Kendi programım hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mehmet0057 tarafından 10 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mehmet0057

mehmet0057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler.Ben dün itibariyle evde spor yapmaya başladım.Amacım kilo verip vücudumun şekilli durmasını saglamakve bi nebze olsun boyumu uzatmak.Kafamdan bir program yazdım ama eksiklerimin oldugunu biliyorum gerek beslenme ve gerek antreman olarak umarım eksiklerimi söylersiniz.
    Program:
    Flexor hocamızın evde dumbell ile çalışma programı+sag ve sol kol çalışması 2şer set
    2.İp atlama 25x4.Şınav 2x10 , mekik düz 2x10 sag ve sol ayak çekerek mekik 2x10 .
    3.Elleri başın üstüne koyup sag ve sol ayagı bükerek yere dogru zıplayıp kalkma
    4.Son olarak akşam 17:30 gibi futbol oynamaya gidiyorum
    Beslenme konusunda ekmek , şeker , tuzu azaltmaya çalışıyorum ama yardımlarınız olursa sevinirim.
    Setler arasındada 30 sn dinleniyorum.Yorumlarınızı beklliyorum.Selamlar...
    Not:
    Boy:1,67cm
    Kilo:75kg

2. mehmet0057

mehmet0057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yardımcı olacak olan var mı ?

3. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Flexor'un evde dumbell ile çalışma programını uyguluyorsan ekstra bir kas egzersizi yapmana gerek yok, yani ekstra şınav çekmene, kol çalışmana vs gerek yok o programı uygula yeter. O programda yanılmıyorsam karın hareketleri yoktu, onları sen eklersen 3-4 set şeklinde. Benim görüşüm gün aşırı çalışılması şeklinde midenin. Her gün futbol oynamaya gidiyorsam ekstra cardio yapmana gerek yok bence. Gereksiz kas yıkımı yaşarsın. beslenme çok önemli, yağ un tuz şekeri azaltman doğru fakat proteini arttırman gerekiyor unutma. Başlangıç seviyesi için kilo başına 1.5 gram protein işini görür. İlerledikçe onu da arttırman gerekecek.

Sayfayı Paylaş