herşeye en baştan başlıcam yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ec0 tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1.5 sene ben düzenli antrenman yaptım genelde beslenmemin 2 katı bazen 3 katı kadar protein aldım ilk 3 ay gelişim oldu bir daha olmadı hep aynı sürekli ölçümleri yapıyorum ayrıca hareketleri yapınca hiç ağrı acı hissetmiyorum o anlık acı oluyor 5-10 saniye içinde geçiyor zaten max zorlamama rağmen

büyük ihtimal eylülde okullar açılınca başlıcam 7-8 civarı gidicem antrenmana bana yardımcı olurmusunuz işin püf noktası nedir yanlış yaptığım bişeylermi var ?
    başlayınca ilk 3 ay sadece protein tozu ve glutamine kullanıcam sonra creatine filan ekliycem
    ben şimdi genelde 4 set 8-10 tekrar uyguluyorum tüm hareketlerde az ağırlık 15 lerde tekrar mı yapıyım yoksa çok ağırlık max 6-8 tekrar mı yapıyım ?

beslenmem şu şekil

sabah kalkınca 1 protein tozu

sabah kahvaltısı
    5 yumurta beyazı 1 tam yumurta
    reçel bal 100 gr beyaz peynir
    salata
    1 bardak tamek meyve suyu

öğlen
    pilav veya makarna
    100 gr peynir salata
    tamek meyve suyu karışık 2 bardak
    1 servis protein tozu
    meyve olarak elma,muz,portakal bunlardan birini 1 tane yiyorum

antrenman öncesi
    1 tabak makarna 100 gr civarı
    amino asit
    bcaa
    glutamine
    1 avuç kuru üzüm

antrenman sonrası amino asit glutamine protein tozu 1 servis
    250 gr tavuk göğsü

gece yatmadan önce
    bcaa
    5 yumurta beyazı 1 tam yumurta

eski antrenman programım
    göğüs önkol
    omuz arka bacak
    off
    kanat arka kol
    ön bacak karın
    off
    off

yeni düşündüğüm antrenman programı yanlışım varsa düzeltin
    göğüs arka kol
    kanat önkol
    kardiyo karın kası
    omuz ön arka bacak
    kardiyo karın kası
    kardiyo karın kası
    off

eylülde başlıyacağım işte çalışıyorum ondan düzenli gidemiyorum son 2 aydır bırakmak zorunda kaldım hem herşeye yeniden başlamak istiyorum eylülde başlamayı düşünüyorum direk hergün 2 bölge olarak mı çalışıyım yoksa hafif ağırlıklarla karışık mı çalışıcam

yeni düşündüğüm kombine
    protein tozu= muscletech nitro-tech
    creatin =muscletech cell-tech
    glutamine = weider l glutamine
    amino asit gereksiz diyorlar ama
    bcaa aldım 15 günde bitiyor ayrıca protein tozu ve cretine bcaa varmış almayı düşünmüyorum
    enerji ürünü gaspari nutrion 250 vardı ama akşam çalışacağım için uyku problemi çıkar diye almıcam
    kilo aldırıcı gainer olarak hardline progainer almayı düşünüyorum

ben ince ayrıntısını bilmiyorum işin ama öğrenmek istiyorum kabaca yapıyordum eskiden daha öğrencek çok şeyim var ama öğrenmek istiyorum tavsiyede bulunursanız sevinirim
    bulk ve definasyon dönemi diyorlar eylülde bulk dönemine başlayıp hangi ayda bitirmeliyim definasyonda yağ yakıcı filanda alsam daha iyi olur demi ?
    birde beyaz et okadar çok sevmiyorum ama mecbur yemek zorunda kalıyorum onun yerine kırmızı et yesem olurmu yağını süzüpte ?koyun veya dana eti düşünüyorum sizce olurmu ?

2. zaza

zaza Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    agir beslenme programi bu programa agir bi calisma yapman gerekir hic bahsetmemisin boyundan kilondan kaldirdigin agirliktan bunlardan bahsedersen yanlislar dogrular hakkinda daha fazla bilgi sahibi oluruz. yeni baslicak birisi icin yemek programin fazla sanki
    definasyondaysan cok tekrar
    bulk daysan cok agirlik

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    onu biliyorumda 63 kg dim 59a düştüm 1.5 senedir yapıyordum başlıkta tekrar başlıcam herşeye en baştan ağır çalışıyorum ama ağrı acı olmuyor tekrar bittikten 5-10 saniye sonra acısı geçiyor çalıştığım bölgede yapabildiğim kadar kaldırıyorum ağırlığı yok olmuyor 163 kg 18 yaş

4. Panoraya

Panoraya Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Çok İyithums:

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bana görede iyi ama gelişim olmuyo kanat kası filan 0 bende omuzda azcık var belli olmuyo fazla salona yeni başlayıp 5-6 ayda çok iyi vücut yapanları gördüm bende 1.5 sene gittim benim 6 aylık gibi vücut olsa süper olcak ama olmuyor

