Kas Gelişimi İçin Dinlenme!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yorulmazsamet tarafından 14 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yorulmazsamet

yorulmazsamet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kasların gelişmesi için dinlenmek önemli diye bir çok yerde duydum fakat benim sormak istediğim konu örneğin program 2ye bölünmüş halde iken 2gün arka arkaya gidip sonraki gün, dinlenme gününde kardiyo yapsak olur mu kas gelişimin engeller mi ya da kardiyo yaptığımız günlerde diğer kaslarımız dinlenmiş olur mu kısacası off günlerde kardiyonun etkileri nelerdir ? Yapsak olur mu yada kesinlikle yapmayanız gibi bir şey diyebiliyor musunuz? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bence dinlenme konusunda en önemli olan şudur ;
    antrenmana gittiğinde ağırlıkları arıtırabilecek ya da sert antrenman yapabilecek kadar dinç hissediyor musun.
    sonuçta dinlenme ve beslenme bu sporda çok önemli ama bu ikiliyi önemli kılan şey sağlam antrenman çıkarabilme hedefi.
    sen 2 gün ağırlık 1 gün koşu sonra ertesi gün ağırlığa gittiğide çok sağlam sert verimli bir idman çıkarabiliyorum diyorsan sıkıntı yok ...
    her şey antrenman için...

3. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyoyu off günlerine eklemek daha uygundur, off günlerine kardiyonun kasların dinlenmesine zararı yoktur.

Sayfayı Paylaş