Her Gün Barfiks Çekmek Doğru Mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve duketemre tarafından 3 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    2 gün önce odaya barfiks demiri astım (biraz yamuk) daha 1 bir tane bile çekemiyorum zıplayıp dayanabildiğim kadar yavaş şekilde aşağı iniyorum
    veya zıplayıp 1-2cm kendimi yukarı çekip bırakıyorum bunu da dünden beri yapıyorum her gün böyle yaparak barfiks çekmeye başlayabileceğim okudum her yerde ama bugün her yerim acıyor demire asılamıyorum sizce bir gün çalışıp bir gün dinlenmelimiyim

2. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Sadece barfiks mi çekiyorsun mekik şınavda çekiyormusun. Hergün barfiks çekmende problem olmaz zaten çekemiyormuşsun alışman gerek. Daha çabuk kendi ağırlıpınla çalışabilmen içinde zorlaman gerek sandalye destekli çekip çekemediğin zaman ayağından hafif destek alabilirsin.

3. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    sadece barfiks şimdilik başka bir şey yapmıyorum peki barfiks çekmeye başladığım zaman bir gün dinlenerek mi devam etmeliyim birde çalışmadan sonra kaslar belli süre şiş kalıyor ya sağ göğüs kasım daha şiş gibi bu normal mi şimdi internette bakıyordum her kez de böyle bir şey var bir taraf dengesiz olabiliyor anladığım kadarıyla bu konu kafama takıldı çünkü barfiks demiri eğri ve sağ taraf 2-3 cm daha yukarıda düzeltemiyorum da
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2015 ---
    şimdi denedim ama olmuyor tüm kaslarım acıyor asılı kalmaya bile dayanamıyorum

Son düzenleme: 3 Aralık 2015
  4. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Hergün çalış. Sadece barfiks yapma mekik squat ve barfiks mix program yap kondüsyon yapmış olursun. Asılı kalamıyorum diyosun ya öyle olmaz zaten asılı kalmayla olmaz o iş. Sandalye destekli çek barfiksi dediğimi araştır.

5. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bugün zıplayıp yavaş yavaş inmeyi denedim yapamadım aşırı canım yandı sandalyele çekmem imkansız şuan kolumu yukarı kaldırınca bile canım acıyor asılı kalmaktan kastım ısınmak içindi ama onuda yapamıyorum birde ben bilgisayar başından hiç kalkmam o yüzden böyle oldu herhalde bu arada benim boynumda düzleşme var sürekli boynum kütler veya çıtır çıtır ses çıkar ama ama şu aralar bunlar çok azaldı bu barfiksten herhalde

6. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Sandalyeyle çekmen imkansız değil nasıl imkansız olsun kolunla kaldırmıyosunki ayağınla aşağıdan itiyorsun yukarı doğru bi dene.

7. azenec

azenec Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bendede aynı durum var aşırı ağrarsa bile yine çalış, çalışınca ağrısı geçiyor

condor79q bunu beğendi.
  8. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    işte çalışamıyorum çalışmak için tutunuyorum ama hemen bırakmak zorunda kalıyorum hani demirde kalabilsem sorun yok
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2015 ---
    bunu yarın işten geldikten sonra deniycem

9. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bu gün yine denedim ama olmuyor hani kasları çalıştırırken bir acı olur ya öyle değil daha çok ağrı gibi yan omuzda göğüsüm de kanat kasımda var bu sorun ve sağ taraf daha yoğun öyle bir acı olsa devam edebilirim zaten ama bu sorunlar devam edersem sakatlanabilirim diye düşünüyorum

10. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Google barfiks çekme yöntemleri yaz kardeşim. Vakti olsa dahada yardımcı olabilirdim ama birsürü makale var bir gözat derim. Hayırlı günler.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2015 ---

Şu videoyu bir izle adamın altında tabure var sandalya ile yapamıyorsan böyle ayağının değecek kadarı ile tabure koy altına ayağında hafif destek ver ama asıl gücü kollarınla verip çek.

Son düzenleme: 8 Aralık 2015
  11. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    google da aradım herkez her gün çek zorla demiş bende öyle yaptım omuzumun bu yüzden ağrıdığını söylüyorlar şuan ağrı gecene kadar ara verdim ağrı geçince yavaş yavaş başlıcam

12. lLaka_

lLaka_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sakın ara verme bende senin gibiydim ben 1 tane şınav bile çekemiyodum çok yağlı vücudum vardı her gün zorluya zorluya 2 tane çekiyodum ama tam yapıyodum şınavı öyle her gün dene kendini emin ola 1 - 2 hafta sonra daha fazla çekiceksin ama bunu ben şınav için söyledim :D barfiks olarak aynı yarım bile çekemiyodum onada başladım şimdi 4-5 tane çekebiliyom barfiks unutma bugün çektiğin acı yarın hissettiğin güç olucak

13. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bu kasların çalışmasın dolayı oluşan acı değil bu ağrı şuan hiç bir yerimde bir şey yok ama sağ dirseyimi kaldırınca sağ omuz kasının tümü ağrıyor diğer yerlerde yok bu

14. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadas, dedigin gibi yeni baslamissin ilk sefer sonrasinsa agri 2-3-4 gun surebililir, dinlen! Sonra tekrar calis bu sefer yine agri olusacak 2 gun dinlenme yeter, sontra tekrar tekrar.... 2 hafta icinde hergun calisacak kivama gelirsin, 3-4. Haftadan sonra birkac barfikslik setler hic agri yapmaz.

Sandalye, asili kalma, ziplama ve yavas birakma hepsi baslangic seviyesi icin iyi yontemler, sinav falan da yap yanina diger arkadaslarin dedigi gibi ;) .. Azim onemli ;)

Kg

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

15. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ağrı olucak demişsiniz peki neden okadar kas içerisinde sadece sağ yan omuz kasım ağrıyor ?

16. lLaka_

lLaka_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sağ tarafın daha güçlüdür daha çok çalıştığı için
    ama 1 ay içersinde sol omzun da düzelir ikisi eşit güçe denk gelir

Sayfayı Paylaş