Işte omuz genişletme % 100 işe yariyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve torifonta tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    MRB ARKADAŞLAR BUNDAN 1 SENE ÖNCESİNE KADAR ÇOK DAR OMUZLU BİRİYDİM SONRA BU İŞE Bİ ÇÖZÜM ARADIM , ARAŞTIRDIM , KEND,M DENEDİM VE EN SONUNDA BULDUM OMUZ GENİŞLETMEK AYNI ZAMANDA SIRT VE GÖĞÜS BÖLGESİNİNDE GENİŞLEMESİ DEMEKTİR BU YÜZDEN HER ZMAN YAPTIĞINIZ SIRT ANTRENMANLARI GÖĞÜS ANTRENMANLARINI , OMUZ , TRAPEZ ANTRENMANLARINI YAPMAYA DEVAM EDİN FAZLA YÜKLENMENİZE GEREK YOK , ŞİMDİ BİRKAÇ HAREKETİ RESİMLE GÖSTERECEĞİM VE ÜSTLERİNE BU HAREKETLERİ NASIL YAPMANIZ GEREKTİĞİNİ YAZACAĞIM , BUNLAR 'VÜCUDUN BİR PARÇASININ UZAMASINI İSTİYORSAN ONUZ ÇEK PRENSİBİNE DAYANIR , BARFİXTE BOY UZAMASININ SEBEBİ BUDUR AMA DAHA İYİ SONUÇLAR İÇİN MİCHEAL JORDAN GİBİ BARFİX DEMİRİNDE ASILI KALMANIZ GEREKİR . İŞTE HAREKETLER

RESİMDEKİ GİBİ DİMDİK DURUN İKİ ELİNİZEDE DUMBELL ALIN VE BIRAKIN DUMBELLAR AŞŞAĞIDA KALSIN HİÇ OYNATMAYIN KOLLARINIZI VE OMUZLARINIZIN GERİLDİĞİNİ HİSSEDİN ve bu hareketi biraz öne eğilere yada hafif arkaya yaslanarakta yapın

ŞİMDİDE ŞEKİL A DAKİ GİBİ ELLERİNİZE DUMBELL ALIN VE ONLARI SERBEST BIRAK , SIRTINIZIN GERİLDİĞİNİ HİSSEDİN NE KADAR DAYANABİLİRSENİZ O KADAR FAYDASI OLACAKTIR , BİRAZ DAHA FAZLA EĞİLEREKTE YAPIN

ŞİMDİDE BU POZİSYONDA DUMBELL FLY YAPAR GİBİ POZİSYON ALIN VE ELLERİNİZİ DUMBELLARLA AŞŞAĞI BIRAKIN VE OYLECE BEKLEYİN , GÖĞSÜNÜZÜN GERİLDİĞİNİİ HİSSEDİN

VE BİRDE ÇOK GENİŞ AÇI ŞINAV ÇEKMELİSİNİZ İKİ ELİNİZİN ARASI OLDUKÇA FAZLA OLSUN MESELA 100 - 110 CM , VE ELLERİNİZİN ÜSTÜNDE DEĞİLDE DUMBELL BARI GİBİ TUTUNACAK BİŞEYLER BULUP OYLE ÇEKİN BU HAREKET GÖĞÜS KAFESİNİZİN GENİŞŞLEMESİNİ VE GÖĞÜS KASLARINIZIN TÜM GÖĞÜS KAFESİNİZİ KAPLAMASINI SAĞLAYACAKTIR

BUNUN GİBİ

YAZDIKLARIMIN HEPSİNİ BENDE UYGULUYORUM VE ÇOK İYİ SONUÇLAR ALDIM , BAŞARILAR

Son düzenleme: 29 Mayıs 2010
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ilk dedıgın hareket yapılarsa sonuc düsük omuzlar ve husran olur buyuk ıhtımal, dıkkat etmek lazım.. ;)

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    bende ilk başta oyle düşünmüştüm ama sonucun oyle olmadığını anladım , denedim araştırdım ve inan bana oyle olmuyor

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    omuzlar static contraction'a olumlu cevap veren kas gruplarıdır. ama umur35'in de dediği gibi ilk söylediğin hareket trapezleri de oldukça geliştirecektir. ben normal antremanının üstüne bunu yapmanı tavsiye ederim.

5. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    yok böyle bişey desem ayıp mı olur ?

6. Koray77

Koray77 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Söylediklerin mantıklı geldi denemekte yarar var..

7. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    ne yazık ki söylenenlerin bi mantığı yok.

8. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşın uyguladığı hareketler ne kadar etkili olur bilmem ama kemik gelişimini tamamlamış bir insanda omuz genişletme kemiklerde olmayacağına göre sadece deltoid' lerin geliştirilmesinden ibaret olması gerekmez mi? ( Tabi çevre kasların yardımıyla da.)

9. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Hatta şöyle ütopik bir yorum yapayım tabiki sadece bana ait doğruluğunu sorgulamıyorum:)Şimdi Vücutta ve evrende altın oran vardır.Parmaklarımızdaki bölümlerde,suratımızda.Doğadaki ağaçların yapraklarında vs.Bu oran Fibonacci oranıdır.(Evet şaka değil omuz genişlemesini Matematiğe bağlıyacağım).Doğadaki bu sabit orana Altın oran denir.Altın oranın değeri yaklaşık 1.618033988749894 gibi bir değerdir.İnsanda da orantı itibariyle belli uzuvlarında bu oran vardır.Kollarımızı 2 yana açtığımız zaman o uzunluğun boyumuzu verdiğini biliyoruz buda altın oranla alakalı.Yani omuzlar kemiksel olarak genişlerse evren altın oranı bozmamak için(tabi evren vücut oluyor) boyumuzuda uzatması gerekir.O açıdan bana imkansız gibi geldi.Yapılan hareketler kas gelişimine dayalı.Kaslar gelişirse omuz genişler diye düşünüyorum kemiksel olmaz.

10. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, benim de söylemek istediğim kemik gelişmesinin olmayacağıydı, bu oran konusu mantıklı ancak bir esneklik payının olduğu da gerçek. Patrick Ewing vardı eski NBA oyuncusu, çok geniş omuzları ve upuzun kolları vardı, altın oranı epey bi zorlayan şahsiyettir. Omuz genişlğinin de bence farklı bir şekilde de ölçülmesi gerekir; genelde salonlarda bildiğim kadarıyla omuz çevresi ölçülüyor, kilo da alsanız omuzunuz genişliyor sözde, bir miktar doğru ama üst göğüs ve sırt da genişliyor ve bu ölçüye dahil oluyor. Cepheden de ölçülmeli, duvara yaslanıp omuz uçları işaretlenip aradaki mesafe ölçülmeli, işte burada başrol deltoidler olur. ( Belki böyle ölçenler vardır, bilmiyorum.)

11. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    kanatların latların acılmadıgı sürece omuzların genişlemez !!

SoldiersOfGod ve zoparrat bunu beğendi.
  12. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    ben size omuz ve sırt egzersizlerini devam ettirmenizi zaten yazıda soyledim bunlarıda yaparsanız genişleyecektir omuzlarınız ve birde batfix çekerek kanatlarınızıda geliştirirseniz daha etkili olacaktır, yorumlarınız için teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:26 ----------

ben omuz ve sırt antrenmanlarını fazla ağırlıklarla olmasada yapıyorum ve bu germe egzersizlerinide hiç aksatmadan yapıyorum ve inanın bana omuzlarım çok genişledi ve ben 21 yaşındayım sizdede işe yarayacaktır , inanın bana giydiğim tişörtlerin bedeni değişti deneyin mutlaka , herşeyi bi kenara bırakın en önemli olan sonuçlardır

Son düzenleme: 30 Mayıs 2010
  13. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    FleXoR ve diğer bilgili hocalarımızın bu konudaki yorumunu merak ediyorum.Ona göre denemeyi düşünüyorum.

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Arkadaşların da dediği gibi omzun genişlemesi için sadece omuz çalışması yeterli olmaz. Bunun yanında kanat çalışması da önemlidir. Bu konuda herkes hemfikir...

Gösterilen hareketlere bakıldığında 1. hareket esnetme-gerdirme hareketi. Çekiş yok. Bu trapezlerin serbestleşmesini sağlayabilir.

2. hareket rhomboidleri (kürek kemikleri arasındaki kaslar), arka omuzu, teres minor, suprascapularis,infrascapularis ( kürek kemiğindeki kaslar) yani kısacası omuzları geri çeken kasları çalıştırıyor.

3. hareket göğüs kaslarını esneten bir hareket. Gergin göğüs kasları (haddinden fazla gergin) kolları ve omuzu öne çeker. Bunu önlemek için kullanılabilir.

Sonuçta (benim görüşüm), bu hareketler öne gelen omuzları geriye çekmek için kullanılabilir. Bu da aynanın karşısına geçtiğinde geri çekilmiş ve doğal olarak yanlara doğru açılmış bir görünüm verir. Bence omuz duruşunda bozukluk olanlar için yapılması uygun hareketler...

Son düzenleme: 30 Mayıs 2010
    dino_55 ve Kötü Çocuq bunu beğendi.
  15. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Tshirtlerinin bedenin değişmesi omuzundaki kemiklerinin büyüdüğünün bir göstergesimi anlamadim ben?

16. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    omuzlarımın ve sırtımın genişlediğinin bir göstergesi ben 8 aydır deniyorum ve çok iyi sonuçlar aldım , hiçbir zararını görmedim , ne kendimde nede arkadaşlarımda , sonuç genişleyen omuzlar ve sırt

17. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde en büyük sorunum bu. Genetik olarak omuzlarımın darlığı. boyum 1.90 ve 5 aydır BB yapıyorum. Acilen omuzlarımı genişletmem lazım.

Anladığım kadarıyla dumbell ı indirip kaldırmadan bekle diyosun. Peki Bu bekleme süresi ne kadar ? Yani Ne kadar beklicez o şekilde ?

18. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş eğer avatardaki sensen, senin omuz problemin filan yok, ayrıca yaklaşık aynı süredir bu işin içindeyiz, şahsi kanaatim bu iş sabır ve emek işidir, aceleye gelmez, ne olduğu bilinmeyen, "zararı görülmemiş" durumlarla ilgilenmek yerine hocaların tecrübelerine güvensen bence daha iyi olur. Çalışmalarında başarılar dilerim.

yakup16 bunu beğendi.
  19. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Evet benim. Haklısın tabi ki uzun zaman yapmak lazım bu sporu.Arkadaş o kadar iddialı konuşmuş ki; ben de sormak istedim.

Saol. Sana da başarılar....

20. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell i yukarda tutup bekletmenin mantığı,omuz kasının özelliğinden kaynaklanır,daha çok gerilim istemesinden,bu da yeterli gerilimi sağlar,fakat beklemek bana biraz saçma geldi,onun yerine zaten yavaş haraketlerle yapmamız gerektiğini biliyoruz bu da aynı gerilimi veriyor.
    Tişört ölçün değişir tüm body cilerde değiştiği gibi.

Sayfayı Paylaş