Kaslarım gelişmiyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fungsclup tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fungsclup

fungsclup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Daha önce farklı başlıklarla konu açmıştım ancak cevap verilmemişti,

2 Sene önce 106,Geçen sene 96 Şimdi de 86 kiloyum.Sindire sindire fazla kasmadan kilo veriyor, bu esnada da 1.82 boya ulaşmış bulunuyorum.(2-2.5 yıl önce 60 ya da 1.62 boydaydım 1-2 cm oynayabilir)

Öyle çok detaylı diyet yapamıyorum daha önce açtığım konularda da söylemiştim ancak pek cevaplayan olmadı hatta hiç cevap alamadım.Evde 2 adet dumbell,koşu bandı ve sehpam var.Flexor ustamın 2 dumbell ile evde eğitimini yapmaya çalışıyorum.

5Kg ve 10Kg ağırlıklara sahibim.Evde çalıştığım içinde devamlı ağırlık değiştiremiyorum.

Pazartesi : Göğüs - Biceps
    Salı : Cardio(Koşu bandında 30dakika)
    Çarşamba : off
    Perşembe : Omuz - Triceps - Karın
    Cuma : Cardio (Koşu bandında 30dakika)

3x18 Şeklinde çalışıyorum,

Göğüs hareketlerim : Dumbbell Bench Press,Dumbbell Flyes,Dumbbell Pullover,Incline Dumbbell Flyes,Dumbbell Incline Bench Press
    (Biceps)Kol Hareketlerim : Standing Dumbell Curl,Concentration Curl,[​IMG](adını bilmiyorum)
    Arka kol : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html?
    Karın : youtube 8dklık abs
    Cardio : 30Dakika boyunca koşu bandının kendi koşu programında seviye 6 da koşuyorum bu da yaklaşık 400 kalori yapıyor.İlk 3 dakika normal yürütüyor sonrasında hızı 10 a alıyor koşuya başlıyoruz 1 dakika depar 1 dakika dinlendiriyor dalak şişmesini engelliyor sanırım bu aralıksız 30dakika bu kiloyla hemen altta şişlik oluyor.

Şimdi benden bu kadar bilgileri verdim, sorularımı sorayım:

1)Neden hiç gelişmiyorum? Kollarım dahi gelişmiyor halbuki gerçekten de zorlanıyorum.
    2)Protein tozu almam gerekir mi?
    3)Evde çalıştığım için devamlı olarak ağırlık değiştiremiyorum, ne yapmalıyım ağırlığımı mı arttırmalıyım?
    4)Göğüslerim gelişmiyor kilo verdikten sonra tabi ki ufaldılar ama yine de sarkıklığı var bunu toplamak için bu hareketlerin dışında ekstra ne yapmalıyım?

#Bu konu bari cevaplansın sorduğum soruya foruma başladım başlayalı cevap alamadım.

Teşekkürler

Son düzenleme: 3 Kasım 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

1) Evde basit agirlik ile calisip ne bekliyorsunuz ki beslenme programiniz bile yok.
    2) Dogru beslenmeden protein tozu alacaginiza hayir kurumlarina yardim ediniz.
    3) En azinda dumbell seti aliniz agirliklari usenmeden degistiriniz.
    4)ozel bir hareket yok saglam beslenme saglam idman var.

3. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    yağ oranı minimum olan karbonhidrat ve protein yönünden zengin bir beslenme uygula. birden kilo vermek zararlı. karın abs çalışmıyorsun galiba. abs çalış. gerginlik sıkılaştırıcı hareketler uygula. protein tozları kullanacağın en son şey olsun.
    İyi çalışmalar

4. fungsclup

fungsclup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenme programı derken diyet yapıyorum ama kalori kalori ayarlayamıyorum yani öğrenci olupta böyle kontrollü olmak çokta kolay değil.

Edit : Omuz,Arka,Karın aynı gün çalışıyorum yazmayı unutmuşum.

5. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    aynı gün mü? hata yapmışsın.
    Pazartesi: pazu, göğüs
    Salı: triceps, omuz,
    Çarşamba karın, sırt çalış
    kalori olarak hesaplamana gerek yok. sıkılaştırma yaparak yağ sarmasını önleyebilrsn. faydasını görürsün. yaptığın herşeyin bir düzeni disiplini olsun

6. fungsclup

fungsclup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    perşemb,cuma,cumartesi,pazar off mu olsun?

7. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    cuma cumartesi cardio airobik yapabilirsin. günde 30 dk yürüyüşde iyi olur

8. fungsclup

fungsclup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  9. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    evet alabilrsin bu ihtiyaçlarını giderir ve hacim sağlarsın ama bunu yere düşürdüğünde içindeki betonda parçalanma oluyor dikkatli kullanman lazım. kaldırabildiğin max ağırlık ile 3x8 veya 12-10-8 olarak çalış.

10. fungsclup

fungsclup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şuan için elimde 10 kilo var ve anca 2.setin 16sına geldiğimde dumbell bench press için yanlarda hafif bir acıma hissediyorum hareketi de doğru yaptığıma eminim sanırım ağırlığı arttırmanın zamanı geldi.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    1- beslenmen düzensiz o yüzden gelişmiyorsun
    2-protein tozu düzenli beslenme ile birlikte işe yarar öyle beslenmeyi ikinci plana atıp protein tozuna güvenmemelisin
    3- ayarlanabilir dumbell seti almalısın
    4-düzenli beslenme düzenli antremandan sonra sorun yok olur
    forumdaki evde çalışma programını uygulayabilirsin iyi sporlar

mr_dblue bunu beğendi.
  12. fungsclup

fungsclup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam teşekkürler, öncelikle beslenme üzerine bir sürü konu var ancak rehber niteliğinde bir konu bulamadım.Tabi ki bende düzenli beslenmek isterim neden istemiyim, ama öğrenciyim ve pek bilgim yok bu konuda forumda da arattığımda sadece başkalarının yaptığı günlükler çıkıyor ya da ben bulamıyorum.Ayarlanabilir bir set almayı düşünüyorum halteri ile birlikte uygun fiyatta buldum ancak hangisini almam daha iyi onu bilemiyorum biraz daha araştırmam lazım forumdaki evde çalışma programını uyguluyorum karını da internetten bulduğum 8min abs isimli videodan uyguluyorum.

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar okadar bilgi vermiş ama bende şu ipucunu vereyim
    Bacak antremanlarını es geçme
    Küçük kaslara 4+5 çeşit hareketle harekiri yaptırma

Sayfayı Paylaş