Karın Kası Hakkında Bi Bakarmısınız!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KARANTI tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. KARANTI

KARANTI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam ben karına süper set uyguluyorum
    şöyle;
    1.mekik sehpasında 10 kg göğsüme alıp 20 tekrar yapdıkdan hemen sonra;
    2.cable crunches 15 tekrar

3.Incline Leg Raises 12 tekrar

ve hemen ardından;
    4.sıkıştırma hareketi 30 tekrar
    böyle 4 set yapıyorum

bunları yapdıkdan sonra çakı hareketini ayakarımı düz uzatarak 4 set
    1. set 30 tekrar
    2.3.4. setleri 5 kg ayaklarımın arasına alarak 20 tekrar yapıyorum

sizce eksik veya fazla olan bir hareket varmıdır?

2. AHG

AHG Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle sunu soylemekte yarar var karin kaslarinin ortaya cikmasi icin vucut yag oraninin dusuk olmasi gerekli. Yag oranin dusuk olmadigi surece ne kadar ugrasirsan ugras bir sonuc alamazsin. Bu yuzden ben her zaman karin kaslarinin spor salonunda degil mutfakda yapildigini soylerim.

Ikincisi ise agirlik programini bilmiyorum ama Deadlift ve Squat yapiyorsan bu 2 hareket tum vucudu calistirdigi icin zaten karin kaslarini dolayli yoldan calistirmis oluyorsun(hareketi dogru yaptigini varsayiyorum). Mesela ben bulking dedigimiz kilo alma donemindeyken hic karin hareketleri ile ugrasmiyorum bile ama Deadlift ve Squat hareketleri karin kaslarim az da olsa belirginliklerini korumalarini sagliyor.

Senin yazdigin hareketlere gelirsek bence etkili bir sekilde calismiyorsun.
    Karin kaslarini ortaya cikarmak icin 20-30 tekrar yapmana gerek yok. Agirligi arttirip 10 tekrar civarinda calismayi dene. Ayrica karin kaslarini oyle haftada 4-5 kere calistirmana da gerek yok(Haftada kac kere calistirdigini yazmamissin o yuzden tahminde bulundum). Zaten agirligi arttirirsan haftada 4-5 kere calismana imkan olmaz.

Bana gore etkili bir sekilde calistiktan sonra karin kaslarini haftada 2 kere calistirman yeterlidir.

Bir de Turkiye'de var mi bilmiyorum ama varsa bir adet Ab Wheel almani tavsiye ederim. Bana gore en zor ama ayni zamanda en etkili karin hareketidir.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2012
    muratcan.biceps bunu beğendi.
  3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Calis calis 10 kiloyla mekik çekmeye devam et hatta 10 az gelir piramit bile yapabilirsin . Bunlari nereden görüyorsunuz anlamiyorum ağırlıkla mekik Oblikleri büyüterek beli kalınlaştırır ortaya hiç de estetik olmayan bir görüntü çikar. Ağırlıkla mekik çekmek yerine diyet yap amacina daha kolay ulaşırsın

4. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ilk resimdeki hareketi ayakta yapamaz mıyız? salondaki alet elverişli değil yerde yapmaya

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ben süperset yapmanı anlayabilirim.ama karın kaslarına kafayı taktın diye bu kadar fazla hareketi ard arda yapmana ne gerek var ?kası fazla çalıştırırsan yanar.dogru çalıştırırsan gelişir.bence süperset dedigin karın hareketi en fazla 2 hareket ten oluşmalı(agırlıklı yapmanı anlarım tamam) bu kadar çalıştırmak bence katabolik etki yapar.bence süper set yapacaksan 2 hareket ten toplamda 4 hareket yeter.birde yanlara. örnegin:crunch(agırlıklı)-leg raise ve ondan sonraki süperset ters mekik(agırlıklı) dipste leg raise.birde 3x25 agırlıklı dumbell sallanma yeterli. toplamda 3 hareket karın 1 hareket sırt ve 1 hareket orbit.tabi bu başlangıc daha ilerde daha profesyonel bir karın programı süperset olmadan agırlıkla yapılabilir(ben öyle yapıyorum) saygılar :)

6. burakmbd

burakmbd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    ağırlık ile mekik derken göğüsemi ağırlık koyup çekiyoruz..

7. KARANTI

KARANTI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    cevaplar için sağolun beyler.1 ay içinde cidden gözle görülür gelişme var karın kaslarımda.önerileriniz dinliycem haftada 4-5 kez çalışıyorum ve boyum 1.79 kilom 75 sporcuuyum. ben süper seti 2 hareketlede denedim olmuyor.böyle 4 hareket yapınca karın antremanım bitince 1 tane bile mekik cekemiyorum tam çalıştırmışım gibi hissediyorum yinede önerileriniz için teşekkür ederim.

8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sen bilirsin :) sonra büyümüyor diye yazma ama içine sineni yap tabiki :)

Sayfayı Paylaş