herkese merhaba, nereden başlamalıyım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Stoneair tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Stoneair

Stoneair Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Adana
    merhaba,
    aranıza yeni katıldım ve daimi olmak niyetindeyim.
    ben 30 yaşındayım, boyum 180 ve kilom 135. yaklaşık 7-8 senedir kilo sorunum var. daha önceleri iri yapılıydım ama kilo sorunum yoktu ve spor olarak yüzme, futbol, tempolu yürüyüş, evde amatörce bazende dönem dönem salonda body building çalışmaları ile uğraşıyordum. ancak iş değişikliği sebebi ile bahsettiğim gibi 7-8 yıl sonrasında gün itibarı ile yığılmış yapıda kötü bir vücut sahibiyim. kilo vermek ve profesyonel yapıda olmasa da düzgün bir vücut sahibi olmak istiyorum. artık kesin bişeyler yapmam gerek çünkü sağlığımdan da ödün vermeye başladığımı düşünüyorum artık. biliyorum 40-50 kilo vermem gerek. bunu başaracağım ve bu kiloları vereceğim de ama nasıl vermeliyim.
    forumda neredeyse tüm başlıklarrı sonuna kadar okudum. ancak nereden başlıyacağım hakkında kafam çok karıştı. ve en büyük sorunum şu an spor salonuna gitme imkanımın olmaması.(arazide çalışmaktayım, mahrumiyet bölgesinde bulunuyorum) Salona gitme imkanım 2015 yılının ortasında olabilecektir.
    Kaldığım yerde dumbell ve bar seti, mekik sehpası bulunuyor. bişeyler yapmam şart.
    kilo verirken vücut geliştirme için birşeyler mi yapmalıyım, yoksa önce kilo vermeye odaklanıp sonrasında mı vücut geliştirmeye başlamalıyım, söylediğim gibi çok okuduğum halde tam olarak kavrayamadım.
    Siz değerli arkadaşlarımdan ricam bana bir program önermeniz. Eğer bana yardımcı olabilirseniz şimdiden çok müteşekkir olacağım.

tnakresss bunu beğendi.
  2. Arkhon

Arkhon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    23
    Yer:
    HomeGym
    Sorunun cevabı hem vücut gelistirme hem kardiyovasküler çalışma hem de düzenli bir diyet.. @tnakresss in tavsiyeleri de olabilir, geçen sene aynı ölçülerdeydi, sabırla çalışmalarının karşılığını aldı ve 45 kilo verdi, darısı başınıza.. Mesela haftada 3 gün fullbody antrenman ağırlık çalışması olabilir, aradaki boş 2-3 güne 30 dakikalık hafif tempolu koşular konulabilir kardiyo amaçlı ve proteinden zengin bir diyet..

Bekci, doxux, Stoneair ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Stoneair

Stoneair Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Adana
    Teşekkür ederim bahsettiklerinizi uygulamaya başlıyorum. Umarım bende aynı sonuçları alırım inşallah. Sağolun.

tnakresss bunu beğendi.
  4. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    sanki kendi başlığımı okuyorum. :)
    bende aynen senin gibiydim. 3 gün fullbody aralardada kardio. hatta bu aralar antremanların sonunada ufaktan 20 şer dakikalık kardio lar ekledim. Antreman sırasındaki dinlenme sürelerini kısa tutarsan full body antremanıda sende kardio etkisi yapıcaktır. ama asıl konu beslenmen. düşük karbolu yüksek proteinli bir diet senin dertlerini çok rahat çözücektir.

Bekci, Arkhon ve Stoneair bunu beğendi.
  5. Stoneair

Stoneair Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Adana
    Dedikleriniz uygulayıp, gelişmeleri mutlaka size aktaracağım, çok teşekkürler. Sağolun.

Sayfayı Paylaş