6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle beslenme programın iyi ama öğün sayısı az.her gün antreman günüdeymiş gibi programı uygulrsan farkı kendin rahatlıkla görürsün.

yapısı gereği kırmızı et aslıdna bu spor açısından daha iyi ama durum malum fiyatı olması gerektiğinin çok üzerinde old.için beyaz ete yöneliyoruz.eğer maddi durumun varsa kırmızı et-tavuk balıktan dönüşümlü oalrak faydalan.tek tip kaynaktan protein alma.hindi eti ve somon balığı protein ve lezzet açısından oldukça iyidir.hindi göğüs al tavada yap eğer hindi but alırsan bana küfredersin yoksa :)

daha önce forumda biriyle tartışmıştık bcaa üzerine.bcaa ler bu işin çerezidir.günde 100 gr etle-tavukla bu işi yapmaya açlışıyorsan alsan ne yarar almasan neye yarar.ama bulk dönmdesindir bazı şeyleri göze almışsındır ,sıkı çalışıyorsundur sakatlığı vs önemsemezsin üstünede platoya girmişsindir bcaa alırsın.bunun dışında bence gereksiz.artık çoğu pro.tozunda yeterli miktarda var.

beslenmeye devam edersk;gainer yerine önceliğin ev yapımı ürünler olsun.pilav makarna patates haşlamasından şaşma.baktın olmuyor ondan sonra al.muscle tech in ürünü uzun sürede kana karşıyor.bu nedenle kısa sürede kana karışan izole yada normal whey al yanına.antremandan sonra içersin.

nox ve diğer enerji verici ürünlere nedense soğuk duruyorum.bunda içerdikleri maddelerin mdieyi rahtsız etmesi ,üstünede gastritim olması beni düşündürüyor .zaten mscle ürünleri içerdiği kreatin bakımından vücudun antremanda ihtiyacı olan enerjiyide yeterince karşılamasına yardımcı oluyor.bu nedenle ayrıca kreatin alma istersen.
    kırmızı etin üstüne bu suplementleri alırsan canavar gibi olursun.

bulk definasyon konusunda gelirsek kendi programımı söyliyim.eyllden nisana kadar bulk dönem.ardından temmuza kadar definasyon.bulk dönem mayısa kadar uzayabilir.hep niyetim bu oluyor ama definasyona hafiften girince ble hele ki sınav dönemlerimde sinirli oluyorum.bu nedenle efnasyona girmem kolay olmuyor.definasyon deöenminde yağ yakıcı iyi bir diet ve kardiyo ile işe yarar ama yağ yakıcılar konusunda sitede ayzılan yorumalrı okumanı öneririm.

antreman ip uçları ise;

-gelişme için ağır kg az tekrar definasyon için hafif kg çok tekrar .
    -bacak ağır kg çok tekrar.omuz açış hafif kg çok tekrar.
    -1 günde büyük kas +küçük kas çalışılır
    -göğüsten sonra triceps çalışmak tricepsler yorulduğundan olumlu etkilemez.ayrıca tricepsten sonra bir gün dinlenmek gerekir.
    -growth ve testo oranını max a çıakrmak için bacak ve sırt birlktte çalışılabilir.
    -ön kol(forearm) ve mekikler antreman sonunda iyi gider.

göğüs-biceps
    omuz-triceps
    sırt-bacak

biceps-triceps
    göğüs-bacak
    omuz-sırt şeklinde çok farklı kombiansyonalr vardır.dönem dönem farklı kombiansyonalr,süper setler,dev setler,drop setler uygulanmalıdırki vücut rutine alışarak gelişemsini durdurmasın.

ek :dışarda tozu hazırlaması zor olduğundan ve haplar pratik old.dan aminoları beslenme programıdna bulundurmakta fayda var.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2011
    Ec0 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  7. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    her 2 ayda bir antreman programını değiştirmek gerekiyo 3 aydan sonra çok zor oluyo

8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    supplement kombinasyonu olarak ne önerirsiniz ?

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    bazen 2 ay bile sürmüyor bir programı değiştirmek.yada yaptığım program kağıt üstünde kalıyor hadi işin yoksa değiştir :) derste yolda fln düşünürüm ne eklesem ne çıkartsam.

kombine oalrak :
    -sabah whey
    -öğlen whey
    -gece yatmadan muscle tech ürünleri yada sytnha 6.bunalrda farklı proteinler var uzun sürede kana karışıyor.istenmiyorsa kazeinde alıanbilir gece sadece
    -universal gh max
    -öğlenleri özellikle, dıaşrıdaysan amino asit.universal 2700 düşünüyorum.ieçrik oalrak 3001 den daha iyi gibi geldi.
    -sabahalrı multivitamin alıanbilir.
    -2 günde 1 çinko
    -isteğe bağlı b ve e vitaminleri.
    beslenme iyiyse öğlen yada sabah whey alınmayabilir.ama 1 öğünde mutlaka alınmalı imkan varsa akşamda kana yavaş karışan bir ürün seçilmeli

Ec0 bunu beğendi.
  10. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu ultimate isolate vb. gibi yazarsan sevinirim

Sayfayı Paylaş