kilo alıp vermek şart mı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alicemim tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alicemim

alicemim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar vücudumuzdaki yağ oranını azaltmamız ve kaslanmamız için kilo alıp vermemiz şartmı.yani sporcu kilosunu koruyarak kaslanabilir mi...

Coyote bunu beğendi.
  2. KaRaDeNiZ_08

KaRaDeNiZ_08 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bu sorunun cevabını bende merak ediyorum mesela ben 78 kiloyum ama body başlayacağım zaman , başlangıçda kilo almak istemiyorum aksine 70 veya 75 kiloya düştükten sonra yapmak istiyorum bu şekilde olur mu ??
    kilo almadan vucut geliştirmeye başlanmaz mı ?

3. KaRaDeNiZ_08

KaRaDeNiZ_08 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

bu konuda bilgisi olanlardan cevap bekliyorum lütfen , yeni konu açmama gerek yok sanırım...

4. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben de sizin gibi istiyorum ama kolay değil. Çünkü yağların yoğunluğuyla kasların yoğunluğu çok farklı. Yağın 1'in altında, kasın 1'in üstünde olduğunu bil kafi. Atıyorum değerleri. Yağın 0,5.. kasın 1,5 kabul et. Çok basit örnek.. Sen 100 ml yağ yakıp yerine 100 ml kas katmayı başarırsan şayet kütle artışın kaçınılmaz. Çünkü 100 * 0,5'ten 50 gram verip 100 * 1,5.. 150 gram almış olacaksın. 100 gram net kilo kattı bu sana. Gibi gibi işte. :) Bilmem anlatabildim mi?

KaRaDeNiZ_08 bunu beğendi.
  5. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    vücut geliştirme sporunu en basit mantıkla anlatacak olsam
    kışın bulk denilen büyüme döneminde büyüyebilmek adına kilo alırsın muhakkak kas hacminin artması şüphesizki tartıyada yansıyacaktır bi ölçüde
    ama kilo almanın sağlıklı olması abur cubur hamur ekmek ile olmaması tercih edilmeli
    yaz döneminde vücudu define edebilmek yağ yakmak adına diete baslanılır ve dolayısıyla burdada el mahkum kilo kaybedersin
    bu işin mantığı böyle işler.vücut doğası gereği kışın yağ toplar yazıında bunu atmak istersin ama ben 4 mevsim bulk gezicem dersin yada ben 4 mevsim belli ölçüde kalıcam büyüme kaygım yok dersen büyük ölcüde sabit kalırsın ama tabi bu sabitliği korumakta kolay iş değildir

KaRaDeNiZ_08 bunu beğendi.
  6. alicemim

alicemim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda net bilgisi olan bir üye yok mu forumda...

7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bu konuyu bende merak ediyorum hocalarımız mıtlaka bir cevap yazcaktır ben 40 kilo verdim hem diyet hemde sporla suan kilo sorunum yok spora full devam bu dönemde yagda yaktım kasta yaptım halada devam ediyorum sanırım bu birazda genetikle alakalı birsey kas olayı

8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bir ara aynı kiloyu koruyarak düşük yağlı normal karb ve yüksek proteinli beslenerek 2 ay body ve cardio yapmıştım. Vücudum gittikçe yağsız görüldükçe kilom aynı kalmıştı. Yapılabilir fakat kulağınızı tersten göstermek gibi birşey olur.

Süreç çok yavaş işleyeceği için sabırsız insanoğlu bu çalışmayı yarıda kesecektir.

Klasik body çalışması bulk define olayı ile bulk zamanda kilo ve hacim artışının beraberinde gelen güç kazancı sizi şevklendirirken definasyon döneminde ise gittikçe yağsız ve hoş görünmek de insanoğlunu şevklendirecektir. Bu yüzden kesinlikle sabit kiloda body çalışması sabırsızlara yönelik değildir.

Sayfayı Paylaş