Kahvaltıdan sonra Antremana gitcek kişinin kahvaltısı nasıl olmalıdır?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tun4 tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar yeni başladım spora henüz günlere bölünmedi ama 1 hafta içinde günlere de ayrılcak.Amacım hiç yağ almadan(hatta bir miktar azaltcağımı düşünüyorum) kas kütlemi arttırmak.

Antreman sonrası nasıl beslenceğimi forum sayesinde çok iyi öğrendim ancak antremandan önce kahvaltıda neler yemeliyim tam olarak fikrim yok.

İlk olarak 3 yumurta beyazı+1 tam yumurta ve bol miktarda lor içeren bir omlet ve koyu bir çay içmeyi düşünüyorum(çok az şekerli), bunun yanında domates, salatalık, biber, kepek ekmek yeniliyor ancak bu durumda pek karbonhidrat almıyorum ben.

Protein yeterli ancak antreamanda gereken karbonhidratı neydden alabilirim?

Çok teşekkürler şimdiden.

2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Kahvaltın güzel.Eğer kilolu değilsen.Kilo alıp kaslanmak istiyorsan. 4 yumurta beyazı 1 tam yulaf ezmesi 1 dilim çavdar ekmeği ballı süt bolca domates salatalık yeşil çay. Bu yiyecekleri tüketebilirsin.

3. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Reçel, pekmez antremandan önceki enerjine yeterde artar bile ayrıca Fındık ezmeside al testesteron seviyeni arttırır(FİSKOBİRLİK olsun diğerlerinde nerdeyse fındık yok yararı olmaz) zaten ekmek ve çayda ki şekerinde sana ek enerji kaynağı olacağını düşünüyorum. Yulafta yemelisin kahvaltıda çünkü içinde bol bol lif var. Sen bana bu kahvaltı yetmiyo enerji için dersen Eti bebek bisküvileri var onları süte koyarak yiyebilirsin ama kilo yapabilir.

4. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bal yesem nasıl olur?Sanırım sindirimi çabuk oluyor ancak ben yedikten 1 saat sonra gidiyorum yaklaşık olarak.Yani yediğim balı vücutta depolamadan önce enerji olarak kullanabilir miyim antremanda?

Bbal ve fındık ezmesi güzel olur gerçekten

Edit:Bu arada 1 tam yulaf ezmesi nasıl oluyor, ben bi ara almıştım ancak kaseye dökülüp yenilcek şekildeydi(cornfleks gibi), ancak tadığını hiç beğenmemiştim.Başka şekilde yulaf bulabilir miyim?

Son düzenleme: 27 Haziran 2010
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    müsli ye meyvelidir tadıda bana göre çok güzel ana maddesi yulaf diye biliyorum ınternete musil yaz bulursun.

yumurtayı sarısıyla yıyın bırcok faydası var kolestrol yapıyormu derseler doktorlar yapıyor dıyordu yemeyın sarısını dıyordu ama star tv de haber bultenınde doktor özur dıledı ve zararı yokmus yıyebılırsınız dedı ve sarısıda faydaları herseyın faydası var ziyat etmek gunah yanı yumurtanın sarısıda yıyılmelı allah oyle yaratmıs ama 4-54 yumurta bence karacıgere zararlı ama spor yapan ıcın bılmıyorum ben her sabah 1-2 haslanmıs yumurta yıyorum

yanlısım varsa özur dılerım.

6. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece yulafı ekleyebilirsin.Kahvaltın zaten güzel

7. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Evde yulaf olmadığı için şu anda besin değerlerine bakamadım.Yulafın asıl olayı karbonhidrat mıdır hocam?

Bir tarif gördüm şimdi yumurta ve yulafı omlet gibi karıştırıp yapmışlar hoşuma gitti, yarın yulaf alıp deneyeceğim.

8. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    yulafın olayı komplex karbonhidrat yani yavaş sindirilen karbonhidrat

9. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kahvaltıdan sonra yapıyorum. Antreman öncesi bal reçel falan yenmez kompleks karbonhidrat alman lazım onuda sabah sabah makarna vs yiyemicegine gore yulaf ezmesi yersin o dedigin tarifde cok guzel bende sabah 100 gr yulaf ezmesi 4 yumurta beyaz +1 tam 100 gr lor peyniri +domates biber hepsini karıştırıp koca bi tava omlet yiyorum tadıda güzel besin degerleri zaten super

10. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Kahvaltı sonrası ıdman yapıcaksan, kahvaltında nescafe,yulaf,yumurta beyazı(5),yumurta sarısı(1) ve lor ıyı bır alternatıf olur,süt ve süt ürünlerı tüketmemen kahvaltıda,senın yararına olacaktır..

11. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Nescafe kafeinden dolayı mı faydalıdır?Çay kısmen işimi görmez mi?Bir de kahve içersem 3ü bir arada tarzı içebilirim ancak, o da şekerli kalıyor.

12. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    evet kafeınden dolayı,bu arada
    yaglanma problemın yoksa ıcebılırsın..

13. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Malesef var bel bölgemde, o yüzden hiç yağ almadan hatta mümkünse yakarak kas yapmaya çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş