her gün mü çalışmalı yoksa 2 günde bir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nottired tarafından 10 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nottired

nottired Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle merhaba. Adım sercan 18 yaşındayım. Vücut geliştirmeye başlayalı 3 ay oldu ilk 3 ayımı spor salonunda geçirdim.
    Bulunduğum yerde tek bir salon var ve çok kalabalık olduğu için salonu bıraktım şimdiyse 10 kg iki tane dambıl aldım.
    Evde çalışıyorum (ısınma, mekik, göğüs, omuz, kol, kanat ortalama bir antreman 1.5 saat) sorum şu her gün çalışmalı mıyım yoksa 2 günde bir mi çalışmalıyım? bench_O

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    gün aşırı...) özellikle senin seviyen için...profi sporcular bile haftada 1-2 gün dinlenirler...)

nottired bunu beğendi.
  3. nottired

nottired Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende böyle düşünmüştüm zaten de aksini söyleyenler de var bilgi almak istedim teşekkürler

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Bu çalışma sistemine bağlı olarak değişir aslında. Bütün vücudu aynı gün çalıştırıyorsan kas başına 1-2 egzersizle gün aşırı çalışmak zorundasın. Ama split system uyguluyorsan vücudunu bölerek çalışıyorsan, her gün farklı bir-iki kas grubunu çalıştıracağından sisteme göre haftada 5-6 güne kdr çıkılması mümkün.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tum kas gruplarını 1 gunde calısıyorsanız evde bunu bolup aradalarda 1 gun dınlenme koyarak her kası haftada 1 en fazla 2 gun calısmanız yerter ama 1 kere calısmak ıdeladır ama evde fazla agır calısamayacagınız ıcın 2 gunde calısılabılır

ayrıca bır kas gurubundan baska bır kas gurubuna gecerken arada 10-15 dk arası dınlenın

kanın kastan cekılıp normale donmesı ıcın

6. nottired

nottired Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Günlük 1 kas grubu çalışıyorum mesela bi gün göğüs bi gün omuz bi gün kol vb yani bu programı her gün uygulamalı mıyım 2 günde bir mi

7. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Her gün bir kas grubu giriyorsan haftada 5-6 gün çalışabilirsin... Mesela p.tesi göğüs ve karın, salı sırt ve önkol, çarşamba omuz ve karın, perşembe kol, cuma bacak, cumartesi off tekrar başa dön şeklinde. Elbette egzersiz sayısını arttırman gerekecek ve daha hardcore çalışman gerekecek bu durumda. Ben tek bölge çalıştığımda göğüs, sırt, omuz, bacak için 6 çeşit egzersiz, biceps ve triceps için 4 çeşit egzersiz uyguluyorum.

8. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Hergün bir kas grubu ile 5-6 gün çalışıp sıkılıp bırakmaktansa 2-3 günde bir 2-3 bölge birden çalışmanı tavsiye ederim.

9. nottired

nottired Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yok yok dediğim gibi 3 ay salonda çalıştım zaten sıkılmam :D o zaman bi gün göğüs bi gün kol bi gün omuz bi gün kanat bi gün de arka kol çalışırsam haftasonu da tatil yaparım böyle devam ederim programa

10. CaLL

CaLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Ben Bütün Kas Guruplarımı Bir Seferde Çalışıyorum Pazartesi , Çarşamba , Cuma Salona Gidiyorum Diğer Günler Evde Hafif Şekilde Çalışıyorum Bence Böyle İyi

11. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Tüm vücudu bir günde çalıştırdığın egzersiz tipi başlangıç seviyesi için. 1-1.5 ay sonra en geç 2. programa geçip vücudu ikiye bölerek split sistem uygulamak gerekiyor. Dolayısıyla sürekli uygulanacak bir program değil.

12. sagopat6167

sagopat6167 Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    peki herhün 3x30 şınav mekiğin bi zararı olurmu

13. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    bir gün şınav bir gün mekik yap ya da bir gün şınav-mekik yap ertesi gün yapma. Aynı kası 2 gün arka arkaya çalıştırmamak ve dinlenmesi için gereken süreyi vermek (gelişim için) olayın mantığı.

Sayfayı Paylaş