Hangisi olmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MesutG tarafından 17 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Öncelikle herkese merhabalar, Benim sıkıntım 2 prog arasında kalmam. Bazı nedenlerden dolayı salon degişikliği yapıcam , yeni salonumdaki çalışma prog. farklı, eski prog mımı kullansam yenisini mi diye tereddütte kaldım sizlerden bu konuda yardım istiyorum bana - ler + lar yardımcı olursanız sevınırım
    Eski Prog:
    3 gün üzerine kurulu haftada 2 tekrar ; 1. gün : Göğüs+ Kanat // 2. GÜN: Omuz+Sırt // 3. Gün: Ön kol+ Arka kol
    Yeni prog:
    3 gün üzeribe kurulu haftada 2 tekrar ; 1. gün: Göğüs+ Ön kol // 2. gün: Kanat + Arka kol // 3 gün: omuz+sırt.

* Ayrıca bana eski salonumdaki hocam butterfly hakkında şöle demişti ' butterfly dünyanın hiç bir yerinde kullanılmaz sadece turkıyede kullanılıyor ve omuzu zedeler' bu dogrumudur, (NOT: o salonda butterfly aleti yoktu)

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    butterfly hareketi..özellikle omuz ve biceps birleşim noktalarına etki eden çok etkili bir alet ve harekettir...sanırım sen sorunun cevabını yine kendin vermişsin :)
    (NOT: o salonda butterfly aleti yoktu)

salonda yoksa tabiki zararlı bir alettir ;)

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    demircan

ben kendimi bildim bileli o hareket göğüs hareketidir.ilk defa duydum omuz biceps birleşim olayını,yanlışın var bence

demircan256 bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ben de böyle biliyorum daha iyi bilen biri çıkarsa hatamı düzeltecektir..belki siz doğrusunu diyorsunuz kusra bakmayın..demek ben yanlış biliyormuşum şimdiye kadar...

Edit ; bu arada ben direk omuz-biceps etkilediğini dmeek isteemdim..tamam hareket göğüs e fayda sağlamaktadır ancak bahsettiğim yerede etki eder diye biliyorum.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  5. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Benim bildigimde Göğüs hareketi, peki prog. lar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaslar hangısını yapmalıyım ?

6. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    2.programı uygulaman daha mantıklı olacaktır.

Bu Arada Bacak çalışmıyor musun ?

7. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bacak haftada 1 kez yada 2 haftada bir kez calısıyorum yasım kucuk oldugu için tavsiye etmıyorlardır. Eski salondaki hocam 2. prog için şöle diyordu ' Göğüs çalışırken biceps yorulur ve göğüsün ardından biceps girdiğinde - yönde bir gelişme görürsün ' ?

8. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Ben öyle düşünmüyorum. Zaten Göğüs Çalışırken Arka kol yorulur.

9. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    peki pazartesi itibaryle o prog. geçiş yapıcam umarım faydasını görürüm teşşekurler.

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ıkı programda hatalı

1. programda

kanat calısorsun ve yorulan sırtını yıne bır gun sonra bu kez sırt calsımak ıcın youruyosun

zaten yorulmus olan bıcepsını(onkol) 3. gun tekrar yoruorsun bukez onkol calısark

program tekrar ettgı ıcın 4 gun zaten 3. gun yorulmus olan arka kolunu bukez de gogus ıcın kullnıosun ve gogsuten tam verım almassın

------------------------------
    2.programda

zaten ılk gun arka kol ce onkolu yrdun bıde degr gun kant calısark yroulmus onkolunu kullnıousn o yzden tam bır evrım bkleme . bırde 2 gun yorulmus olan arka kolunu yıne calıstrıyosun yanı yıne tam bır evrım bklmek yanlıs olur

2.gun yrmus oldun arka kolunu 3..gun omuz ıcın kullnıosun ve yıne dger gunler gıbı omuzda yuksek kılo gremsssın cunku zaten cok yorgun bır arka kolun var bıde 2.gun yrdugun onkolunu ve sırtını 3.gun tekrar sırt calsıark yıne yruosun

4.gun progarm tekrar ettgı ıcın zaten haddınden fazla yrdugun onklların bırde onkol calsıark tekrar yoruluor

programını duzunlerken dıkkate temn gerekn en onemlı nokta yukardakı gıbı yanlıs ayrımalr (sırt-kanat ayrı brı bolge degıl aynı anda calısılır) ve ust uste kucuk kas gruplarını calsıtrmak olmasın . ve bole arasız prgram yerıne klasık 1gun antrenman 1 gun dınlenme yada 2 gun antrenman 2 gun dınlenme cok dah ıdeal olucaktr
    -------------------------------------------------------

butterfly harektı zralı degıldır tabıkde ama salonda yoksa dger arkadasın da dedgı gıbı hocay gore zarrlıdır :)

MesutG bunu beğendi.
  11. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    yaklaşık 9 aydır bu sporla ugrasıyorum ve şu bi gün çalışma bi gün dinlenme işine bu forumda rastladım yaşadığım şehirde bu prog. uygulayan bir tek spor klbune rast gelmedim, Yeni geçtiğim salondada insanlar 6 gün 2 tekrar (3gunluk prog) çalışıyorlar ve 2 prog var 2 sinden birini seciyorlar 1. si benım yazdıgım 2. si ise yine GÖğüs- Ön kol ile başlıyor 2. gün Omuz - arka kol ve son gün kanat- sırt şeklinde gidiyor.

Sayfayı Paylaş