Karın Kası Hakkında Yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Apsolit tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Apsolit

Apsolit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba.5-6 aydır evde internetten araştırdığım karın hareketlerini yapıyorum yaşım 18 kilo 56 boy 170.Bu kadar zamandır bu hareketleri yapıyor olmama rağmen istediğim görüntüyü elde edemedim.Fakat dokunduğum zaman gayet sert bir yapıya sahip yani altta kas olduğunu hissedebiliyorum ancak normalde olması gerektiği gibi parça parça değil neredeyse dümdüz şekilde.Acaba genetik ile mi alakalı,karın bölgemde fazla yağ olduğu için mi yoksa yaptığım çalışma yetersiz mi bunu merak ediyorum.Bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Nasıl istediğim gibi bir görüntüye kavuşabilirim?Teşekkürler.
    Resim kalitesi kötü kusura bakmayın.

2. Apsolit

Apsolit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Konu kayboldu gitti.

3. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    beslenme programını yazarsan yardımcı oluruz

4. Apsolit

Apsolit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kesin olarak bir programım yok fakat abur cubur u neredeyse sıfırladım yağsız ve proteinli şeyler yemeye çalışıyorum.Şekeri de baya azalttım diyebilirim.

5. kd35_okc

kd35_okc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var karın kaslarım aynı seninki gibi.Parça parça değil de bütün olarak çıkıyor.

6. Apsolit

Apsolit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sebebini gerçekten çok merak ediyorum.Umarım bilen biri yardımcı olur.

7. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Yağ oranının az olduğunu sanmıyorum yani yağdan dolayı değildir 1.70 boya 56 kilo gayet iyi kilon falan onu geçelim. Gelelim antrenmanına ve beslenmene ; eğer hakkını vererek antremanları ve beslenmeyi yapıyorsan yinede çıkmıyorsa genetikle alakalı olabilir ama eğer beslenmeni düzgün yapmıyosan kesinlikle karın kası estetik biçimde çıkaramazsın şekeri 0 a düşür şeker zaten vücut için gereksiz bir besin. Protein al mesela ; benim yaşım 16 boy: 1.76 kilo: 67 ben günde 1 tabak dolusu et, 2 bardak süt 3 yumurta yerim ve bayada etkisini görmüşümdür şeker ve ekmek kullanmıyorum. seninde buna benzer bir program çıkarman lazım kendine şeker ve ekmeği bırak tamamen antremanını tekrar gözden geçir aşama aşama arttır

Apsolit bunu beğendi.
  8. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris

Mesela genelde yapılan şeyle doğru orantılıdır vücut gelişimi. Örnek verecek olursak ;

abur cubur u neredeyse sıfırladım yağsız ve proteinli şeyler yemeye çalışıyorum.Şekeri de baya azalttım diyebilirim. ( demişsin ) ANlamı şu ;

Vücudunda neredeyse fit olmuş ( tam değil ) bayağı yağ oranın düşmüş ( yeteri kadar değil ) proteinli şeyler yemeye çalışıyorsun ( vücudunda gelişmeye çalışmış ama bi yere kadar )

-------------------------------------------------------------

Kuracağın cümle şu olmalı ;

Ben şeker nedir unuttum, abur cubur mu ? o ne ? Proteinimi kesinlikle ihmal etmem ! Anlamı şu ;

Mutlak başarı !

-------------------------------------------------------------

Bazen merak ettiğimiz soruların içerisinde kendi cevaplarımızı verebiliyoruz.

Apsolit bunu beğendi.
  9. Apsolit

Apsolit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenmeme daha da dikkat edeceğim önerileriniz için teşekkür ederim.Fakat konuda belirttiğim gibi parçalanmaya dair hiçbir iz yok belki en fazla 4 pack olacakmış hissiyatı veriyor.Diğer 2 pack in yeri belli değil acaba eksik mi yapıyorum merak ediyorum.Hareketleri 2 ayda bir değiştiriyorum ve karının neredeyse her yerini çalıştırmaya özen gösterdiğimi de belirteyim.

10. cemdeha

cemdeha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Karın kası çalışmalarından önce 1 saat koşu yaparak veya cardio diyelim cardiyo yaptıktan sonra karın kası çalış karın kaslarının çıkması için yani istediğin gibi şekillenmesi için ağırlıklı düz mekik öneririm ağırlıklı düz mekik karın kaslarını derinleştirerek daha iyi görünüm elde eder

11. Apsolit

Apsolit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Düz mekik ters mekik ve bun gibi 4-5 hareket daha yapıyorum ,karının her tarafını çalıştıran hareketler yapmaya özen gösteriyorum bu konuda çok fazla bir sıkıntım yok gibi, bunu yaklaşık 20-25 dakikalık bir sürede yapıyorum.Açıkçası sıkılıyorum daha fazla yapınca.Abdominal yapısından kaynaklı mı diye düşünüyorum şöyle bir resim buldum ve benim şu an ki kas yapıma inanılmaz benzediğini fark ettim.Acaba benim kas yapımında aynı olabilme durumu var mı?

Sayfayı Paylaş