Kas uzatmak için neler yapabilirim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ArdaD tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ArdaD

ArdaD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba öncelikle. Fitness'ta biraz yeniyim ve forumda aradığım konuyu bulamadım belkide düzgün araştırmadığımdan bilmiyorum. Sorum şu. Bu spora başlamadan önce küçük çapta yumurta şeklinde kasım vardı. Spora başladığımda bu yumurta şeklindeki kas aynı şekilde büyümeye devam ediyor. Ben kötü göründüğünü düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

2. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    jimnastik,aerobik
    kasları esnekleştiren bunlardır benim bildiğim
    + yumurta şeklinde kas ilk defa duyuyorum hangi bölge?
    bir doktora gözükmeni tavsiye ederim

3. ArdaD

ArdaD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Hahahaha :) doktorluk bır sey yok kol kaslarım sadece bı yerde toplanıyor gıbı,yumurta seklınde duruyor. Tamam kas cok yukarıya yukselıyor fakat goruntu olarak hos degıl

4. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yapıcak hiç birşeyin yok genetiğin öyle.Arnold'da öyle ama hoş duruyor :)

5. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    kesin konusmak istemem ama bildıgım kadarıyla düzelmez o bıceps yapın oyleymıs kolunla barış cunku oyle kalacak

6. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bence estetik cerrahla görüş iyi bildiğin biri varsa.Veya ortopedi.

7. ArdaD

ArdaD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Tesekkur ederım. Bıkac kısıyı dınledım aslında orayı hammer curl muydu tam dogru ısmını bılmıyorum onunla uzatabılcegımı soylemıslerdı ama emın olmak ıcın sorayım dedım. Cerrah falan o tarz seylerle ugrasmak ıstemıyorum :) kolumla barısık yasarım daha ıyı :D

8. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Benden söylemesi abi bu barışık yaşama hikayelerini geç
    kaşı birleşik olan adamlar bile barışığım diyor bizim dershanede bir çocuk var adam öyle kiloluki ama bedenide tuhaf yağların hepsi popo bölgesine binmiş popo vücuttan ayrı gelişmiş yani öyle diyim sürekli güler falan böyle ama biri hafif takılsa
    veya arkasından konuşulduğunu öğrenince içi acıyor suratından anlıyorum.

Yani er ya da geç sen istediğin kadar barışık olmaya çalış dalga geçilince arkandan konuşulduğunu öğrenince canın acıyacakthums:

Sana bir örnek daha vereyim mesela bir kız var okulda dişlerini göreceksin vücudundan bağımsız resmen öyle uzun ön dişler görmedim kızla ne dalga geçiyorlar bende geçtim :D sigara içerse falan ısırır diye biliyor mu ? İllaki duymuştur çakmıştır özellikle de bir olaydan sonra face ' de bir daha dişlerini göstererek fotoğraf koyduğunu görmedim
    ondan önce kürek gibi dişleri hep gözükürdü fotoğraflarında
    kızın kod ismi bağımsız olmuştu artık aramızda o derece

yani işin özeti çirkin çirkindir güzel güzeldir,barışıklık falan diye avutmaya gerek yok
    tıpın nimetlerinden faydalanthums:

9. ArdaD

ArdaD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Bu o tarz bısey degıl ama. Ayrıca bicepsin uzatılamayacagını dusunmuyorum herkesın dusuncesını beklıyorum. Senın verdıgın ornekler ınsanın dıs gorunusundekı farklılıklardan dogan alay durumu bu kol kasının bu sekılde olması alay edılecek veya cok boyle anormal duran bısey degıl ,ben hep boyle alıskındım zaten ama dıgerlerıne baktıgımda pek gormuyorum. Kas bıraz daha uzadıgında daha hos duracagından emınım sadece :) ayrıca tıpın boyle bır seye faydası dokunacagını da dusunmuyorum :D

10. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    nekadar sacma bı yazıdır bu ya adamla senın bıcepsın kısa dıyıpte dalgamı gececekler , genetıge yapacak bısı yok tahdırı ilahi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:52 ----------

nekadar sacma bı yazıdır bu arkads ya adamın bıcepsıylemı dalga gececekler , en ıyısı ona takılmamak genetık bu takdırı ilahi

11. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    hayır yumurtamı var diye dalga geçerler vs. vs.
    dalga geçme olayı doğaçlama olur burda ne kadar düşünsen boş.

Fakat arkadaşın anlattıı gibiyse bicepsler sokakta görsem gülerim yani.

12. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    sokakta sıkarakmı dolasıor kaslarını bumıllette gorunce gulecen ?

13. ArdaD

ArdaD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Tamam tartışmaya gerek yok sağolun yorumlarınız için :) sizden başka kimse konuya dahil bile olmuyor 3 kişi tartışıyoruz. Açıkcası yardımsever biri göremedim daha sizden başka

14. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer spora baslamadan önce evde kendi başına biceps calısması yaptıysan ki bu genelde bilinçsizce yapılan Concentration curl oluyor , bu hareket de yumurta görünümlü yani zirveleme yapmıs bir biceps görünümü kazandırmada en iyi harekettir lakin daha önce bellir bir kütle olmadan bu hareket yapıldığı için böyle durumlar görülebilmekte coğu kişide. Ne kadar düzeltilebileceği şüpheli olmakla birlikte Incline Curl - Scott Curl gibi hareketlerle şansını deneyebilirsin

15. ArdaD

ArdaD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Aslında evde çalışma yapmadan öncede vardı bu şekilde bicepslerim ama evde dumbble larla concentration curl yaptıgım dogru sanırım bicepcin bu şekilde büyümesine yardımcı oldum böylelikle. Programımda incline curl ve scott curl var daha 3. ayım bi değişiklik olmadı pek ama bakalım devam edince neler olur.

16. ubersonic

ubersonic Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Dediğin olay peak biceps aynı genetik maalesef bende de var 5 aydır scott hammer concentration yapmadığım hareket kalmadı ama yok uzamıyor.Hala inatla uğraşıyorum biraz daha doldurmaya ama bakalım. :D

Son düzenleme: 26 Şubat 2013
  17. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bicepsin tepe yapmasını sağlayan, long head denilen dıştaki uzun tarafıdır. Genetik olarak o bölgen iç taraftan (short head) daha önde gidiyorsa, iç bölgeyi çalıştırmaya yoğunlaşmalısın. (Geniş tutuş barbell curl gibi)

18. ArdaD

ArdaD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    deneyeceğim herkese yorumları için teşekkürler :)

19. KaanYamacoglu

KaanYamacoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Spor
    Yer:
    Bodrum
    Benim kişisel tavsiyem mesela kol için olarak söyliyim Alternatif dumbbel yaparken aşşağı indirdiğinde gerilebilmesini sağlamalısın kas gerildikçe uzar gerilebilmesi içinde kişisel olarak maksimum seviyede aşşağı indirebilirsin veya halter kaldırdığını düşün kollarına gerginlik sağlayarak daha uzun olmasını sağlayabilirsin ama genede araştır kişisel bilgilerim

20. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38

Z bar ile sehpada curl yapmak çok faydalı oluyor.Kolun ile dirseğin arasındaki boşluk doluyor.Tabi genetiğinde etkisi büyük.Ama inatlaşırsan yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş