Kaslanirken yağ kazanmamak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nizamicedit tarafından 15 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.

Bana göre Bulk döneminde kaslanırken yağlanmamak mümkün. E tabi buda beslenme sayesinde oluyor. Genelde kaslarımızın recovery dönemi yani dinlenme dönemleri var. Bu sayede haftada 4 antrenman 3 dinlenme söz konusu oluyor.

Antrenman GÜNLERİNDE;
    FAZLA KARBONHİDRAT yani kısacası bulk döneminde hergün aldığınız kadar karbonhidrat

Dinlenme GÜNLERİNDE;
    Protein ağırlıklı, karbonhidrat yönünden fakir besinler tüketmek.

Bu sayede kaslanırken yağlanmayız.Bu mümkünmüdür?

2. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kaslanırken yağlanmamak mümkün değildir.Ha kanıtlandı mı? hayır tabikide ama çok azda olsa yağlanma her sporcuda olur.ben görmedim en azından..ve benim fikrimde yağlanmamak mümkün değildir bir bulk dönemimde.

Ama hani ne biliyim 5 ayda adam 1 kilo almışsa belki yağlanma olmamıştır bile.

3. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bünyeden bünyeye değişiyor. İlk başlayanlar mesela. Bünyeleri hem yağ yakmaya hemde kas yapmaya müsait. Bir çok kişi tanıyorum 5 ayda 80 kilodan 65 e düşüp ondan sonra yağlanmadan 67-68 civarlarına çıkan çıkan

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bu spor natural yapılıyorsa mümkün değildir.altını çiziyorum natural lafının.o kadar bulk olan profesyonel vg ci ise vücutlarını dinlendirip istediklerini yemek için yağlanırlar.çünkü onlar için yağ yakmak sorun değildir.

Sayfayı Paylaş