Kardio - Ağırlık - Yüzme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve raptor_ tarafından 19 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. raptor_

raptor_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba. 20 yaşındayım 1,75 boy ve 72 kiloyum. Spor yapmayı seviyorum ve küçüklüğümden beri hoşuma giden her sporu da yapıyorum denilebilir. Yalnız düzenli kardio hiç yapmıyorum ama başlamak istiyorum sorumda bunla ilgili olucak.

Şuan ki programım; (günlerini kafama göre ayarladım)
    Pazartesi: Göğüs-Biceps-Abs(karın)
    Salı: Yüzme
    Çarşamba: Omuz-Triceps-Abs(karın)
    Perşembe: Yüzme
    Cuma: Sırt-Bacak-Abs(karın)

Hafif yağlı bir vücuda sahibim bundan dolayı kardioya da başlamak istiyorum. Ağırlık antrenmanı öncesi basket oynayarak ısınıyorum. Ağırlık çalıştıktan sonra kardio yapsam koşu bandında 30-45dk nasıl olur? Ya da ağırlık öncesi mi yapmalıyım kardio? Ayrıca programım nasıl sizce?

Şuan yeni yazıldığım spor merkezinde hocalar pek ilgili değil malesef, personal training diye bir sistem var aylık 350-400 lira gibi bir rakam ödüyorsunuz o zaman sizin dibinizden ayrılmıyorlar. Aksi takdirde soru sorucak birini bulmak bile zor.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Programiniz guzel, yuzme gunlerine, cardio ekleyebilirsiniz, ornegin 20 dakika yuzme oncesi veya sonrasi kosu, beslenme programiniza dikakt ediniz.

Sayfayı Paylaş