John Brzenk Efsane Bilek güresçi.

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve TheUbereem tarafından 5 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    John Brzenk.. baslikda adini yanlis yazdim.
    Bu adam 30 yil önce "Over the Top" filiminde bilek gürescisi olarak rol amisti..
    Ama esas hayattada bilek gürescisi, hemde gelmis geçmis en iyi bilek gürescisi diyorlar.
    Ayni zamanda uçak mekanisyeni...

Highlight videosu.. kendinden daha büyük adamlari yeniyor

Hatta yarisma vardi onu yenen 1000 dollar kazanabiliyordu..;) eve bos gitti millet.:cool:

berkay7743 ve mali67 bunu beğendi.
  2. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    3:40 dakkadaki baya direndi içlerinde en sağlam oymuş.teselli ikramiyesi almalıydı 500 dolar falan :) ama o bileğin şekli çok tehlikeli değilmi kırılma riski bile var.
    adam bileğine ne yaptıkı öyle güçlenmesi için.

berkay7743 bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tam olarak miyofibril hipertrofi çalışan kişilerin güçleri , o antremanı yaparken ve yaptığı antremanın çalıştırdığı , güçlendirdiği kasın gücünü kullanırken ortaya çıkar.Yani bu kastaki sarkoplazmik hipertirofi gibi değil kasın hacmi sarkoplazmik kadar çok artmadığı için adamın gücünü bilemiyorsun bilek güreşinde buda rakibi iri olsa dahi güç olarak önde olabiliyorsun...Ama bazı ağırlık sporlarında tabi ki kilo avantaj powerliftingte 100kg üstü kişilerin 100kg altı kişilere göre daha iyi raw bench basması gibi tabi bilek güreşiyle kıyaslamamamız gerektiği için bu iki örneği verdim...

mali67 bunu beğendi.
  4. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    direnme yok brzenk o heriften önce 100 kişiyle maç yapıyo izin ver oda yorulsun az insan sonuçta :)

berkay7743 bunu beğendi.
  5. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    ben onun yorulacağı yönünü hiç düşünmedim artık gözümde nasıl canlandırdıysam :)

berkay7743, abseto ve BulkHulk bunu beğendi.
  6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle belirtelim son kişi Lars Rørbakken.youtubede aratabilirsiniz kendisi de bilek güreşiyle ciddi uğraşan birisi profesyonel birisi.ve aslında o yaptığı da kendisinin simgesi bir teknik,dead wrist press diye geçer.uzun uzuvların avantajını,üstte oldugu pozisyonda vücut ağırlığını ve temel olarak omuz-triceps itiş gücünü kullanan bir teknik.ve lars'ın en iyi olduğu teknik.o teknik top rolla karşı(john brzenk in uyguladığı bilek kontrolünü ele geçirmeye yönelik teknik)uygulanabilecek en iyi tekniklerden bir tanesi.onlarca kişiyle güreştikten sonra brzenk'in karşısına onu çıkarıyorlar,o teknikle lars avantajı ele geçiriyor üste lars geçiyor john defansif pozisyonda kalıyor,o kadar dezavantajlı pozisyonda lars kadar güçlü ve ağır birisini savunmak gerçekten çok zor fakat biraz süre geçip dayanıklılık işin içine de gelince brzenki alt edemiyor.sonuncu olarak karşısına profesyonel birini çıkarmak efsaneye karşı yapılmış ucuz bir hamle aslında.

ilk 2 seferde john kaçıyor ve işi strapsa götürüyor.2 rounddaki gördükleri de tecrübesini konuşturması için yeter.ayrıca lars'ı da yormuş oluyor dayanıklılık/devamlılık da işin içine giriyor.

bilek güreşi temel olarak bağ-tendon gücüne dayalı bir spor ve genetik+uzun yıllar doğru çalışma bu işin ilacı.tendonlarınızı bağlarınızı o derece ha deyince geliştiremezsiniz bu da bilek güreşinde en büyük farkı ortaya koyar.brzenk lars'tan bizim anladığımız şekilde,musculer şekilde hiçbir anlamda güçlü değil.o savunma tendon ve bağlar sayesinde ortaya çıkıyor.ve bu da brzenkde var tabiki.brzenk'in burada devrilmemesinin en büyük sebebi o insan üstü güçlü tendon ve bağları,hemen hemen her konuda mükemmelleşmiş tekniği ve tabiki zekası(2 round yorup strapsa götürüp daha düzgün pozisyon alarak başlaması,bunlar hep tecrübe).bu sporun en büyük sporcusu.(belki şuan 1 numara değil ondan iyileri var yaşlandı vs ama gelmiş geçmiş en iyisi olduğu kesin,ve hala başlara oynamaya devam ediyor.)

bu arada konu adını düzelttim.

Son düzenleme: 8 Nisan 2016
    Nanza, hercules13, abseto ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    bu adamda "makineymis" biraz baktim... 75kg cheat curl falan.. :)

mali67, berkay7743, SiR_Arawn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Şu anda 1 numara Devon Larratt

9. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    :) Bilek güreşinin bb den ne kadar farklı olduğunu gösteren video aslında,640kg log taşıyan 205 kg lik mountain hiçbişey yapamıyor

10. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    mountaini yendikten sonra amerikan güreşi yapan muhabir marcellus wiley devon a ne varki yatarak yeniyo diyo ve sonrası videoda :) adam 2 eliyle havaya kalkmış :)

TheUbereem bunu beğendi.
  11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Davon uzun kolu ve omuz yapısını mükkemmel kullanıyo,her maçını izledim o omzu koyarak başlıyor koluda omuza yakınlaştırınca itmesi imkansız bi hale geliyor :)

12. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yılan gibi adam. Yenmedigi sampiyon kalmadi ☺ denisle yapmadilar 1 maç henuz.ancak brzenki yendigini biliyorum devonun.brzenkinde denisi yendigini gordum belli olmaz tabiki ☺ sol kolda travis bagent var oda efsane.

13. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Davon son formuyla travisi oldurur,denisi merak ediyorum bende ama sikletten dolayi hic karsi karsiya gelmicekler sanirim,show maci olursa anca,brzenk denisi hatirliyorum 6-1 yenmisti brzenk

14. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Sikletler ayni kardesim devon genelde 110 kilonun uzerinde ☺ sanirim nedeni denisin wal ye katilmamasi simdiye kadar.devonunda ayni sekilde surekli wal de olmasi olabilir

Sayfayı Paylaş