Kaç Kg Dumbbell Lateral Raise Kaldırıyorsunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xsteel tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Dumbbell Lateral Raise Ağırlığınız

1. 5

oy sayısı 165
    27,3%
  2. 7.5

oy sayısı 189
    31,3%
  3. 10

oy sayısı 117
    19,4%
  4. 12.5

oy sayısı 65
    10,8%
  5. 15

oy sayısı 35
    5,8%
  6. 20

oy sayısı 33
    5,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 108 üye.
  1. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hep merak etmişimdir az mı kaldırıyorum diye,ama bu harekette ağırlık az kaldırılıyor,ortalama bir ağırlık çıkarırsak kendimizi oranlayabiliriz

ters piramit şeklinde 7.5 dan başlayıp 12.5 kg ile 10-12 tekrar yapardım

2. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    9 la ısıtır 11 le çalışırım tam ortası 10'a oy vereyim

3. oas1s

oas1s Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Omuz hareketlerinde önemli olan fazla ağırlık değil ortalama 5-7.5 Max. 10 Kg ağırlık olacak ama yavaş yapacaksınız omuz calışırken felsefeniz

Ağırlık Size Değil Siz Ağırlığa HÜKMEDECEKSİNİZ

olacak.

xxbar10xx, PeNa, Mert53 ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  4. memin97

memin97 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 5 kg yapıyorum fakat 5 kg ile 30x3 yapıyorumxD Bu arada bu mesaj forumdaki ilk mesajım bana hayırlı olsun .d

emretkd, HUMOR, mehmetanil ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Geçen bir yerde yazmıştım 15 kg luk dambıllarla çalışıyorum diye, yok nizami yapmıyorsun öyle ağır girilmez bir ton eleştiri aldım,

15 kg luk dambıllarla çalışıyorum, 8-10 tekrar nizami çıkıyor 2 saniye kaldırış 3-4 saniye indiriş şeklinde, tek kolla çalışıyorum böyle daha çok verim aldım,çift kol çalışırsam 10-12 arası, bir ara ben yanlış yapıyorum herhalde herkes hafif giriyor diye düşünüp 10 kiloya indirdim ağırlığı 20 tekrar çıktı sıkılıp bırakmıştım :D Nedense lateralde ve göğüs açışlarda epey iyiyim

6. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    15-20 diyenler olmuş :)

7. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    4 aydır salona gitmedim,evde sadece 10 kg var,25 tekrar yapıyorum,15 kg ile 10 nizamı yaparım belki :)

8. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi bu herif de her mevzuya matemetikle giriyor diyeceksiniz de, ben yine de yazayım. Omuz bir kaldıraç sistemi ve fizikten biliyoruz ki, kaldıracın bir tarafının uzunluğu çarpı yük eşittir öbür tarafının uzunluğu çarpı yük. Yani 20 kilo lateral yapan adamın(ortalama kol boyunu 75 cm alıyorum) omuz kaslarına binen yük => 20x75 = ?x5(kaslarla eklem arasında max mesafe) ne yapar? 300 kg!!!

Arkadaşım, ya sen nizami lateral raise ne onu bilmiyorsun, ya da yeşil dev HULK gerçek!

xxbar10xx, oğuzhan1909, berke05 ve diğer 20 kişi bunu beğendi.
  9. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    dirseklerini kırarak o 75cm kolu 10cm e indirip bacaklardan destek alarak hafif belden savurarak 5kilo ile çalışamayacak insanlar 15kilo ile lateral yapabilir tabi lateral yan demek ama daha omuz başı ile dirsek arasındaki kol bölümünü yanda tutarak bu hareketi yapanı görmedim:)

forzalazio bunu beğendi.
  10. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kol uzunluğunun etkisi yüzündne ağırlığa az girildiğini biliyorum,ama forumun ortalama boyu 1.70 ile 1.85 arası dersek,kaldırılan ağırlığın çok da farketmeyeceğini tahmin edersiniz

11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    15 20 kg ile omuz giren adam hareketi nizami yapamaz bu kadar net arkadaş açıklamış bide 300 kg omuz baskısı nedir omzu ilk günden sakatlarsın çünkü omuzların gerilimini yüksek tutarak geliştirirsiniz lateral yaparken aşağıda serbest bırakmayıp hep yükü omuzlara vericeksin ve kolu az kırmaya özen göstericeksin yaşım nedeniyle çok güçlü değilim 5 kilolarla öne lateral orta omuza lateral ve arka omuza lateral hareketleri benim omuzlarımı bitiriyor öldürüyor.ilerdede 5 i geçmem press hareketlerine başlayana kadar ağırlık arttırmam maksimum 7.5 olur ama asla yeni başlayanlar ağır ağırlıkla lateral girmemeli bunun tek antremanla bile sakatlığa dönüşebileceğini anlamalılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:41 ----------

hocam çok afedersinde sen o kolu nasıl kırıyorsun :D 75 cm bi kolu 10 cm e dönüştürebiliyorsan gerçekten mükemmel :D

12. serrori

serrori Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar sonuçta kimin ne kadar güçlü olduğunu bilemeyiz ama çalıştığım salonda şunu tespit ettim programları uygulatan hoca herkesi ağır kilolarla çalışmaya teşvik ediyor ama laterali butterfly gibi yapıyor herkes.bende sesimi çıkarmıyorum sadece gülüyorum diğer tarafta çünkü bir arkadaşı uyardığımda bilmişlik taslıyormuşum gibi bi tepki aldım.siz yine de 10 kilo 10 tekrar devam edin:D

denizgnr97 bunu beğendi.
  13. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle saçma bir hesap görmedim ben, dediğin gibi oluyorsa eğer laterali 1 kiloyla falan yapmamız gerekir, 20 kg lateralda 300 kg yük biniyorsa 10 kiloda 150 kg biner, 5 kiloda 75 kg biner.

15 kiloyla nizami 10 tekrar yapıyorum, oturarak yaptığım için hareketten çalma şansım da yok.

Senin mantığından yola çıkarsak 5 kg ile yapılması bile imkansız.Birde ciddi ciddi lateral bilmiyorsunuz, hulk gerçek falan yazmışsın, sen yarım kiloyla falan lateral yapıyorsun herhalde senin hesaba göre yarım kiloyla lateral yaptığımızda 7.5 kg biner omza yük kafa_

Sende hem adama hak veriyorsun 15-20 kiloyla lateral yapılmaz diye hemde güçlü değilim yaşım ufak anca 5kg ile yapıyorum diyorsun ki sporda yeni sayılırsın sen 5 yapıyorsan 2-3 yıllık sporcuların 15-20 yapması normal, o hesaba göre senin 250 gramla falan lateral yapman lazım ;)

Son düzenleme: 18 Haziran 2012
    Ssas, onbir, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    O tüm hareketler için geçerli olmak zorunda. Bu arada 15 kg ile lateral neden yapılmasın ? Gayet yapılır.

15. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    İlk set 10 iki ve üç 12.5 son sette de belki 15 girerim

16. tag

tag Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    10 iyidir :D

17. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    en ağırda 14 kiloya çıkıyorum

18. Lev

Lev Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Zaten öyle bir şey söz konusu değil ...

Yanlış bilinenler ile yanlış kavramlar toplanıpta doğru olduğuna inanılan sonuçlar ortaya çıkarılırsa tabiki 20 Kg lık bir ağırlık ile 300 Kg lık bir sonuç çıkarılır, fizikçi değilim ancak bildiğim kadarı ile F . y = P . x formulü uygulandığında ortaya çıkan 300 Kg değil 300 N dir. Yani öyle 300 KG yük gibi ütopik sonuçlar çıkarmayınız.

İkinci olarak hulk falan denmiş sanırım, bu durumda bende dahil olmak üzere pek çok hulk mevcut olsa gerek....

Yada bu insanlar yanlış biliyorlar ....

80lb sanırım 36 kilo kadar ediyor.

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=GfXsdXu6Oxg[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=n0xlq0seBK0[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 18 Haziran 2012
  19. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    lee priestin boyu 1.63 sanırım,avantajlı.bu arada oturarak yaparsak daha mı kolay oluyor hiç denemedim,zorlasam 17.5 rekoru kırabilr miyim ki:D gaza geldim

20. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Eskiden Halep oradaysa, arşın burada derlerdi. Şimdilerde Halep'e arşına gerek yok, fizik var matematik var. Şunu diyebilirsin, kas eklem arası 5 değil 10 cm'dir. Dolayısıyla 300 değil 150 kg ama hesap yanlış diyemezsin hareket(kaldıraç) ortada.

:) Newton mu? Fizikten çaktık galiba? Newton kuvvet birimidir metre bölü saniyekare olarak ifade edilir burada ne Newton'u? Kaldıracın her iki tarafındaki yol birimi nasıl cm olarak hesaplandıysa ağırlık birimi de Kilogram olarak hesaplandı. Bilmiyorsak sallamayalım. Newton'u f = m.a formülünden hatırlıyorsunuz ama onun yeri burası değil. Evet, herkesin HULK olmasına da şaşırmıyor değilim. Eskiler mangalda kül testi yaparmış, ne varsa onlarda var.

İlk adam bariz zıplıyor, dirsekler aşırı kırık, her türlü hile var. İkinci adamda ağırlık fazla değil. Ve her ikisinin omuz kasları da "olmuş" boyutta.

Benim hesaba itiraz eden arkadaşlar, bu adamlardan biri kadar omuz varsa sizde benim zaten diyecek bir şeyim yok. Güzel yapmışsınız, iyi çalışmışsınız...

forzalazio, malcolm, FedoR ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş