Kaslari cevirmek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve madman tarafından 30 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar basligi okuyup kaslarini yerlerinden cikarmayin sakin haa.Bu bilimsel olarak kanitlanmis ve Dwayne Jackson tarafindan kaleme alinmis bir konu.Olay su eger bench press yaparken(tabi agirlik azaltilarak)bench barini düz tutmak yerine ters tutarsaniz( yani avuc icleri bas kisminiza bakacak sekilde)gögüs kaslarinizin gelisimi %27 oraninda artiyor.Kanadada 10 sporcu üzerinde denenmis ve etkinligi kanitlanmis bende denedim veeee süper bir pump yasadim denemesi serbest..

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Fakat şunuda göz ardı etmemek lazım bench te eğer tutuş ters ise eklemlere binecek olan ters şiddette yük ile bir daha spor yapamaz duruma gelebilirsiniz..

bençteki vucudtaki eklem ve kasın dizaynı bu bahsettiğiniz harekete uyumlu değildir gelişimde bu uyumsuzluktan doğar fakat vucudun yorgun bir anında koruma kalkansız bu hareketi yaparken sakatlanma an meselesidir.

doğru hareket ustunde kası adaptasyon yapmak yerine ters harekette adeleyi geliştirmek buyuk bir risk olabilir..

bir başka örnekte spay mızda 5 tane lombar var her lombarın 9 derecelik açısı var bu da demek oluyorki flexiyonda vucudumuz bize 45 derecelik eğilme açısı tanıyor bu 45 derecelik açıyı extensiyondada denersek işte o zaman spora veda ederiz

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu dediğin, yani ters tutuş bench press, Pump Forever'ın favori triceps hareketlerinden birisiydi, muazzam triceplerini dahada geliştirmek için bu hareketi 80-90 kilo ile 6-8 tekrarlı olarak yapıyordu.
    Açıkcası benimde bildiğim bu hareket daha çok triceps için, zira kullanılan kilo bench presse göre oldukça düşük, tabii ortada yapılan bir araştırma var ise, durum değişir, acaba en çok göğsün hangi bölgesini etkiliyor bu hareket,detay belirtilmişmi okuduğun yazıda?

4. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ben bu hareketi multipreste ve yanimda bir partnerle yaptim.Flexorun dedigi gibi sakatlanma riski olabilir ama bu risk bb d herzaman var yani.Bu hareketin gögüs kaslarinin heryerini ama bilakis üst gögüsü daha cok gelistirdigini savunuyor yazi denemkte fayda var ama kontrollü bir kiloyla tabiki..

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yine yanlış bilgiler veriliyor

benim anlatmak istediğim gelişim prensibinde bu hareket yok genelde triseps için kullanılan nadir bir hareket indirilen bölgede abdominal üzerine indirilmesi bu abdominal değilde üst göğüse indirmeyi denersek bileğimizin burkulmasında tutunda diğer bölgelerin sakatlanması kaçınılmazdır

bu aynı bir harekette olmayan varyasyon yürütmeye benziyor mesela mekik çektiğimizde üst kas çalışır ayakları kaldırıp indirdiğimizde alt abdominaller ve transver abdominal çalışır diye bilinir

oysaki linea alba zarı kasları ortadan ayıran zardır ve yanlardan gelen zarlarlada ayrılır bu zarlar sekment görevi görür böylece bir mekikte adelenin tonusuna göre dağılım yapar en alttaki transvers abdominalin gelişmemesi yani en alt bakla diyelim bu kasın çizgisi yukarıdan aşşagı olduğu içindir diğerleri yatay transvers ise dikeydir ayrı zamanda diaframın tardımcısıdır

demek istediğim sizin hareketi yönlendirmeniz değildir vucudun yapısının harekete uygun olup olmadığıdır

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ters Tutuş Bench Press, vücut geliştirme literatüründe olan bir hareket.
    Bar mideye değil, alt ya da orta göğüs hizasına indirilir.
    Zaten dolu bir barı o pozisyonda mideye indirmek pek olacak bir şey değil.
    Michael Yesis, Muscle and Fitness dergisinin tanınmış kinesioloji uzmanı, aşağıdaki linkte bu hareketi ve icrasını anlatmakta, oradanda incelenebilir.
    http://www.muscle-fitness.co.uk/458.html

7. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan arastirmis ve bulmussun kardesim tebrikler.Sadece hayir olmaz olamaz demekle olmuyor bu isler eger bu bilgi yanlissa o zaman flexor cok biliyor koskoca muscle and fitness dergisi birsey bilmiyor demektir.

8. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

flexor yazının türkçe meali varmı :lol:

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Evet ben sadece bilmiyorum haklısın ayrı zamanda seminerlere giderek yabancı ülkelerden gelen prf öğreniyorum bu anlattığım olay yukarıdaki seminerde bahsedildi istanbul maslak prences hotel bu seminerde profosör söze girerken şuandaki hatalı bilgiler diye başladı vede bunuda kapsıyor

evet ben araştırmıyorum yada ben oturduğum yerden tuşlara basmıyorum googleden kopyalayıp yapıştırmıyorum

ben sadece prf öğreniyorum ve size aktarıyorum

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Flexor koyduğun resim güzelmiş bu arada; 70-80 lerin trendi Bodybuilding; 80-90 ların trendi Fitness; 2000 lerin trendi ise Wellness diyor. Maalesef doğru gibi :?

11. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor simdi sen o seminerdekiler dogru ama muscle and fitness dergisi yalnis diyorsun öylemi.Yani sen o seminerdeydin diye o dogru bu yanlis.O zaman söyle yapalim uygulamak isteyenler uygulasin benim aktardigim teknigi sen uygulama yanlis ya o bakimdan...

12. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    anlamadığım sen şimdi neden bu kadar ateşli bir şekilde muscle and fitness'ı savunur oldun? her yayında olduğu gibi onda da hem doğru hem yanlış bilgiler var, profların beslenme-antrenman programları diye yada sırf kendi sattıkları supplementler olduğu için saçmasapan fikirleri bilgi olarak yazdıkları da görülüyor.

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle benim amacim kavga etmek değil, fikirleri paylaşmak, fikir paylaşımı.
    Yazdıklarım doğru, zaten dediğim gibi bu hareketi 90 kilo ile yapan ve muazzam tricepleri olan bir arkadaşım var (Pump Forever)
    Micheal Yessis, kinesioloji denilen hareket bilimi alanında otorite kabul edilen bir doktor,dediğim gibi, kırıcı olmaya gerek yok, ne yazdığımı biliyorum, gösterdiğim kaynağada son derece güveniyorum.
    Ortamın daha fazla gerilmesine gerek yok kanımca...

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Karasan bende zaten yukarıdaki yazımda triseps için yapılan bir hareket demiştim bu konuda seninle hem fikirim

fakat pectoralin gelişimi için şuandaki spor hocalarımız prf lar bu hareketi önermiyorlar neden anlamak istemiyor madman arkadaşımız anlamıyorum

15. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Daffy benim anlamadigim da su hicbirimiz anadan dogma bu isten anlamadigimiza göre okuyarak yada flexorun yaptigi gibi prof lari dinleyerek bu isi ögrenecegiz.Simdi bana muscle and fitness dergisini niye savunuyorsun demissin(ki savunmuyorum)o zaman flexore de prof lari neden savunuyorsun diye sorman gerekmezmi yoksa bu yaptigin tek yönlü bir yargilamami.Bu arada bu dergi 7000.000 tirajli bir dergi yani üfürükten teyyare birsey degil bu yazdigim bilgilere kizmak yerine deneyip birkac hafta sonra bana sunu deseydiniz kardesim bu senin sistem sacma yaptim olmadi... o zaman basim üstüne.Ben önyargiya karsiyim .Eeee konu dönüp dolasip suraya geliyor eger bu dergi (tabiki amac ticari)ama sadece ürün propagandasi yapiyorsa o zaman Arnold Schwarzenegger de Weider propagandasi yapti yillarca ve onun sözlerini Body Building yapanlarin hepsi kanun gibi kabul ediyor buna ne demeli....

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    vurguladığım yere bir daha bak savunup savunmadığına tekrar karar ver istersen. kızmak filan yok çünkü kızılacak birşey yok ortada

ne yani çok satılan en iyi yada çok iyi mi demek oluyor? önyargıya karşısın o dergiyi flexora karşı onu tanımadan bu kadar yüceltmek önyargı olmuyor mu? Arnold, Weider propagandasından çok tam tersine Weider, Arnold propagandası yaptı bu seneye kadarki Ronnie propagandası gibi... bodybuilding yapanların hepsi weider ve arnoldun dediklerini kanun mu kabul ediyor? Mike Mentzer ve Dorian Yates gibi sporcuları ve onların takipçilerini araştırmanı tavsiye ederim.

17. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Daffy ben ne yazsam sen bir sekilde birsey bulup yazarsin polemik sevmem sanirim sende sevmezsin siz kendi antrenman sisteminizi uygularasiniz ben benimkini olur biter.

18. shrek

shrek Guest

Yönetime hakaret yüzünden forumdan atildin.

/Despo

Sayfayı Paylaş