karın kasları için manyetik aletler sakıncalımı???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emre_li tarafından 3 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. emre_li

emre_li Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu tv lerde reklamlarını gördüğümüz karın kaslarını manyetik dalgalarla kasan aletler var kelebek seklinde bunların kullanımı yarar sağlarmı ve vücüda bi zararı olurmu???cevap yazarsanaız çok sevinirim kolay gelsin. . .

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Reklam amaçlı, ticari. Reklamda oynayanlar karın kaslarını o hale o aletle getirmediler.

3. emre_li

emre_li Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabi biliyorumda zararı yoksa hiç yoktan iidir çalışırken filan günde 1 saat kullanılss kardır fakat işte zararı olurmu olmazmı onu merak ediyorum

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Zararı olmaz herhalde ama yararı da olmaz, boşuna para vermek istiyorum diyorsan seni engelleyecek halim yok :)

5. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım onların yararı var tabiki neden olmasın ama vücut geliştirme için olmaz tabiki onların amacı yüzeysel söyle açıklayayım kasların kasılması vucuta elektiriksel iletinin giderek olması buda komut vermeden şideti artırarak sağlar sakatlıklarda kulanılır genelde ve iyi bir yöntemdir elektirikstimülasyon deniyor baya bi yararı var örneğin sporcu sakatlandı diyelim onun tedavisi için geçici güçlendirme antrenmana hazırlamak için prgları var uygulama yapılır sporcu kendini daha hazır hiseder ve güçlenmede olur kısaca fizik tedavinin vazgeçilmezi diye bilirim

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bence karın kası gelişimine bir etkisi olmaz. Fiziksel tedavi olarak bilemem tabii, ama kullanan kişiler karın kası için almayacaklar mı o ürünü?

7. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

fizyoterapide kullanılan aletler tvde satılan ve bahsi geçen aletler kadar basit midir sence?

8. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çalışma mantığı aynı bitek şiddet farkları var ikiside aynı sistemde çalışıyo bide onların prglaması daha gelişmiş neden yardımcı olmasın ki karın kaslarına vucut geliştirme diye düşünmiyelim hamile bi bayan düşünelim onun için yararlı olur kas gelişimini etkiler tabiki bi yere kadar eyer ararştırırsanız yada fizyoterapist arkadaşlarınız varsa onlarda bunları der

9. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    ben bu emre arkadaşımızın hamile olduğunu hiç sanmıyorum.

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    katılıyorum yararı olmadığı gibi zararıda var gazetenin vermiş olduğu bu aleti kalp sorunu kalp pili yada kalp cihazı kullanıpta bu cihazı kullanan ve sonunda ölen kim bilir kaç kişi vardır doğuda gazete var ve bu cihazı alıyorlar peki kaç kişinin okuma yazması var yada kaç kişi okuyor basında olmasa bile bence çok olumsuz sonuç vardır

bir diğer konuda fiziksel mekanik faliyetlerle adelenin sürtünmesi bu sürtünmeye istinaden vucut ısısının yükselmesi yağ yakımı yada atımı demektir diğer olaylar sadece yanıltma olduğu gibi telafisi mümkün olmayan sonuçlara vesile olabilir...

11. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    fizik tedavide kullanılanın adı tens cihazıdır oda bu aletler gibi kaslara elketriki stinülasyon verir ve rehabilitasyon programındakiler ve ciddi spazm sorunu olanlar için (kabaca) ağrı kesici ve kas güçlendirici olarak kullanılır ancak zaten kasları yeterince güçlü birinde ek bir güç sağlamaz zayıflamak içinse kullanımı çok saçma zorlu mekik hareketleri ile tüm kas gruplarını çelıştırarak yapılamayan kalori yakma işni bir kaç kas lifini kasarak çalışan bu aletlerden beklemek fazla ütopik (vücudun en büyük adelesi olan bacakların kullanıldığı koşma ve yürüme aktiviteleri ile bile 1 saatte 400 kcal kadar yaktırırken)
    bu tarz aletlere para vermeyin alacaklarıda uyarın amerikan uyanıklığı ve 5 dolarlık çin üretimleri
    flexor hocanında dediği gibi kalbe yakın konumlandırılırsa (öz. kalp pili olanlarda) ritm bozuklukları ve ölüme varan sonuçlar oluşabilir

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Hocam bilgilerinizi paylaştığınız ve eksikleri doldurduğunuz için teşekkürler sizi daha sık görmek isteriz

13. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    doktorum zaten kalp pili kulananlar kulanamıyor ama neden peki onu sakatlık sonrasında çok öneriyolar ben zaten vücut geliştirme için demiyorum? birde istemsiz kasılmalara sebep olabiliyo bende olmuştu ama etkisini gördüm ameliyat sonrası

Sayfayı Paylaş