Kas olarak kilo alma (Aşırı zayıfım)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve burock22 tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba herkese, yaş 20. Boy 1.77 , kilomu gerçekten bilmiyorum ama aşırı zayıf olduğumu söylesem abartı olmaz.
    Belki göbek bile var önde ama özellikle kemiklerim ince olduğu için kollarım çok zayıf.
    Bu hem güç olarak, hem de dış görünüş olarak beni olumsuz etkiliyor.

Bu anlamda, hem kilo almak, hem de bunu kasa dönüştürerek tüm sorunumu ortadan kaldırmak istiyorum.
    Neler tavsiye edersiniz?

Not: Elimin altında spor salonu var ancak, orada bir hoca bulunmuyor. Ona sor tarzında mesajlar gelmemesi için belirtmek istedim.

Teşekkürler.

2. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Önünde çok uzun bi yol var. Sağlam bir bulk dönemi geçirmen lazım

3. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam, bu konuda neleri tavsiye ediyorsun peki, nasıl bir yol izleyeyim?

4. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Ayi gibi ye kaplan gibi antrenman yap :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

tahirerkut bunu beğendi.
  5. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ciddi bilgilendirici şeyler lazım arkadaşlar bana açıkçası.
    Bu konuda elle tutulur mesajlar yazabilecek herkesi bekliyorum konuya.

6. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Bulk u bi arastir, karbonhidrat-protein agirlikli beslenirken agirlik calismalisin.. Yemeklerin normal porsiyonundan cok olacakki yaktigindan fazla kalori alasin bu aldigin fazla kalorilerde kas kilo kutle olarak geri donucek zaten forumda vardi..

burock22 bunu beğendi.
  7. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yani et-pilav-makarna yüklen diyen çok oluyor. Öğrenciyim, en kolay hangi eti alıp pişirip yiyebilirim? Ve galiba sürekli yemek gerekliymiş gün içinde, bunu sağlamak için evde neler bulundurayım? Ton balığı diyen var mesela, başka neler olabilir?
    Bu arada fotoğraftaki sen misin gerçekten?
    Teşekkürler.

8. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Peynir kasar yumurta tavuk kirmizi et balik ceviz sut yogurt Baslica protein, makarna yulaf bulgur pilavda baslica karbonhidrat kaynaklarimiz gun icinde bunlardan bolca tuketmelisin, porsiyonlari buyut ve sk sk ye

burock22 bunu beğendi.
  9. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler kardeşim, sağolasın not ettim bunları.
    Diğer arkadaşlarımın ve abilerimin de yorumlarını bekliyorum.
    Teşekkürler.

sosunaverenso bunu beğendi.
  10. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Rica ederim

burock22 bunu beğendi.
  11. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ya bide sevmediğim olaylardan biriside bu. Araştırmak internet sitelerini dergileri kitapları karıştırmak yerine foruma konu açıp armut piş ağzıma düş diyosunuz. Uzun yıllar boyunca edilinecek tecrubeler bilgiler söz konusu burda. Lütfen biraz daha dikkat bu noktaya.

Blonde bunu beğendi.
  12. tahirerkut

tahirerkut Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ayı gibi ye kaplan gibi antrenman yap çok iyi tavsiyeydi. Aynen öyle yaptım ve çok zayıftım. Şimdi çok iyim (maşallah). İlk 6 aydan sonra gainer kullanmaya başladım(hardline progainer) 4 Kilo aldırdı. Ve çok iyi beslendim. Zorla ağzıma yulaf tıktığımı biliyorum gece yatmadan. Çok zor bir süreçti. Sonra mide büyüdü. Artık istesemde doymuyorum :) en sağlam tavsiyem Sabırlı ol. Hemen olmuyo. Pes eden çok oluyo. 2 sene sürdü 15 kilo artışım. Kas olarak alma olayıda şöyle ; kaplan gibi spor durumu. Haftanın en az 3 günü antrenman ve çok sıkı. umarım istediğin gibi olur.başarılar

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. tahirerkut

tahirerkut Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Evde olmazsa olmazlarım ;
    Muz, süzme yoğurt, süt, peynir,Kaşar, ton balığı.

