Karbonhidrat-Yağ-Protein Vücutta Kullanım Sırası

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hekimoglu tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kardeşlerim, abilerim, hocalarım...

Aklıma takılan bir problemi sizlerle paylaşmak istedim.

Benim bildiğim şekliyle organik bileşiklerin vucütta kullanım sırası, karbonhdirat-yağ-protein şeklinde. Benim vucüdumun yağ endeksi %29 şuan biraz fazlam var (1.75 cm, 82 kg, yaş 17) Bir yandan da cardio ile diyet uyguladığım için yağ kütlesinin yanında kaslarında gitmesinden korkuyordum. Ancak vücutta yağ bol olduğu için düşük karbonhidratlı diyet ile yağların daha çok kullanılacağını düşündüm. 3 ayda hafif bir diyet ile 10 kilo verdim, bir yandan da 5 kg dumbelllar ile Flexor hocamızın ev programını uyguladım ve çok şükür fazla bi kas kaybım yok şuan.

Aklıma takılan şu, bazı arkadaşlar diyet ile vg'nin bir arada yapılmasının anlamı olmadığını söylemişlerdi. Diyetler düşük kalorili olduğu için kaslar kendisinden yer gibi şeyler duymuştum. Bununda kasları geliştirmekten çok hacim kaybettireceğine yarayacağını düşündüm. Öncelikle bunun doğruluğunu merak ediyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

İlginize çok teşekkür ederim, hepinize çalışmalarınızda sabır ve güç diliyorum...

Sayfayı Paylaş