. Her sabah kahvaltımda o iğrendiğim peynir ve yumurtayı kusa kusa yedim . Bazen omlet yaptım yedim. Hocam bana karnın aç kalmayacak demişti. Bende uyguladım. Pilav ve makarna yemekten kusacak duruma geliyordum artık. Günde 5 öğün yiyordum. Ara öğünüm 5 6 tane armut yada elma idi. İlk ölçümümde yüzde 4 yağ oranım vardı ve 54 kilomun 48 kilosu sanırım kastı fakat kemiklerim sayılıyordu . Kilo almalıydım fakat yağlamalıydımda . Bu bir ayın sonrasında karbonhidrat tozu satın aldım . Fiyatı dolayısıyla hardline gainer kullandım . Hocam bana karbonhidrat tozuyla daha hızlı bir şekilde ulaşabileceğimi söylemişti amacıma haklıydıda . Karbonhidrat tozum bittiğinde 60 kiloydum ve vücudum güzel gorunmeye baslamıstı. Arkadaşlarım sen iyi kilo aldın demeye basladı. Bunlar beni çok motive ediyordu.

Arkadaşlar 1 sene oldu demiştim . Bu 1 sene de tabi ki düzeni bir çok defa bozduğum oldu . Fakat şuanda 67 kiloyum . Yağ oranım %8 kas kütlem 60 kg . Kollarım 6 cm genişledi. Göğsümün ne kadar genişlediğini tahmin bile edemem sanırım . Fakat vücudum oldukça fit ve atletik duruyor ektomorf olduğum için. Öyle çok şişkin değil tam olarak kıvamında . Okulda havuza gittiğimde insanların bu kez farklı baktığını gördüm . Vücudum için övgüler aldım . Henüz amacıma ulaşmış değilim amacım 70 kg olmak fakat o 3 kiloyu kas olarak almak istiyorum . Bu nedenle şuanda yediklerimin yağsız şekersiz tuzsuz olmasına dikkat ediyorum . Belki şu ayrıntı bir çok kişinin ilgisini çeker . O beni zayıflığımdan bırakan kız var ya , kapımda ağlamaktan bıkmadı :) Saygılarımı sunuyorum umarım herkes amacına ulaşır . Tavsiye olarak inanın ve uyku , beslenme duzenınızı oturdun diyebilirim . Profesyonel değilim ben sadece bu işi başarmakta olan biriyim ve amacım kesinlikle bilmişlik taslamak değil. Gerçekten benım yaşadığım stresi kimsenin yaşamasını istemem sadece . Kolay gelsin ..

Sayfayı Paylaş