Hocam haklı mı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Middlesmex tarafından 29 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Middlesmex

Middlesmex Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba salondaki hocama bi soru sormustum acaba dogrumu söyledi sizinle paylaşmak istiyorum

2-3 ay kadar vucut işine ara vermiştim ve neyseki yazildim tekrar program felan verdi programı uyguladıktan sonra 2 gün boyunca o hammalık dokudugum calıstıgım yerlere bastirinca parmağimla ağriyodu işte hocama 3. günden itibaren artık ağrinin 0 a indiğini söyledim kilolar felan yine ayni dedim hocam acaba boşami calişiyorum ağri yok birşey yok yeterince uyaramiyormuyum dedim acaba oda dediki ;

o ağrima olayi atp dendir sen 2-3 ay spor yapmadin beslenmenden pek düzenli değildi o vucuttakı atp enerjı olarak saglam olarak atamadiği için vucut o atp kalitesizdir ve vucut 2-3 ay sonra ilk kez saglam bi enerji gerektiren calişma yaptiği için o kalitesiz atp tamamini kullanip yeni atp ürettin, artık düzenli geliyorsun " sporcusun" bu yuzden atp'n hep yenilenir 5 saniyede bile 1 atp ml felan yeniliyosun artık atp'in kalitesiz değil düzenli geldiğin için bu yuzdende kaslarinda ağri olmuyor.

sorunumda ağırlıktan sonra hiç biyerimin ağrimamasi kilolar yeterli yani zorluyorum kendimi
    hoca dogru anlatmiş mi yani ben özetini söyledim baya örnek verdide tam aklımda değil ama özet bu

2. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kalitesiz ATP nasıl oluyor yahu
    ATP ATP ' dir nasıl hocalar türemiş böyle :)

3. Middlesmex

Middlesmex Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kalitesizden kastı eskimiş yada tamamen yenilenmemiş bunu anlaman gerekti bence

4. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İyide eski yeni atp diye bir şey olmazki glikoliz olayından pirüvata ordan o2 li solunuma atp nin yapısındaki fosfat bağlarıda enerji sağlar

yani atp olarak depolanmaz enerji vücudunda glikojen,yağ olarak depolanır. thums:

5. Middlesmex

Middlesmex Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın o konudada,
    sonuçta enerji kullanildiğinda atp kullanilir ve atp de biter diye biliyorum ve yenilenir yine

yanlıs mıyım bilmiyorum

Sayfayı Paylaş