Ayrıca not alıyosan şunun da çok faydası oluyor sabahları 3 tane çiğ bıldırcın yumurtası içtim sütle karıştırarak. Spor yaptığım günler bunun çok etkisini gördüm hep. Ve kesinlikle ara öğün ye.
    mesela ; sabah kesinlikle birkaç yumurta çiğ veya haşlanmış + süzme peynir + kaşar peynir.
    Öğlen et veya balık kesin ikisindem biri. Etin her çeşidi olabilir. Kuşbaşı pirzola bonfile...
    Öğle yemeğinden sonra işler sarpasarıyo :) akşam yemeğine kadar ne bulursam yiyorum ben. ekmek arası yer fıstığı ezmesi, nesquik, hoşbeş gofret, badem, şamfıstığı,sonra gainer içip antrenman. Antrenman sonrası yine gainer ve bir süre akşam yemeği.
    Akşam yemeğinde et veya balık yada tavuk. İster sebzeli yemekle istersen sade. Ama birini kesin tüket. Ve sonra tv izlerken elmanı muzunu portakalını ye. Yatmadan hemen öncede ister sütle yulaf ezmesi yap istersen süzme yoğurt ye bir kase. Sonra uykunu al. Uykusuz kalma. Susuz kalma. Sigara varsa ya azalt ya bırak. Ve hiç aç kalma.
    Ben yalnız yaşıyorum hazırlayıp önüme koyan yok ve fabrikada işçiyim. Buna rağmen bu şekilde beslenebiliyorum.
    tamam maddi açıdan zorluyor ama bişeyler değişsin istiyosan bişeylerden vazgeçmek gerek. Hayatımı spora göre ayarlıyorum. Sporu hayatıma göre değil. Belki abartılı gelebilir ama çok zayıfken kilo alıp kas yapmak inanın kolay bişey değil. Ve ben hala olmadım bana göre. Olucaz inşallah :)
    herkese başarılar.

ch1vas ve burock22 bunu beğendi.
  14. tahirerkut

tahirerkut Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada Lor peynirini yazmamışım. Evinden eksik etme.Bazen Antrenman sonrası yumurta kırıyorum lor peynirine pişirip yiyorum. bomba.

burock22 bunu beğendi.
  15. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam çok iyi ya süper yazmışsın, çok teşekkürler

16. pavik94

pavik94 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Stres yapma zayıflığından dolayı, ben 1.90 boyunda aşırı zayıf biriyim ama kilo alma yöntemini kendimce buldumsayılır sana tavsiyem düzgün bi karbonhidrat tozu al (ben hardline aldım sana önermem onun yerine dymatize super mass al) düzgün beslen hergün et tüketmeye çalış son olarak birtane dijital tartı al az da olsa kilo aldığını görünce mutlu olup daha azimli olucaksındır çünkü kilo alman ne kadar zor olduğunu anca biz biliriz :)

Son düzenleme: 25 Ocak 2014
  17. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen dostum, biiiz biliriz :)
    Hardline önermiyorsun demek, ben de onu düşünüyordum

18. pavik94

pavik94 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Şuanda hardline kullanıyorum yeni aldım faydası azda olsa var gibi daha yarısından çoğu duruyor bitince kaç kilo aldığımı forumda belirtirim, eksi yanı şu ki çok şekerli örnek vermek gerekirse bi bardak çaya 7-8 tane şeker atmışsın gibi düşün süt ile tadı fena değil, sana dymatiz'i önermemin sebebi hardline'ı almadan önce forumdaki bi arkadaş da bana onu önermişti ama tat ve gaz sorunu olabilme ihtimali yüzünden ben hardline almıştım ama spor salonundaki hoca olsun forumdaki arkadaşlar olsun ve benim epeyce bi araştırmam sonucunda kilo ve kas için dymatizin daha yararlı olduğunu öğrendim bittiğinde bende dymatize alıcam yardımcı gıda almayı düşünüyorsan tavsiyeme uy derim tabi şekeri çok sevmiyorsan :)

burock22 bunu beğendi.
  19. burock22

burock22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler. Dediğin gibi HardLine el değiştirmiş vs bir muhabbet dönüyor. Seni destekleyen yorum çok okudum.
    Alternatiflere bakarım bundan sonra, Dymatize not ettim.

20. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 3 hafta ara verdim spora.6 kilo verdim bu süreçte.Beslenmeme tabiki dikkat etmedim ama vücut şeklimden fazla bir kaybım olmadı.Tekrar başladığımda güçtede bir eksilme mevcut değildi.2hafta fazla yiyemedim spor öncesi ve sonrası 100er gram tavuk ton balığı kırmızı et yedim.Spor öncesi ve sonrası 100er gram makarna yiyordum.Sonrasında 100er gram makarna yetmedi.150'ye çıkardım hala doymuyorum.Yani işin özeti mideyi büyütmek kademeli olarak .69dan 72ye çıktım 2 haftada.Yoğurdu akşamları tüket sadece tavsiye olarak.Sabahları bol proteinli beslen.kibrit kutusuna hiç gerek yok ben sabah öğününde 100 gr peynir yiyorum yumurtalar ile.yani kilo almak istiyorsan yemekten kesmiyceksinzaten kolay kilo alamıyorsan yağlanmazsın kolayca.Tavsiyelerim beslenme olarak bunlar:)Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş