Kas yapmak mı zor yoksa yaptıgımız kası korumak mı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mankiw tarafından 11 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar aklıma bi soru takıldı
    atıorum belli bi seviyeye geldim hep ole kalmak isitorum ,kas yapmak mı daha zor yoksa kasları korumak mı?

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Belli bir dereceden sonra kas yapmakta, onu korumakta zor ama yapmak daha zor yani düşünsene üzerine kas miktarını arttırmak mevcut kası korumaktan daha zordur. Bu çok basit bir mantık sorusu düz düşün

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Başlarda yapması da kolay koruması da. Yavaş yavaş ikisi de zorlaşıyor tabi ki ama genel olarak antrenmanlara devam edildiği sürece formda bir insan için yeni kas yapmanın daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu birbirine endeksli ve çok açılımlı bir olay ben 50 cm den sonra adele adeleye 5 milim katmak için aylarımı harcadım şuan 52 ama benim için rutin antreman la korumak daha kolay fakat 52 ye ölçü koymak zor ama imkansız değil ..

Bir başka açıdan bakarsak kişi dişini sıkmış parasını yatırmış ve kolu 45 yapmış fakat parası bittiği için o ölçüyü 45 te tutmak o ölçüye varmaktan daha zordur çünkü kayıplar kaçınılmaz olur..

Örneğin cretine kas kazancındada kaybındada büyük rol oynar cretine kullanan bir kişi diğer suplamentleri kullanıyorsa ve beslenme iyi ise ölçü almak kolaydır..

Fakat çoğunun yaptığı hata '' oo 500 gr keratin bana 3 ay gider baba '' diyip sadece keratin kullanması ve antremanda normalin üstünde enerji harcayarak daha fazla yıkım oluşturması kişininde sadece keratin kullandığı için bu yıkımı engelleyememesi..

Burada antreman hesabını iyi yapıp ayağı yorgana göre uzatırsak asla kayıp vermeyiz bugün az mı yedik tek bölge 3 set bugun sağlam beslendik iyi uyuduk çift bölge 4 set bugün hiçmi uyumadık işte ozaman 0 antreman 0 set çünkü bir önceki günden yıpranmış adele onarılmadığı için yıpranmış adeleye antreman girmek onu öldürmeye eşittir..

Şu olayıda atın kafanızdan Canınız bugun antreman istemiyor fakat ölçü kaybedeceğiniz korkusuyla antreman yapıyorsunuz buradaki kar yine 0 dır ve vucuda buyuk bir getirisi olmaz çünkü vucut antreman da beyinide ister..

Sayfayı Paylaş