Her türlü bilgi benim için önemli. Lütfen es geçmeyin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mertycl tarafından 15 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mertycl

Mertycl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    98 kg ve 178 boyundayım vücut yağ indeksim %30 yani neredeyse 30 kg. Köklü değişiklikler yapmam gerektiğini düşünüp sporda sürekliliği benimsemeye karar verdim. Fakat tahmin edersiniz ki insan bir kişiden duyduğunu yapmaya tereddüt ediyor. Antremanım 2 gün çalışma ve 1 gün ara olarak devam ediyor günde 20 dk koşu 20 dk da air trainer olmak üzeri 40 dk cardio ve 4 mide hareketi rutinim var. Haricen tabi ki 2 günlük programda 7şer hareketten 3x15 vucut calısmam. sabah kahvaltıda 3 adet yumurta beyazı domates salatalık yıyorum. her ne kadar yanlıs olsada ara ogunum spordan sonra ıctıgım 1 olcek proteın tozum oluyor. aksamlarıda 150 gr kadar tavuk ve yanına yesıllıklı domates salatalıklı bır salata. gun ıcınde de yesıl cay sekersız cay su ve sodadan baska bırsey tuketmıyorum. Detaylı bılgı almak ıstedıgım ıcın detaylı anlatma ıhtıyacı duydum. Hedefım 85 kılo nedendır bılmıyorum 70lere dusme fıkrı korkunc gelıyor kalıbımı yıtırmek ıstemıyorum. fakat bu 85 e yag oranımı %15 e dusurerek ve aynı zamanda vucudumu fıtlestırerek gelmek ıstıyorum. Bana kalsa 5 ogun proteın tozu kullanıp max yag yakımı max kas yapımı ıcın hıc yemek yemeyecegım. Bılırsınız kılo almak, vermek ve vucut gelıstırmek ısteyen ınsanlarda sabırsızlık ılk semptomdur hemen olsun ıstıyoruz.

Sorularım;
    1- Protein tozunu kesmeli miyim? Neden?
    2-85 e düşerken yağ oranımı %15lere çekmek için ne yapmalıyım?
    3-Yanlış besleniyorum fakat bu beslenme kas olarak olmasa da kilo vermede çok büyük etki sağladı fark ediyorum. Sonuçları neler olur?
    4-Hocanın verdiğinin aksine piramit sistemi ile çalışıyorum. Ağırlıkları arttırırken tekrarı düşürüyorum. Faydası ve zararı ne olur?
    5-Sonunun ne zaman olduğunu bilmemek zaman zaman motivasyonumu düşürüyor. Söylediklerimden yola çıkarak (bel bölgesi hariç çünkü uzun bir süreç) ne kadar sürede toparlamam mümkün olur?

Sabırla okuyup vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    1- Protein tozu bir ek besindir. İlk paragrafta ki düşünce tarzınız yanlış. Spor yapan bir bireyin ilk amaçı doğal beslenmek olmalıdır. Eğer gerekli protein ihtiyacınızı karşılayamıyorsanız protein tozu kullanabilirsiniz.
    2-Bir kere yağ oranınızı düşürmek için düzgün bir beslenme planı çıkarmanız ve buna uymanız gerekiyor. Tabi ki cardio egzersizlerini de unutmamak gerekiyor.
    3-Sonuçta vücudunu yeteri kadar beslemediğin zaman yorgunluk, halsizlik, isteksizlik vb. sonuçlarla karşılaşabilirsin.
    4-Forumda piramit sistemi hakkında konular mevcut araştırıp bulabilirsin.
    5-Kendi dediğin gibi kimse sana belli bir süre veremez. Düzenli beslenme, antreman, dinlenme bunlar ilerlemene yardımcı olacak ana unsurlar.

6- Konu açmadan forum kurallarını okursanız daha iyi olur. Konu içeriği başlıkta belirtilmesi gerekmekte.

demircan256 bunu beğendi.
  3. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Kilo vermek istiyorsaniz soyle diyeyim yag yakmak istiyorsaniz oncelikle beslenmenizi duzene sokmaniz lazim. Kendinize bir diyet hazirlayin. Bu konuda forumda bilgi mevcut. Haftada 3 gun agirlik 2 gun kardiyo calisabilrsiniz mesela. 5 ogun p.tozu yemek gibi bir seyi aklinizdan gecirmeyin. Adi ustunde supplement.Yediginiz yemeklerin yerini tutmaz. Sonuclara ulasmak icin aceleci olmamak gerek hedef ayda 1.5 - 2.5 kg vermek olmali

demircan256 bunu beğendi.
  4. Mertycl

Mertycl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için sağolun öncelikle güzel bir beslenme programı oluşturacağım.

Başlık konusunuda yeni öğrendim uyarınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş