Kıyametin Nasıl Kopacagina Dair Büyük Bir Tahmin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FiziCisT tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    http://dunyagerceklerim.blogspot.com.tr/2012/10/kuranda-uzay-ve-zaman-karadelikler-ve.html?m=1

Arkadaslar bu siteye girip aklınıza ne takiliyorsa okuyup öğrenebilirsiniz . İnanılmaz seylere rastladım. Ufkun genişledi resmen. Birşey söyleyip merakınizi cezbedeyim. Samanyolu ile birlikte 900 tane galaksinin bir karadeligin çekim gücüne kapılarak sürekli yol aldığını ve galaksimizin bu inanılmaz hızdaki doğrusal hatta ki yolculuğunu bilim adamlarının zamanında toplanarak anlamaya çalışmak üzere ortak çalışmalar yaptıkları gibi şeyler yazıyor. Bu yukarıda bahsettiğimiz birçok tahminin çok ileri bir versiyonu ve inanılmaz detaylar mevcut. Mest oldum desem .... Yeridir.

HTC One cihazımdan gönderildi

Son düzenleme: 17 Mart 2015
    Hıfzullah bunu beğendi.
  2. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Önce ki postlarınızda Allah'ın takdiri kabul etmek yerine 100 yıl önceki insanların kuramlarına inanıyorlar yeni dünya düzeni dedikleri şey bu insanları Dinlerinden imanlarından uzaklaştırıp deccalin gelişine hazırlanıyorlar ''The Arrivals'' (gelenler) diye 6 saatlik bir belgeseel var izleminizi yeni dünya düzenini anlamanıza büyük yardımları olucaktır ve teşekkürler ederim

FiziCisT bunu beğendi.
  3. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Zaten olaylara kıyamet alametleri açısından baktığınızda çok daha farklı bir boyut alıyor. İşin bu kısmı ayrı bir konuda tartışılmalı , çünkü gerçekten çık kapsamlı ve geniş bir konu. Ama şunu söyleyeyim: kıyamete milyonlarca , binlerce ya da yüzlerce yıl olduğunu hiç düşünmüyorum. Benim içimden dünyanın son yüzyılı olarak geçiyor . Tabi ki zamanını Allah bilir ama bu karmaşa da bu dünya daha ne kadar berbat bir hale gelir hiç tahmin edemiyorum. Allah yardımcımız olsun.

derin_aker ve Hıfzullah bunu beğendi.
  4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    benim alametlerle ilgilenmemin sebebi zaten kıyametin çok uzak olmadığını düşünmek-hissetmek.Allah'tan başka bilen yok tabi ki ama İsa'nın yeryüzüne ineceği inancını taşıyan her müslüman biraz araştırsa şuan yaşadığımız dünyanın buna çok uzak olmadığını görür.Süleyman tapınağının yeniden inşa edilmesi önemli bir kıyamet alameti olarak görülüyor hatta son alametlerden birisidir.Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırılar ve sözde müslümanların buna ses çıkarmıyor olması bana ilginç geliyor.Süleyman tapınağının inşa edilmesi için Mescid-i aksa'nın yıkılması gerekiyor.

FiziCisT bunu beğendi.
  5. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Evet hatta şu kendimi nasıl rezil edebilirim konusunu açan çocuk da büyük bir alamet. Şaka bir yana bunun gibi insanlar yüzünden kıyametin ben de çok yaklaştığını hissediyorum. Bir ara rüyamda bile gördüm. Gerçekten çok yakinindayiz. Bu konularla ilgili araştırma yapmıştım. Hüsnü mübarek in ölümünden , arap baharina , irak in işgalinden suriye olaylarına , müslümanların çok ama etkisiz olacağı bir zamandan , ısrailogullarinin azginlikta bu denli ileri gitmesine , mescidi aksanın altını oyup , muhtemelen daha sonra yıkıldı demelerine kadar çok şey gözümüzün içine içine sokuluyor. Allah görmeye göz anlamaya akıl versin. Bizi bu fasit dairenin dışında tutsun İnşAllah.

derin_aker bunu beğendi.
  6. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Bazen eski zamanlarda yaşamış olmayı çok istiyorum. Fatih sultan mehmet komutasındaki bir orduda ya da Mevlana nin başucunda - belki sadece odunculuk yaparak - belki Hz. Yusuf un zindaninda onun çilelerinin bir kısmını yüklenerek... Acaba geçmişte olup şimdiki halimizi görenler keşke biz bu zamanda yasasaydik diyorlar mi ? Hiç sanmam ... Çünkü öyle bir zamandayiz ki belki sabah iman ile çıktığımız eve akşam imansiz giriyoruz. Kötü bildiklerini önüne doğru diye getirirlerken , doğru bildiklerin ise saklamak zorunda kaldıgin şeyler olarak kalıyor. Yoksa o doğruyu insanlar kınar olmuşlar. Sözde herkesin aslan olup , icraatta kuyruğunu iki bacağı arasına kıstirmis köpek kadar olamayan insanların cesaretine alkış tutar olduk. Allah affetsin.

Suçicek ve zeo64 bunu beğendi.
  7. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    İnançsız insanlara laf anlatmak kadar zor birşey yok... Şimdi peygamber efendimizi çok daha iyi anlıyorum. Gerçekten Allahın izniyle çok zor bir yoldan geçmiş.

Hıfzullah bunu beğendi.
  8. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar bazı ayet ve hadislerde yine bir hususa dikkat çekiyor. İnanan insanların, kıyametten belli bir müddet once hafif bir esinti gelerek canlarını teslim alacağını söylüyor. Ama herkesin de kıyamet günü dirilecegi de ayetlerde en çok üzerinde durulan konulardan biri. Hal böyleyken , dirilme mevzuu kıyamet koptuktan sonra mi olacaktır ? Yoksa bunda başka hikmetler mi gizlidir ? Herkes o dehşet güne şahit olacak midir ?
    O gün kainat yeni bir boyuta kavuşacak , dirilen insanlar için mahşer alanı kurulacak : bu mahser alani için Allah o gün heryere bakarsınız da heryer dümdüz olmuştur ve bir tek eğri yer göremezsiniz diyor. Işte benim sorum acaba ınan insanlar bunların ne kadarına şahit olacak ? Bilenlerin cevaplarini merakla bekliyorum...

9. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Yeni öğrendiğim ve karşılaştığım bir konuyu daha buraya ekleyerek ilgili arkadaşlar için konuyu güncel tutmaya çalışacağım.
    Geçen gün Furkan süresinin mealini açıklayan bir programa denk geldim. Programda kıyamet günü ile ilgili Furkan süresinde geçen tasvirlere yer veriyorlardı.
    Kıyamet günü inanmayan insanların o gün eyvah diyeceğini, pişman olacağını , ne büyük hata içinde yaşadıklarını anlayacaklarını Kuranda çeşitli yerlerde ayetlerde belirtiyor Allah. Işte akıllara bu noktada şu soru geliyor. Bunca deprem , sel , felaket ve musibetlerden ders almayan insanlar için acaba o gün nasıl bir şey olacak ki madde aleminden mana alemine inanmaya başlayacaklar ama çok geç olacak ? Yani o gün hangi hakikat onları buna meyledecek?
    Işte Furkan süresinin mealinde buna çok güzel açıklık getirmiş program:
    Kıyamet günü gök yarilacak ,adeta yirtilacak ve o gün melekler dört bir taraftan yağmaya başlayacak. Işte burda karadeliklerle yarilan gök yüzünde mana alemine bir yırtılma oluşacak. Uzayın bir ağ gibi olduğunu , sonsuz kutleyi temsil eden karadeliklerin bu ağ şeklinde olan uzayı yirtacagini ve madde diyarı olan uzayın yarilarak mana alemine alacağını anlıyoruz burdan. Ve anladığım kadarıyla bu gökyüzünün catlamasi olayı o kadar üstüne basılarak söyleniyor ki , o gün herkes bunu görecek. Düşünsenize gökyüzüne baktığınızda o çatlağın herşeyi yuttuğunu, mana aleminin gözlerinizin karşısında olduğunu ve meleklerin yarilan çatlayan yirtilan gök kapılarından akın akın üzerinize yağdığını görseniz. Ve meleklerin o gün Allah i anarak kıyamet gerçeğini insanlara haykirdigi o günü bir hayalimizde canlandirsak ... Evet bu boyutuyla düşündüğümüzde o maddeci zihniyet , inanmayan toplum dehşet bir biçimde sarsılacak , afallayacak , sarhoş gibi dolaşmaya başlayacak , pişman olmaya çalışacak ama aklını yitirme noktasında ve hayatı boyunca inkar ettiği gerçeklerin suratına çarpması noktasında şoka uğrayacak. Anneler bebeklerini düşürecek , besikte bebekler unutulacak , o gün evlat babayı , ana baba evladını unutacak , bu hakikat karşısında anca diyemeden o dehşetli günün azabı etraflarini çepeçevre kusatacak. Herkes melekleri görmek ister ama o gün onlar melekleri gördüklerinden dolayı mutlu olamayacak , hakikat tarafından ezilip buzulecekler. Ama ne yazıktır ki son pişmanlık para etmeyecek.

abseto bunu beğendi.
  10. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Kıyametin nasıl ne şekilde kopacağını Allah bilir.
    Fakat müslümanların durumu pekte uzak olmadığını gösteriyor.
    Bu konuyu daha uzatmak isterim,ama forumda din konularına fazla yer verilmiyor.E nasılsa tabi islami bi forum değil.

11. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Konuyu hortlatayim dedim aradan yildan fazla zaman gecti sinunda bu konuda bir video hazirlayip kanalima koydum insAllah bu tarz konular yine gelecek desteginizi bekliyorum. Kanalima abone olursaniz sevinirim. Ayrica videoyu izleyerek olumlu olumsuz görüs ve onerilerinizi de esirgemeyin lütfen

Linki paylasiyorum. Lutfen destek olun.

12. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    HAKKA Suresi

13
    ' Artık Sur'a bir defa üflendiği ,

14
    ' Yeryüzü ve dağlar kaldırılıp birbirine tek çarpışla çarpılıp darmadağın edildiği zaman ,

15
    ' İşte o gün olacak olur ( Kıyamet kopar ) .

16
    ' Gök de yarılır ve artık o gün o da çökmeye yüz tutar .

FiziCisT bunu beğendi.
  13. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    ben rutinimden squat, bench press ve deadlifti cikartirsam benim kiyametim o zaman kopacak.

14. Winches919

Winches919 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Hawking hakkında bu bilgiyi nereden edindiniz bilmiyorum ama doğru değil, Hawking Agnostiktir.

15. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Işığın kara deliklerden kaçamamasının nedeni ışığın doğası ile alakalı. Işık, doğası gereği en kısa yolu tercih eder ve bu yol , düz doğrultuda değildir çünkü uzay 2 boyutlu değildir.Bu yüzden ışık, uzay zamanın büküldüğü noktalarda en kısa yolu bulmaya çalışır.Kara delikler de uzay zamanı büktüğü için, kara deliklerin çekim alanına giren ışık, en kısa yolu tercih etmek isterken kara deliğe düşecektir.

Sayfayı Paylaş