Hem ağırlık antrenmanı hem koşu programı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve EMN tarafından 17 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklaşık 4 5 aydır bu sporu düzenli olarak yapıyorm.Boyum 170 kilom 63.Amacım hacim kazanmak.Haftada 4 gün antrenman yapıyorum.Şuan polis okulunda okuyorum ve ilerde yapacağım iş dolayısıyla daha hızlı ve uzun süreli koşmam gerekiyor.Ama koşu konusunda baya bir eksiğim.Geçen gün beden eğitimi sınavı olduk 1500m 6 dk da bitirmemiz gerekiyordu ve ben 6.30 da bitirdim ve koşu sonrasında kustum bacaklarımda güç kalmadı kendimi direk yere attım baya bir rezil oldum yani.Bundan sonra hem hacim çalışması yapıp hem de antrenmandan önce veya sonra koşu bandında 30 dk koşmayı planlıyorum.Bunun için bazı sorularım var;
    1) 1er gün arayla yapılan koşu benim hacim kazanıp kas yapmamı engeller mi?(çünkü hacim konusunda da eksiğim)
    2)koşuyu antrenmandan önce mi yoksa sonra mı yapmalıyım?
    3)koşu bandında yapılan koşu benim hızlı ve uzun süreli koşmam için faydalı mıdır?

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    1)her antreman sonuna koşu ekleyebilirsin amacın 45-50 cm kol,geniş bir sırt,parçalı bir bacak değilse.Fit ve dolu bir vücut için yağ yakımında sana yardımcı olur hem de nefes açılır,kardiyovasküler sistemin gelişir.Belli periyodlarla uygulanabilir.
    2)Antremandan önce yaparsan ağırlık çalışmalarında yeterli verimi alamazsın.
    3)Tabi ki yardımcı olur.Fakat dersen temiz havada koşu imkanım var,onu uygula.Serbest koşunun yerini almaz bant koşusu.

EMN bunu beğendi.
  3. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Salonda birine sordum 30 dk koşu çok fazla 15 dk yeterli dedi sizce de yeterli mi?

4. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    30 dakika iyidir.15 dakika bana göre kısa.Adam olur kemiği sayılır,hiç gerek duymaz kardiyoya.Amaca göre değişir.Bi de bu vücutcular koşmaz olayına karşıyım kardeşim.Kas kaybedecem diye yağlanmayı göze aldık,10 dakika bile koşu atmadık haftada.Artık biraz daha gözümüzü açmamız gerek ve kendi vücudumuza göre bunu ayarlamamız gerek.Dediğim gibi yağ oranın azsa koşmazsın pek,baktın yağlandın yada endomorfsun bazı antremanlardan sonra koşu atarsın 30-35 dakika kardiyo yaparsın.Kesin çizgiler yok bu işlerde.Salonda zaten herkes hoca,o arkadaş da kendince haklıdır sorsan.Yine de sen amaçların ve vücudunun isteklerine göre ayarla bu konuyu.Şahsi görüşümü başta belirttim.Kolay gelsin şimdiden.

EMN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş