Kas ağrısı ile ilgili bir kaç soru...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OkuyomBenYaa tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Selam benim kas gruplarım nasıl diyeyim bazıları çalışırken çok fena yanıp idmandan sonra hiç çalışmamış gibi oluyor bazıları çalışırken hiç yanmayıp idmandan sonraki 2-3 günde çok fena ağrı yapıyor

Örnek verecek olursam

Göğüs çalışırken göğsüm hiç yanmıyor kasılmıyor 12. tekrara gelince kaldıramıcak ağırlıklarla yapıyorum ama sadece tricepslerim yanıyor göğüste hiç yanma yok idmandan sonra hiç çalışmamışım gibi oluyor göğüsler ama gelgelelim uyuduktan sonra 1-2 gün göğüslerimi oynatamıcak hale geliyorum çok fena ağrıyor tatlı bir acı oluyor

Omuz-biceps-triceps çalışırken de tam tersi idman sırasında omuzlarım veya bicepslerim sanki kızgın tavaya koymuş gibi yanıyor acayip zorlanıyorum ama idmandan sonra hiç ağrı sızı yok ertesi gün falanda yok

Sadece bacak çalışırken hem idman sırasında yanma oluyor hemde uyuduktan sonra oluyor ve 1-2 gün devam ediyor

1 senedir bu sporun içindeyim 30 kilo kadar verdim ve artık ağırlıkları arttırmaya güç kazanmaya başladım 1-2 aydır yapıyorum idman beslenmem yeterli gelişme de var aynaya bakıncada gözüküyor ama bu ağrı olayı kafama takıldı bi yerde yanlış mı yapıyorum diye

2. gigandet

gigandet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    gayet normal bişey bana da aynıları oluo bi sorun yok

3. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    aynen banada aynıları oluyor :D
    omuza gelince omuz lif durumundan dolayı tepkisi çabuk kayboluyor o yüzden çok tekrarlı çalışılıyor.

4. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Tmm sorun yok o zaman sağolun cevaplar için :)

5. mayback

mayback Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Antremandan sonra oluşan ağrıyı gidermek için antremandan önce stretching ve ısınmayı mutlaka düzgün yap. Yapacağın harekete başlamadan önce hareketi hafif kiloyla bir set çalışarak ısıtman faydalı olur. Bu ağrının nedeni kasların etrafındaki kılcal damarların kan basıncından dolayı çatlaması ve dokular arasına fazla sıvı geçişinden kaynaklanıyor. Antreaman esnasındaki ağrı ise laktik asit birikmesi gibi gözüküyor bunu önlemek içinde setler arasında aktif soğuma yapman etkili olur. Beslenmene dikkat ettiğini söylemişsin bende sana atladıpın bir noktayı söyleyeyim günde 500mg c vitamini.(Neden olduğunuda sen araştır artık.)

6. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bu ağrının böyle olduğunu ilk defa duydum.Nerden biliyorsun böyle olduğunu ? yanlış anlama amacım seni kötülemek değil ama böyle olduğunu sanmıyorum.

7. mayback

mayback Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
  8. sercio678

sercio678 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynısı oluyor :D

9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ağrı olması güzeldir geliştiğini gösterir... :D Banada aynısı oluyor ve çokta hoş oluyor bence :)

Sayfayı Paylaş