Hoca İlgisizliğ, Sakatlıklar ve Ben. Bomboş geçen 14 ay...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve efkace tarafından 15 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. efkace

efkace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, üstadlar herkese kolay gelsin.

Bir-iki kelam edip içimi dökmek istiyorum.

Tam 14 ay önce 15 şubat 2012 de vücut geliştirme sporuna başladım. boyum 195 şuanki kilom 88.

oturduğum yere yakın bir salon var, gittim yazıldım ve başladım. hoca bana bir program verdi.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...gir-gibi-tavsiyeleriniz-49302.html#post491800

tam 1 yıl önce konusunu buraya açmıştım. konuya göz gezdirseniz bile hoca sıkıntımı anlamış olursunuz.

ayrıca bana bu ürünleri aldırdı.

Amino Asit = Universal amino 3001
    Glutamine = VPX / Ultra Pure Glutamine / 1.54 lbs-700g
    Protein tozu = MUSCLETECH Nitrotech Hardcore PRO 4 lbs (1.8 kg) Çilek

protein tozunu kullandım ama amino ve glutamine dan çok az kullandım. hala duruyorlar kutularında.

Daha sonra ben bu programa uymadım tabi. Gerçi istesemde bu akdar ağır bir programa giremem.

burdan okuduklarımla forumdaki arkadaşların tavsiyeleriyle kendime bir program yaptım, 14 aydır kendim çalışıyorum.

ilk 3 ay kendimdeki gelişimi farkedebiliyordum. ama sonra;

- sol kolumda bir kas zorlaması meydana geldi ve 2 ay ara verdim.
    - 2 ay sonra tekrar başladım ve bu sefer ilk antremanımda sağ kol kasımda aynı sıkıntı meydana geldi.(kesinlikle ağır girmedim) 1-1.5 ay daha ara verdim.
    - daha sonra bandajla kremle vs. başladım.ara sıra tekrar etti sakatlığım ama çok uzun sürmedi birkaç günde geçti.
    -işimin yoğunluğundan dolayı ramazan ayında ve sonraki ayda spora gidemedim. (tabi bu aralar ben hala kendi programımla birşey yapmaya çalışıyorum)
    - 2012 sonbaharıyla beraber 2-3 ay düzenli gitmeye çalıştım.
    -aralık ayında sol diz menisküsüm sporla alakalı olmadığım bi zamanda koşarken yırtıldı. 2 ay spora ara verdi.

nihayet 2013 mart ayında tekrar başladım. şu an 1. ayım doldu.

geçen 14 aylık sürede kendi işimin engeli nedeniyle gidemediğim zamanları da sayarsam yaklaşık 8-9 aylık zaman dilimi boşa gitti. 5 aylık paramparça bir çalışma dönemi var.

salonu değiştirme imkanım olmadı.çok araştırdım ama malesef yakınlarımda başka salon yok. işyerinde benle beraber başka bir salonda başlayan arkadaşım rambo oldu desem yeridir. ama ben tam bir fiyasko.

bütün bu olumsuzluklara rağmen sporu bırakmak da istemiyorum. benim amacım birazcık kalıp ve şekil almak. abartı bi hayalim yok zaten.

Resmen ortada kaldım. moral ve inanç olarak dipteyim diyebilirim.Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

uzun yazdım yordum sizi.Teşekkür ediyorum.

saygılarımla...

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hoca ilgisizliği demişsin ilk önce okurken kendi gördüğüm sözde hocalardan birine denk geldin sandım ama öyle değilmiş hoca program vermiş ve uymamışsın sebebi ne olursa olsun bunu hocanla çözmeliydin onun yerine forumdakilerle program ayarlayıp devam etmişsin o yüzden hocanı suçlamanı doğru bulmuyorum.

Sakatlıklar vs yüzünden ara verdim demişsin öncelikle geçmiş olsun İnşallah tekrarlanmaz. Ama enazından çoğu kişi gibi sıkılıp bırakmamışsın.

Şu kadar ay boşa gitti demişsin. Bence boşa gitmedi bak bu süre zarfında baya şey öğrenmişsin şimdi öğrendiklerinle spor hayatına temiz bir sayfa açarak tekrar başlayabilirsin ve bırakmayı istemediğinide belirtmişsin zaten. Arkadaşının geliştiğini görmek senin hevesini kırabilir arkadaşın ramboya dönüşmüş senin tabirinle bildiğimiz rambo gibi olduğunu sanmamakla beraber disiplinli çalışarak ona yetişmen imkansız değil. Eğer bu sporu gerçekten yapmayı istiyorsan aklındaki seni umutsuzluğa iten durumları aklından çıkarmaya bak. Başarılar..

3. doğanzzv

doğanzzv Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sen yeterki istediğine ve hedefıne yogunlas onun ıcın ugras gerısı bos benımle zamanında dalga gecen arkadaslarım sımdı gıptayka bakıyor ımrenen kıskananları hatta ıftıra atan yalan soyleyenlerı saymıyorum bıle bırıde demıyorkı helal olsun calıstı cabaladı ve basardı...

4. efkace

efkace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ikinizede ayri ayri tesekkur ediyorum ustadlar.

sporu birakmayacagim ama insan bu kadar zaman sonra aynaya bakinca bi degisim gormek istiyor haliyle.

elimden geldigince kendime bi program yapip calisacagim.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Türkiye'de salonlarda bu sporu yapmaya çalışanların belkide %99 unun hocası yoktur. salondaki hocalara 'hoca' demiyorum ben. onlar tamamen esnaflar (%1 lik dilimi kastetmiyorum. onlar işini düzgün yapıyorlar).

bu işi yapmak istiyorsan kendin öğreneceksin. ama eksik ama fazla.. kaynak içinse forum yeterli.

6. SweatingBullets

SweatingBullets Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    O program ne öyle yuhh.

7. doğanzzv

doğanzzv Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aradıgın herseyı burada bulabılırsın eger aklına takılan bırsey varsa bana mesaj atabılırsın yardımcı olurum

8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
  9. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    hocaya ihtiyacın yok 14 ayda araştırmaların makalelerin forumda gezinmen ile kendi kendinin hocası olabilirsin vücudunu tanımak için 14 ay yeterli bir süre bence bu forumdaki insanların %90 ı kendi programlarını kendileri yapıyorlar

10. efkace

efkace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize çok teşekkür ediyorum. İşimden dolayı cevap yazamadım.

Bugün yeni bir sayfa açıyorum kendime. Gerçekten varımı yoğumu ortaya koyarak çalışmaya başlayacağım. Birazdan ölçülerimi alacağım. 1 ay sonra birkaç cm de olsa gelişirsem bu beni çok mutlu edecek.

@doğanzzv, hocam teşekkür ederim. Aklıma birşey takılırsa size soracağım.

Saygılarımla..

Sayfayı Paylaş