hayvansal protein almadan vücut yapma deneyi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kaptan-ı derya tarafından 17 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bu deney umarımbaşarılı olur ama hiç sanmıyorum bekleyip göreceğiz umarım haksızımdır. :) israf haram konusuna gelince ben kendim için haramı helali pek takmadığımı belirteyim :) malesef cezasınıda çekecem sanırım ama bu konumuz değil illa takanlar varsa bu spor israf sporudur. beslenmesinden,salonuna,günlük içeceğiniz sudan tut ek besinlerine kadar israf sporudur güzel bir vücut için beslenme,dinlenme,antreman üçlüsünün eksik olmaması gerkeir biri eksildimi güzel bir vücut beklemeyin uuczdan kapatmak mümkün ama yinede beslenmeye normal insanlara göre dikkat etmezseniz bu işler OLMAZ! siz ben beslenmemi değiştirmeden normal yediğim gıdalarla hatta normal bu sporu yapanların kullanacağı proteinin onda biriyle bu işi yapıcam diyorsunuz ki bu boşa kürek sallamaktır. Normal bi insanın sağlık için bile kilosunun 0.75 i kadar protein alması lazım ama günümz normal beslenmesinde bu zor. Sporcuysanız bu proteini 1.5 kata çıkarmanızı gerektirecek hyavansla kullanmadanda olur ama sağlam beslenmeden OLMAZ.

deneyiniz boşa kürek çekmek olmaması dileğiyle
    iyi forumlar

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yarışma sporculuğu farklı bir konudur zaten ...

beslenmeden daha çok kullanılan " anabolizan ve antrenman metodlojileri "ile ilgili bir konudur temelde...)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:44 ----------

3. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    asıl mesele yapılan kürü hayvansal protein ile desteklemek ,
    elbette belli oradan bitkisel protein de gerekir ,
    ikisininde varlığı hayati değer taşır ,müsabık sporcularda ,
    herkes tutturmuş bir genetiktir gidiyor ,
    genetik kelimeside yetenek kelimesi kadar ülkemizdeki anlamını çok tan kaybetmiş
    genetiği, çabanın fedakarlığın alın terinin yerini haksızca aldıgına şahit olmak üzücü,
    genetik hiçbir şeydir çaba alın teri fedakarlık olmadıkça,
    asıl şuraya 2 tane foto koymak lazım biri hayvansal ve bitkisel protein ile inşaa edilen bir fizik diğeri de sadece bitkisel
    bulurum mutlaka eklerim
    konu daha net açıklığa kavuşur

azil_zinde bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    genetik önemlidir ama...)

öyle olmasaydı , hiç onca delice bacak çalışması yapıp ,ancak beyazların, weiderlerin desteğiolmadan arnold piliç bacaklarıyla ( ki o dönem arnold la bu şekilde dalga geçilirdi ) sergio olivia ya üstün olması beklenirmiydi ?!...)

zavallı o kadar bacak çalışmsına rağmen bu konuda geriyidi)

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ya da sergionun daha iyi olmasına rağmen weider ların arnoldu birinci yapması :) ama genetik tabii önemli geniş omuzlara ince bir bel ekleyince arnold gerçekten etkiliyeci bir görünüşe sahip oluyor.kimisi gerçekten su şişesi kaldırsa yarıyor arkadaş anlamadım gitti

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sergionun beli daha ince , bacakları daha ölçülü define ve kolları daha ölçülü ve define idi...amam, sonuçta arnold alırdı bu işi hep...)

weiderler sağolsun , zira weiderle ile küba asıllı sergio nun arası iyi değilid, hatta afaroz edilmişti...)

7. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Resimlere bakınca vücut sıfır durumda, hiç spor görmemiş. Epey bir çalışmanız gerekecek.
    İlke olarak yazdığınız KAN ŞEKERİNİ HİÇ BİR ZAMAN DÜŞÜRME- VÜCUDU ASLA AÇ BIRAKMA.
    zaten vücut aç kalmaz. Her türlü zorluğa kendini alıştırır.
    Bu çok söylenen kas erimesi çok olağan şeyler değil. 24 saate yemesenizde olacak birşey değil. Öyle olsa kas diye birşey kalmazdı.
    Bu çok aşırı gelişmiş sunni gelişmiş kaslarda olan bir durumdur.
    Sadece uzun bir dönem antrenman bırakılğında hacmi azalır. Bu da gene açlıktan değildir.
    Bunu deneme olarak değilde daha sağlam bilinçli bir anlayışla yapılması gerek.
    Sağlık, bilinçli beslenme, çevre, vicdan gibi mezvulardan dayanmalı. Yaşam biçimi.
    Moral motivasyon çok önemli. Yoksa onca eziyet katlanılır değil.

iyi çalışmalar

8. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Konuyu bayadır takip ediyorum.Denemekten zarar gelmez takipteyim bakalım neler olacak:)

9. kaptan-ı derya

kaptan-ı derya Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    dünya
    azil_zinde kardeşim ben spora 12-13 yaşlarında güreşle başladım ve vücuduma üniverste ikinci sınıfa kadar en üzt düzeyde yüklendim ( ha bu arada bu laf olsun diye söylediğim bi şey değil güreşle ilgilenen varsa bilir)Ancak işin acımasız tarafı ben alt sikletlerde güreşebilmek için sürekli kilo kontrolü yaptım vücut orta okul ve lise çağında büyümek istedi hocalar kilonu sabit tut dedi.Ben hocaları dinledim ve vücudumu hiç besleyemedim.Ancak normalin çok üstünde efor sarfettim ve haliyle vücut küstü, inan ne kadar ağırlığa girsemde adam gibi kas oluşamıyor ama direncim çok yüksektir.Yoksa o gördüğün resimler seni yanıltmasın.Bu vücut ne antrenmanlar ne eziyetler gördü, abartmayım ama saatlerce antrenman yapardım da 2 damla ter akmazdı.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2012
  10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    dostum Kan şekerini düşürme lafını tam anlayamadım kan şekeri düşük olmazsa growth hormon salgılanması çok çok az olur ve 10 yılda 1 yıllık vücut yapamazsın olan bir şeyde yok malesef o yüzden gelişimin olmaz kimse burda senin vücut yapmanı istemiyor değil :) sadece boşa zaman ahrcarsın kan şekerini düşürmezsen büyüyemezsin

11. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    Ben 150 gram protein alamıyoruım. 75 kiloyum. 150 gram için mesela 1 kilo kuru fasulye yemem gerekiyor, tabi onun da hepsini sindiremiyor, verim alamıyor.

12. Alper17

Alper17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Deneyin ssonucunu merak eettim ama sanirim deney bbile yapilmadi :)

Sayfayı Paylaş