Hergün Basketbol maçı yapıyorum amino asit almam almalımıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lordmarvel tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım 3 aylık vg maceramdan sonra ara verdim gündüz basketbol idmanına akşam da sokak maçlarına gidiyorum enerji için sürekli makarna, pilav , dolma falan yiyorum ancak bir arkadaşım maçtan önce ve sonra aminoasit almamı önerdi ne olduğu hakkında pek bilgim yok ancak enerji verdiğini, kasları koruduğunu duymuştum. Sizin fikrinizi almak istiyorum..

2. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    evet kaslarını korumak için spordan önce ve sonra amino alabilirsin ama enerjiyle alakası yok...

3. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece kas kaybını önler ama aminoasit takviyesi yerine süt, yumurta vs. daha iyi olur senin için basketbolun o kadarda ağır geleceğini sanmam. Beslenmende protein ve karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler bulundur. Spordan sonra kolay sindirilen basit glikoz içeren besinler kullan kas yıkımını önler(500 ml meyve suyu ve kuru üzüm ama meyve suyu kesinlikle tüket, elma iyi gelir sonra)

4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    ****** teşekkürler bilgi için

3 saat basketbol yapıyorum çok ağırda değil ama maçtan sonra koşamayacak yorgun oluyorum. O kadar kas grublarını çalıştırdıktan sonra kaybetmem çok kötü olur çünkü derslerimin arasında o kadar vakit ayırdım vg için. Meyve suyu kesinlikle tüketeceğim spordan sonra ama amino asitte almak istiyorum hangi marka önerirsiniz, internetten sipariş etmeyi düşünüyorum fiyatı da uçuk gelmedi bana alabilirim sanırım.

5. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    universal amino 3001 ben bunu kullandım önceden çok etkiliydi ama sana en uygun olanı araştırman senin için daha iyi olur maliyet, dozaj vs.

6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    tamam sağol araştıracağım

7. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Ben 6-7 sene basket oynadım, lise de üni de falan. Hiç de öle bi ihtiyacım olmadı, hocalarımız da önermedi. Sen kaslarını çok ağır kiloların altına sokmuyorsun ki kas yıkımının karşısında durmak için amino asit falan kullanasın. Her duyduğuna inanma.

Maçlar da enerji için Kafein veya daha komplex yapıda olan ve daha güçlü bir supplement olan BSN No-Xplode tarzı ürünler de kullanabilirsin.

Piyasa da buna benzer dolu ürün var. Ama bana sorarsan tavsiye etmem. Doğal yoldan karbonhidrat ve enerjini karşılayacak yiyeceklere yönelmen senin için daha kârlı olacaktır.

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler yorumun için bende gereksiz buldum başlarda, enerji veren yiyeceklerle idare edebilirim şu an. yaşım da erken dolasıyla acelem yok sanırım..

Sayfayı Paylaş