Kas kucultmek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Atalante tarafından 28 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Atalante

Atalante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 19 yaşındayım küçüklükten beri spor yapıyorum yazın bir aylık fitness yaptım bacak çalıştım 40 kilo ağırlıkla ama su an acayip kalın ve squat da yaptım yaklaşık bir ay önce o da bi ay sürdü yani fazla kilom yok ama bacaklarim kalın ve popo hareketleri yapamıyorum daha da kalın olur bacagim diye nasıl kaslarimi kucultebilirim

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Modellik veya yarışma gibi bir amacınız yoksa kas yapma zaten tavsiyem ağırlık çalışma makine hareketeri veya ağırlıksız yap

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kasın büyümesi uyguladığın dirence bağlı, küçülmesi de öyle. Bacağının küçülmesini istiyorsan kullandığın ağırlıkları azaltman veya çalışmaman yeterli. Bununla birlikte muhtemelen bacakların düşündüğün kadar kalın değildir, kafana takma. 40 kiloyla kalınlaşan bacak ben hiç görmedim. Her insanın genetik açıdan kalın veya ince bölgeleri bulunur, bunlar normaldir. Sadece bacağın incelsin diye çalışmayı bırakırsan tek yaptığın kas kaybetmek, bacaklarını çirkinleştirmek ve güçsüzleştirmek olacaktır.

4. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Bacaklarinda yag olmadigina eminsen yani elinle tuttugunda derin kalin bir sekilde eline gelmiyorsa yag oranin dusuk demektir.derin kalin bir sekildeyse hala yag vardir o bolgede diyetle ve antremanla o yagdan kurtulmaya bak.

Kas kucultmeye gelecek olursak tavsiye etmemekle beraber soyle anlatayim

Hipertrofi yani kas hucrelerinin buyumesi genislemesi ,kaslari zorlayip strese sokup ve dogru beslenince gerceklesiyorsa tam tersi olan atrofide;

Kaslar kullanilmazsa veya asiri kardiyo yapilip veya antreman yapip yeterli derecede protein ve karbonhidrat alinmazsa gerceklesir.

Somut oneriye gelecek olursak bol bol kardiyo yapip proteini ve karbonhidrati iyice azaltirsan kaslarinda kuculme(atrofi)gerceklesir

Ama tavsiye etmem kas orani yuksek bir vucut her acidan( saglik goruntu direnc) diger vucutlara oranla cok ondedir

stefan35 bunu beğendi.
  5. Atalante

Atalante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Kardiyo yapinca bacak kaslarim çok agriyo öyle olunca sismez mi

6. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Fazla protein ve kwrbonhidrat almazsan lifler buyumez tam tersi kuculur,vucut kendi icerisindeki kaynaklari kullanir ve atrofi gerceklesir
    Kas liflerinin agirmasi acimasi buyumesi anlamina gelmez sadece kullanildigi anlamina gelir buyumesi icin yeteri derecede karbonhidrat ve protein alman gerekir..

stefan35 bunu beğendi.
  7. Atalante

Atalante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim rahatladım biraz daha peki nasıl bi program uygulamaliyim beslenme spor

8. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
  9. Atalante

Atalante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3