Ketojenik Diyet

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve TTTT tarafından 9 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu konuyu bayagı arastırdım ama tam olarak kavrayamadım anlayamadıgımsa bu kadar yag alıp nasıl yag yakmayı planlıyoruz yanı karboyu 0a ındırdık neredeyse proteın ve yag alınımı arttırdık kalorıyı 1500 2000 arası belırledık ee bız nasıl guclu kalıcaz nasıl sporumuzu yapıcaz bu konuda bılgılı bır arkadas benı aydınlatırsa cok sevınırım

İshak01 ve requ. bunu beğendi.
  2. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Forumda achilles in açtıgı bir konu var Ketojenik diyet ve ketosis. Vücut glikoz kullanmadıgı için katabolizm fazla olmaz. Vücut yagları kullanmaya alışınca enerji de oluyor, yağlar testo ve gh sentezini de artırdıgı için güç artışı da oluyor.

İshak01, SCHWARZXXL ve StormBlast bunu beğendi.
  3. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    requ. benim yag oranım 15 16 cıvarında seyredıyor ben bunu bu diyet sıstemı ıle kas kaybını mınumumda tutarak 9 10 cıvarına cekebilirmiyim veya ne kadar sürer cunku bu diyet baya sıkıntılı gıbı duruyor ama verim alıcagımı bılırsem dırek uygulamaya gecırecegım veya ne kadar bı kılo kaybım olur zaten 78 kg den suan 74 ındım defınasyon sıkıntısına ama kastan gıttı baya yanlıs uyguladım programımı bılgı eksıklıgınden senın tavsıyen ne yonde ?

4. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben olsam, günlük ihtiyacımdan 500 kcal eksik beslenip, karb'ı yüksek tutarım. Proteini 1,5-2 gram civarı, yağı 0,5-1, geri kalanı da karb. ile tamamlarsın. Ama karb yüksek, yağ düşük olursa daha iyi olur. Tabi bu bunyeye göre degişir. Böyle dene, gelebildigin yere kadar gel, ki bence 9 10 civarına bu şekilde inebilirsin, sonra low carb ya da ketojen denenebilir. Ketojeni en son çare olarak sakla, çünkü çok ince bir diyet.

TTTT bunu beğendi.
  5. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ya komik gelicek belki ama ben hiç kalori veya yemek hesabı yapmadım bu gune kadar yanı sadece yagsız yemeye calıstım bıde et olursa ıyı olur mantıgıyla gittim. bugun olcu boy kılo falan fılan aldım kilo 73 olmuş boy 179 kollar 39 omuz 128 gogus 105 bel 86 bacak 59 kalf 40 olculerım bu yonde belımı bı 77 78 e cekmek ıstıyorum yanı bugune kadar hıc kalorı hesabı yapmadım ondan suan bunun sıkıntılarını ckeıyorum yanı ne yapcagımı sasırmıs durumdayım tek istegim diyete girdigimde diger olculerın azalmaması yanı 39 yerıne 37 kolla dıyetten cıkmıyım ıstedıgım bu bu yonde bı seyler yapmak ıstıyorum buna gore bır tavsıyen varmı ?

6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  7. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar çiğ yer fıstığı ketojenik diyet için biçilmiş kaftan bence besin değerlerine baktığımızda tamamen ketojenik diyet için olduğu görülüyor siz ne diyorsunuz?
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ekim 2014 ---
    (100 Gram)

Karbonhidrat (g)8.29
    Protein (g)25.25
    Yağ (g)48.10
    Kolesterol (mg)0.000
    Sodyum (mg)11.00
    Potasyum (mg)660.00
    Kalsiyum40.00
    Vitamin A0.000
    Vitamin C0.000
    Demir1.8

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ketosis diyeti vucuttan su atilmasina (ve dolayisiyla tansiyonun dusmesine) sebep oluyor. Tabiiki ilk basta hizli kilo kaybinin bir kismi su kaybi. Birinci haftadan sonra, su fazlasi atilmis oldugu icin, kaybedilen kilolar cogunlukla yag dokusundan oluyor. Vucut cok az kalori alinan diyetlerde kas yikimina ugruyor. Ketosis diyetinde de cok az kalori alinirsa kas yikimi olur haliyle.
    Kilo vermek icin tavsiye edilen tipik yuksek karbonhidrat-az yag-ortalama protein diyetlerinde kas kaybi daha cok. Sebebi; Yag depolamak icin insulin gerekli. Yenilen ogunlerdeki karbonhidratlar insulini yukseltiyor ve o an ihtiyac olmayan kan sekeri yaga cevriliyor. Sonuc olarak kan sekeri dustugu icin devamli bir aclik hissi olusuyor. Devamli aclik diyeti de zorlastiriyor.
    Ketosis diyetinde insulin cok az tetikleniyor (protein alininca) ve vucut ve beyin seker yerine yag yakmaya basliyor. Kan sekerinin sabit tutulmasi icin gerekli glukoz amino asitlerden sentezleniyor. Bu diyette protein %'si yuksek oldugu icin kaslarin ihtiyaci olan amino asitler vucuda veriliyor. Sonuc olarak kaslarda bir yikim olmas soz konusu degil, tam tersine tipik kilo verme diyetlerine gore verilen kilonun cok daha fazlasi yaglardan gidiyor. Omur boyu ketosis tipi beslenip saglikli yasamak mumkun.
    VG yapan birisinin asiri yaglardan kurtulmasi icin ideal bir diyet.
    iddia bu fakat bu diyeti denedinmi diye sorucak olursan,hayir denemedim,cok kolay basit bir diyet degil.Ama diyetin temeli yukarida yazdiklarima dayanmakta.

İshak01 ve adrion27 bunu beğendi.
  9. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben %65 yağ %25 protein %10 karbonhidrat almayı düşünüyorum. Sence günlük harcadığım kalorinin en fazla kaç kalori altına düşmeliyim ki kas kaybını minimuma indireyim? Verdiğin yanıt son derece tatmin edici teşekkür ediyorum fakat yer fıstığı hakkında hiç yorum yapmamışsın. Yorumunu bekliyorum :)

İshak01 bunu beğendi.
  10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    kalorisine dikkat edildigi sürece yer fistigi bu diyet icin uygundur.

İshak01 ve adrion27 bunu beğendi.
  11. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bu diyette de kalori açığı bırakmak gerekiyor mu?

12. İshak01

İshak01 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Günde 25 g,En fazla 50 g olarak 2 ara öğünde yersen çok faydasını görürsün.Bu arada günlük kalorinin %50sini proteinlerden;%30-35 ini yağlardan %15-20sini de karbonhidrattan karşılarsan daha iyi bir diyet olur.Yağ miktarını çok artırma,az karbonhidrat al ve protein bol al dostum

adrion27 bunu beğendi.
  13. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    ishak01 ketojenik diyet yağı abartmakla ilgili tabiiki insan canının istediğini yapabilir ama adı ketojenik diyet olmaz kimse yapmak zorunda da değil. adı bu şartları da bu
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Kasım 2014 ---
    ketojenik diyetin mantığı şöyle araba gibi düşünün vücut hem benzin hem de mazotla çalışmak için yapılmış ama biz bilmediğimiz içim hep benzinle çalıştırmışız 3-4 günlük bir alıştırma süresiyle vücudu mazot yani yağ ile çalışma durumuna sokabilirsiniz. normalde 2500 kalori alıyorsanız bu 2000e düşecek bunda değişen bişi yok ama vücut bensiznden mazota geçti ve artık yakmak için karbonhidrat değil yağ arıyor ve yeterli kaloriyi alamıyor bilin bakalım bı yağı nerede bulacak.... evet göbeğinizde. ve karbonhidrat yakmadığı içinde kaslarınızı karbonhidrata çeviremeyecek . olayın mantığı bu

Son düzenleme: 18 Kasım 2014
    İshak01 bunu beğendi.
  14. İshak01

İshak01 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Arkadaşım.Beni aydınlattığın için çok teşekkür ederim.Ben de 1-2 aydır ketojen diyet yapıyordum.Artık ketojen'in bir farklı türü olan KETOSİS adlı %60 yağ-%30 protein-%10 karb. yüksek yağ diyeti yapacağım 2 ay daha.Karbonhidratı az alınca kas yapamıyoruz ama yağları çok aldığımız için kas da yakmıyoruz.Kaslarımız olduğu gibi kalıyor.Kas kaybetmeden yağ yağmak için muhteşem bir diyet.Özellikle Göbek ve bel bölgesinde yağları olan arkadaşlar da 1-2 ay denesinler.Bodyforumtr de arama kısmına ketosis yazın ordan çıkar her detayı yazmışlar.

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    tebrik ediyorum inşallah istediğin sonucu alırın ve kas da yaparsın antremandan önce veya sonra hangisi sana yararsa 20 gr karbonhirat al bu ketojenik diyetindeki karbonhidrata eklenmez. ve kas tapımı için yeterlidir meyvasuyu meyveli soda ya da tatlı kaşığı tahinpekmez farketmez böylece kas da yaparsın ve dediğim gibi günlük karbonhidrat sayına eklenmez rahat ol

İshak01 bunu beğendi.
  16. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Şuan ketojenik besleniyorum ilk haftam bitti 0 karb 150-180gr protein 50gr yağ alıyorum , gayet memnunum kaloriden ziyade besin değerlerine bak sonuçta normal beslenmede en az 1000 kcal i karb dan geliyor

İshak01 bunu beğendi.
  17. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    50gr yağ ile ketojenik olmaz yediğiniz herşeyin içinde bir miktar karb vardır siz gene 50gr karbı bulyosunuzdur sebze meyve etten sorun değil zaten sınır okadar hatta antremanda alacağınız 40 gramı da listeye katmıyorsunuz ama o 50 gram yağı bir 250 bram yapın o zaman ketojenik denir.

250 x 9 = 2250 kalori yağdan - sizin hesapla 50x 9 = 450 kalori toplamda 1250 kalori almış olyorsunuz çocuk bile daha fazlasına ihtiyaç duyar
    150 x 4 = 600 kalori proteinden
    50 x 4 = 200 kalori karb dan
    toplam 3050 kalori eder çok sert çalışıyorsanız bu bile kilo kaybettirir 50 gram yağ komik kalmış

bir subardağına yada ölçü kabına 250 gr yağ koyun onu bitirmeye çalışın o zaman net hesaplamış olursunuz.

işin fenası ketojenik diyette açlık duygusu olmadığı için gerçekten 1200 1300 kalori alıp farkına varamayabilirsiniz çok tehlikeli gider o güzelim kilolar falla

Son düzenleme: 22 Kasım 2014
  18. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ketojende ana kural en az protein gramajında yağ alınmalı

19. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    150 gr yağ alınması konusunda bilgim yoktu neyse en azından öğrendim yağı arttırma zamanı ! :D teşekkürler , ilk defa deniyorum

İshak01 bunu beğendi.
  20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    editleye medim süre dolmuş demek istediğim ağır bir çalışma ve yoğın bir kardiyo ile 3050 kalıri de bir badiciye kilo kaybettirir. siz kendi bazal metabolizmanızı hesaplayın aktivite farkını koyun kilo verme hızınıza göre farkı çıkarın ve kalan kaloriye göre yağı ayarlaın 50 gram karbonhidrat ve 150 gram protein sabit kalacak çekilde ama 50 gram karbon hidrat hiç karbon hidrat yemezseni z sadece sebze et peynir onların içinden alacağınız karbon hidrattır. o yüzden eti peyniri veya herhangi birşeyi abartırsanız gene ketojenik diyeti bozarsınız. karbonhidrat günlük 80 gramı geçtimi bay baaay
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Kasım 2014 ---
    ben öyle bir kural koymazdım biz spor yaptığımız için proteini orjinalden fazla alıyoruz ev hanımları bu diyeti 60gr protein 150gr yağ ile yapıyor yağ hep proteinden fazla hatta iki kayına yakın oluyor yabancı sitelerde banim ölçülerime 180 gram protein 350 gram yağ hesapladılar oha dedim. 3950 kalori tavsiye ediyor bana saol canm kalsın dedim.

Son düzenleme: 22 Kasım 2014
    İshak01 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş