Kalın Bel Bir Kader Mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve poetwhitebird tarafından 16 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar haftada enaz üç gün karın-bel bölgesi çalışıyorum karın kasları yukardan itibaren yavaş yavaş belli oluyor.sıkınca daha hoş grünüyor ama kendimi nefes verip iyice bırakırsam görünüm korkunç yani bukadar fark olması normal mi.Çünkü insan aradaki dağlar kadar farkı görünce üzülüyor.Ayrıca şekil oluşurken belde tam bir ,incelme yok 94 cm. 3 ay önceki ölçü şimdi 94 ama üstler daha şekilli.Kalın bel bir kader mi?

2. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    bana kalırsa can sıkacak birşey yok nedeni ise belinde yağ varsa sayet altaki kas buytumesinden dolayı belin dahada kalınlaşıyormus gibi hissedebilirsin bunun için yapman gereken beldeki yağı eritmek olacaktır fakat kimi insanın genetik yapısı geregi beli kalındır buda daha ziyade kısa boylu insanlarda oluyor gibime geliyor ama bu nefes verip iyice salarsam demişsin bu8da senı yanıltmasın yine bu durumda böyle bir görüntünün çıkması normal buda herkeste oluyordur o yüzden ben derimki canını sıknma belindeki yağ kütlesi erirse daha ince olacagından eminim

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    oncelıkle gobegı saldıgın zamankı goruntuyu baz olarak almamalısın, karnını cekınce yanlardan portleme yoksa ve aynada
    uste gore cok kaba durmuyorsa moralını bozma bence.

Dıyafram calısması hemen hemen hıc bırımız yapmıyoruz, bu yuzden sısık duruyor gobek, hatta dıkkat et zamanımız bodycılerının cogu sıxpack cıkmıs oldugu halde kalın bır bele sahıplerdr.

Dıyafram calısmak ıcın gunde 8-10 kere nefesımızı tamamen verıp karnımızı ıce cekerek 10-15 sanıye boyle beklemelıyız
    bu sayede sıskın goruntu gıder, olay sadece yagdan kurtulmak degıl yanı. Genellıkle kısın dıkkat etmeden beslendıgımız ıcın ıskembe buyuyor ve tabıı daha sonra zayıflasakta ıcerdekı kocaman ıskembe bır anda kuculmuyor :cry:

Ben bunu seneler once ıkı ay kadar uygulamıstım , ıyı dıyet cardıo vs ıle beraber hayatımda belım sadece bır defa kız belı gıbı olmustu, ama sureklılık onemlı acıkcası butun hayatta boyle gecırılmıyor yanı.

Saygılar

4. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    dediğin karın vakumunu aklıma geldikçe yapıyorum ama benim asıl korktuğum insan kendini bırakınca aldığı şekil gerçekten olmayı istemediğimiz göbekli sarkık bir durum.onun dışında yanlardaaşırı fazlalık yok ama sabırla çalışmalıyız heralde

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Masteer, dediğin sey gercekten cok etkili,
    Arnold'ın has hareketi,
    Frank Zane'inde cok yaptigi bir poz ve calisma sekli.
    Bu aslinda yogilerin (yoga ustalarının) bir hareketi olan "vakum pozu"

Yetmişli yıllarda cok yaygın olan bu harika poza örnekler...

Bu pozu uygulamak zor değil, ancak sürekli ve uzun süre tutabilmek icin aylarca calismak lazim.

Bunun yöntemi aşamalı çalışma.
    Arnold ansiklopedisinde üç aşamalı ilerlemeyi tavsiye ediyor.

İlk aşama;

El ve dizlerin üzerinde

İkinci aşama;

Dizlerin üzerinde

Üçüncü aşama,

Oturarak...

Bu aşamaları geçtikten sonra, ayakta yapmaya başlayabilirsiniz.

Uygulanmasi, Masteer'in dedigi gibi, ciğerlerinizdeki havayı boşaltıp, midenizi içeri çekmek.
    Yalnız dediğim gibi, aşamalı olarak ilerleyin, ve beliniz 90 cm.'den kalınsa çok birşey beklemeyin, zira mideniz ne kadar yağlıysa, diyaframı yukarı çekmek ve bu pozu uygulamak zordur.

Bir kere ustalaştığınızda, gerçekten akıl almaz pozlar verebileceksiniz, ve bunu yapıpta insanların aklını başında alacağınıza emin olabilirsiniz, özellikle kadınlar buna akıl sır erdiremiyor (sırrınızı söylemeyin ama ;)

Ocensers bunu beğendi.
  6. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben bir yerde okumuştum abdominal vacum diye ama benim hatırladığım kadarıyla mideyi içimize çekme egzersizini 15sn *3 set daha sonra 20sn*3 set gibi ilerledikçe zaman da artırılıyor 25-30-35 hatta 1 dakikaya kadar yapıldığı tabii ki bu arada normal nefes alıp vermeye devam..

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Karasan,

Valla harıka adamsın, nerden de buldun hemen resımlerı ,

bu vakumda denılen gıbı zaman ılerledıkce zaman arttırılıyor, karın ıle ılgılı genel kural ne yapıyorsanız yapın yapabıldıgınız kadar cok yapın.Zamanımız bodycılerı ne hıkmetse bunu fazla uygulamıyorlar, o yuzden yarısmalarda falan onplanda duran degılde gerıdekılere bakın yorgunluktan kendılerını bırakmıs olurlar ve dana gıbı karın sısık durur, yag oranı az oldugu ıcın parcalı ama kocaman bır gobek gorunur.

Bır onemlı konuda -bunu yazın ısterıstemez yaparız az cok- sureklı karın cekılı dolasmak oturmak aklımıza her geldıgınde
    karnımızı cekmektır.Bu sekılde karnımız derlı toplu durmaya alısır, ama ben valla uzun suredır bunnarla ugrasmıyorum,
    salıyorum gıdıyo ama kotu alıskanlık tabııkı

Saygılar

8. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    karın şişikliğine danalık demeyelim karnı şişik şişik olanlar var.adını vermek gibi olmasın başharfi "Ben" ayıp olur gücenirler.sonra :D :D

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bel kalınlığı ve karın şişkinliği tamamen farklı şeyler bence. Benim gentik midir bilinmez ama karnım hep şişkin, belim ise hep incedir. Belim bodye başlamadan önce 72cm. civarındaydı. Buna rağmen yandan bakılınca karnım hep önde dolaşırdım. Şimdi belim 80cm. civarında, hala daha aynı görüntü var, buradan da anladım ki masteer ve Karasanın anlattıkları gibi çalışmadan karnın normalde içeride duruyor gibi görünmesi çok zor.

10. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar teşekkürler moralim çok düzeldi demekki birtek ben bu durumdan şikayetçi değilmişim.çalışırsın çalışırsın bel ölçünü düşürmüşsündür birileri gelir "ooo kilo almışın bu sporu yaparsan olacağı bu" der sinir olursun.
    Peki bu imajı silmek bu görüntülerimizi değiştirmek için bişey yapalım..

11. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    hahaha bu dedıklerımı ben uyguladım zamanında ama sadece zamanında, su anda bende danacan takılıyorum afedersın

12. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    dostum bu hareketler zararlı olduğu için programlardan kaldırıldı. en üstteki pozda yine bu nedenle yarışmalardan kaldırıldı.

Steve bunu beğendi.
  13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlis bilgi verme Arson, yarismalardan kaldirildigi falan yok.
    Ayrica ekstra bir zararida yok, bir yoga pozudur, vucudu alistirarak bu pozda ustalasirsan ekstra bir zarar görmezsin (bir anda, ayakta yapmaya başlamak, dolu bir mideyle yapmak gibi durumlar dışında insana bir zararı dokunmaz)

Hala yapabilen vatandaşlar bu pozu yarışmalarda kullanıyor çok güzel bir şekilde...

14. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bira önce pub med de abdominal vacuum diye arama yaptırdım yaptığımız bu hareket için değil zararlı olması tam tersine amerika da santa barbara cerrahi kliniğinde karın bölgesi ameliyatlarından sonraki iyileşme sürecini ve iyileşme kalitesini olumlu etkilediği için hastalara yaptırılıyormuş.hatta bu bölgedeki iltihaplar için bile yalnızca bu hareketle anlamlı iyileşme farkları bulunmuş.

15. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Yasaklanmış olması bana da garip geldi, bence şu an yapılmamasının başka bir sebebi var o pozun. GH hormonu dolayısıyla Olympia yarışmacılarının çoğu karınlarının kontrolunu büyük oranda yitiriyorlarmış. Bu yüzden karınlarını bırakın öyle içeri çekmeyi, nerdeyse dışarı salıyorlar ve yandan feci göbekli duruyorlar. Mr.Olympia 2005i izledim. Sunucunun anlattığı kadarıyla IFBBden (veya başka bir yerden tam anlayamadım orayı) sporculara uyarı gelmiş karın bölgesinin çıkıklığı yüzünden.

16. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aslında bir süredir bodybuilding yarışmalarında innılmaz hacimler var ama estetik mi sorusu gündemde idi bu soruların odağında da rony coleman vardı ama adam yine şampiyon oldu.kimse daha estetik birini seçelim demedi çünkü rony coleman da doğrmaya hazır hamile kadın karnının kaslı şekli var bence ve birinci oldu şimdiki hiçbir yarışmacı eskiler gibi abdominal vacuum yapamıyor.

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    2005 te Ronnie'yi sahnede izlerseniz blitz'in ne dedigini anlarsınız

18. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaslar,

Vakum yasak falan degıl , sadece parcalanmıs kas hacımı arandıgı ıcın su ankı bodycıler bununla ugrasmıyorlar, neden ugrassınlar kı koca gobek ronıe en tepedeyken. Bugunun sartlarında arnold sampıyon olsaydı bakın gorun butun body camıası nasıl sureklı ab-vakum calısırdı.

Bu ısler tepedekının actıgı yolla ılgılıdır genellıkle , olympıa eskıden berı tıcarı kaygılarla v eefsane yaratma ve arkasında durma sıyasetıyle bazı seylerınde onunu acıyor, ronıe sadece ırılıgıyle basta bu gobekle durunca dıger herkezde tabııkı
    ne urasacam kardesım vakumla makumla dıyıp olcu ıcın kısın okuz gıbı yıyorlar, karın ıcduvar kaslarının calısmasını bırakın
    bu profların mıgdesı zaten at mıgdesı gıbı oluyor,sonra oyle bır ıcorganı derlı toplu tutacak ıckarın kası olusturmakta zor oluyor.

Ben bu konuda yonetımden sabıt bır olympıa musabakası ve musabıklarla ılgılı yorum sayfası acmalarını rıca edıyorum, sabıt olsunkı zamanla eskımesın hep en tepede olsun

Saygılar

19. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kesinlikle.
    Bence eğer göze hoş gelecek bir vücut peşindeysek, kesinlikle Olympianları takip etmemeliyiz. Takip edilecekse de Dexter Jackson gibi hala daha estetiğe de önem verenler takip edilmeli. Olympia dışında göz önünde bodyde rol modeli oluşturacak kimler var bilmiyorum gerçi.

20. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    yanlış bilgi vermiyorum okuduğumu söylüyorum. yarışmacılarda sorunlara neden olduğu için kaldırıldığını okudum. geçmişte yapılması hala yapılacağı anlamına gelmez. mesela bugün halterde de bench isimli hareket sporcuların belinde sorunlara neden olduğu için müsabakalarda kullanlımamaktadır.

Steve bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş