kardio, mekik, barfiks

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve b1oodi tarafından 30 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, forumunuza yeni üye oldum. Buradaki bilgili arkadaşlardan bilgi almak istedim. şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

38 yaşındayım, kilom 86, boyum 1.90cm, 1,5 yıldır her gün 7 km yol yürüyorum, ve aynı süredir her gün barfiks çekiyorum.. mesela günde 2 litre su içtiğim için, iş yerinde 7-8 kere tuvalete gidiyorum ve her wc ye gittiğim de wc kapısının üzerinden profile 8'erden 2 set barfiks, 10 ardan 2 set ayaklarımı yukarı çekerek miğde çalılıyorum, akşam eve gittiğimde hemen eşofmanları çekip mp3 player eşliğinde 7 km yolumu yürüyüp, sahildeki bulunan 3 adet salıncak demirlerinde 10'ardan 1 er set barfiks yapıyorum hem gidişte hem de dönüşte.. eve döndüğümde iste kapı barfiksinde yapabildiğim kadar barfiks yapıyorum 10-15 artık ne yaparsam.. sonrada 15 erden 3 set alt karın ve aynı tekrarda üst karın yarım mekik yapıyorum.. bu aktiviteye başlamadan önce 97 kiloydum şimdi 85-86 kiloyum, 1,5 yılda 11 kilo verdim ve ilk başladığımda1 barfiksi zor yaparken şimdi 10 u rahat yapabiliyorum, günlük toplam barfiks adedim 100-150 yi bulduğu oluyor.. yinede her gün kollarım omuzlarım ağrıyor.. birde bu kadar katı spor yapmama rağmen göbeğim var tabi eskisi ile mukayese edilmez ama gitmeyen bir yağ tabakası var.

Bu yapmış olduğum spor da ek takviye vitamin falan almalımıyım, cok et yemiyorum, her hafta balık yerim, bol sebze meyve yerim.. sizce yapmış olduğum bir yanlış var mı? siz uzman arkadaşların fikrini almak isterim.

Teşekkürler,

her kese iyi yıllar ve esnlikler dilerim.

Son düzenleme: 30 Aralık 2010
  2. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Başlaık hatalı mı oldu? kimse cevap yazmadı!

Başlığı yanlış mı açtım acaba? kimseden bir öneri alamadım.. bu yapmış olduğum spor'a ek bir takviye vitamin hapı falan almalımıyım? yada 1'er gün ara vererek mi yapmalıyım bu aktiviteleri? yaedımcı olabilecek kimse yok mu arkadaşlar?

3. GFBurak

GFBurak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Azminize hayran kaldım. Bence aynı şekilde devam edin barfixleri arttırmak yerine cardio hareketlerine biraz daha ağırlık verirseniz sizin için daha iyi olacaktır

Sayfayı Paylaş