IFasting Hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve landeraro69 tarafından 2 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. landeraro69

landeraro69 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar if 16/8 nasil yapilir yeme araliginda neler yemeliyim yoksa hersey yemek serbestmi yani calorime dikkat etmelimiyim
    Vs. Vs.
    Lutfen bilenlet yorum yapsin
    Simdiden tesekkuler

2. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tabiki de her şey serbest değildir. Normal kalori hesabınız neyse aynısı geçerlidir tek farkı bu kaloriyi tüketeceginiz zaman dilimi. Yoksa tüketeceginiz kaloriler,makrolar yine hedefinize uygun olmak zorundadır.

Hamartin bunu beğendi.
  3. landeraro69

landeraro69 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Uygularsam ne gibi artilari vardir ifasting'in

4. HG!

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    En temel amaci lean masstir zaten. Yag yakiminin maksimum kas yikiminin minimum olmasi amaclaniyor. Uzun sureli aclik doneminde insulin ve igf degerleriniz duserek gh miktarinizin artmasi ongorulmekte ayrica leptin ve ghrelin hormonlari uzerine de etki etmekte. Bir diger artisi ise gunde 4-6 adet arasi ogun yapma zorlugu olmayacak bir cogumuz ki ben dahil kahvalti ogunu epey zaman alan ve uykudan eden bir halde mesela veya her ogun icin istahimiz olmayabiliyor yine en cok kahvaltida var bu sorun da :) Eksileri ise benim icin bazi gunler enerjim cok dusmus hissediyordum antremanlar da dahil tabi bu herkeste olan bir durum degil bu arada. Makrolari if icin uygun hale getirip karsilamam da zor oluyordu glisemik indeksi dusuk lif orani yuksek besinlere ihtiyac duyuluyor. Bir de yeme pencerenize 3000+ kalori sigdirmak her zaman kolay olmuyor :) Bence kisi kendinde denemeli sonuca oyle bakmali. Uygulamasi zor diyetten ote yasam sekli haline geliyor ogunler daha cok ozen istiyor ama oturtunca da cok kolay. Tum sene dusuk yag orani sagliyor, lean bulk ve cut icin de cok uygun bir hale gelebilir.

landeraro69 bunu beğendi.
  5. landeraro69

landeraro69 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Ben başladim ifasting'e ama sadece saat araligi koydum 14-22ye kadar yiyorum ama yediklerimi hesaplamiyorun yinede işe yararmi ?

6. HG!

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    If olsun olmasin kesinlikle amaciniza uygun bi diyetinizin olmasini tavsiye ediyorum onun disinda sonuc almaniz zaten cok zor. Forumun beslenme bolumunu inceleyerek kendinize uygun makro miktarlarini cikartabilirsiniz en azindan.

7. landeraro69

landeraro69 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    incelicem tavsiyeniz icin tesekuller

Sayfayı Paylaş