Hangi yasta supplement almaya baslanmali?

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve newbiess tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Oncelikle herkese iyi forumlar yanlis yere aciyorsam affola bir sorum olacakti tecrubeli abilere ben 16 yasindayim sizce erken mi supplement icin?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    supplemente neden öcü gibi bakılıyor :D ne içi ne amaçla ne zaman için :D beslenmen antrenmanın antrenman yapıomusun gibi gibi b ton soru geldi şimdi :D

3. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Ben gecen bahardan beri evde dambilla vs ile yapiyorum gelisimi hizlandirmak icin kullanmayi dusunuyorum beslenmem yerinde 2 gunde bir agir antrenman yapiyorum dedigim gibi bu iste yas onemli mi onu ogrenmek istemistim :D

4. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    tavuk yemeye kaç yaşında başlamalıyım, kaç yaşında sığır eti yiyebilirim gibi bir soru sordun

5. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    O kadar dogal diyorsun yani

6. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    Evet dogallar, 15 yaşından buyuksen doktor denetimine gerek yok fakat kucuksen bir diyetisyene gorunmende fayda var

7. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Tam 16yim,hangi marka ile baslamami onerirsin?

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer yeterli proteini alıyorsan supplement seni hızlı geliştirmez. Yani supplementsiz 12 ayda yapacağını supplementle 8-10 ayda yapmazsın bunlar hikaye ticari amaçlı.

Ancak dersen ki ben yeterli protinimi vb. alamıyorum , zamanım olmuyor o zaman alabilirsin yaşta bir sorun yok. Hardline whey öneririm alıcaksan.

9. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Benim beslenmem bayagi saglam da antrenman sonrasi icin hizli protein avantaji cok cazip geliyor acikcasi siz ne dusunuyorsunuz antrenman sonrasi icin almaya deger mi bunun disinda beslenmem gayet iyi

10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Sen bilirsin ama bence sırf antrenman sonrası almak içinse bence gereksiz. Onun yerine dimesin %100 şekersiz üzüm suyu,elma suyu gibi ürünleri var. Bunlardan alıp basit karbonhidrat ihtiyacını kapatırsın. Antrenmandan sonra 200-250 ml içersin ondan sonrada sağlam bir öğün yaparsın aynı şey olur yani öyle bir fark olmaz

11. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Yani haklisin sonucta ucuz da degiller malum beslenme yeterliyse gelisimi hizlandirmaz yani peki gelisimi hizlandiran supplementler mevcut mu bir bilginiz var mi ?

12. FurkanG

FurkanG Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ing. Ögrt.
    Yer:
    İstanbul
    Hocam protein diyorsun da hangi protein? Ben mesela gözümü açtığım saniye whey protein içeceği hazırlarım, antrenmandan hemen sonra da içerim. Yatmadan da glutamin alırım. Antrenmandan önce de aminoasit alırım. Yani sürekli kas yıkımını büyük ölçüde azaltırım. E şimdi whey proteini veya aminosu olmayan insan antrenmandan sonra nasıl kas yıkımını önlesin? Tamam et yersin bir güzel kas yıkımını da büyük ölçüde azaltırsın da, spordan hemen sonra aldığın ve 30 dk de kana karışan amino ve whey senin giyinip eve gidip yemeğini yemene kadar geçen süreden tabiki daha verimli olur, yani etkisiz eleman değil bunlar. Ha ben sporda sonra bunları iç yemek yeme demiyorum. Mesela bizim salonun hemen yanında balıkçı var, sporun sonunda wheyimi içerim, duj alırım, giyinirim ve gidip alabalık yerim. Şimdi, kanımda antrenman sonrası ihtiyaç için aminoasitler dolaşıyor, bir de balık yedim, yarım saat sonra da uyudum diyelim, bir de gece beni o balık besledi... Yani ben diyorum ki supplementler iyidir, dediklerimi kimse tavsiye olarak almasın ama ben taraftarıyım...

13. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Gelisimime katki sagliyacagini bilsem dusunmem alirim ama antrenman sonralari ne kadar onleyebiliyorum kas yakimini bilmedigim icin gerekli mi degil mi bilemiyorum sizlerin dusuncesi de bir o kadar onemli benim icin

14. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    antrenman sonraları whey'in etkisinin tartışmaya açık olmayacak kadar bariz oldugunu dusunuyorum kendi adıma,imkanın varsa ve ağır antrenmanlar yapıp iyi beslendigi dusunuyorsan whey alman elbette iyi olacaktır,sonucta sihirli bir madde degil yani,imkan varsa kullanılabilir.

15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Sırf antrenmandan sonra hızlı protein için o kadar para vericeksin. Yani whey in ne olduğunu bende biliyorum.Hakkını verebilecek kadar sert idmanlar yapabiliyormusun 16 yaşındayken mesela. O kadar fazla bir fark olmaz. Dediğim gibi şekersiz basit karbonhidrat alırsın kas kaybını önlersin. Olursa daha iyi olur ama bence değmez anlatmak istediğim bu.

Yani salondaki bazı tipler gibi proteini bastım şiştim diye bir şey yok.

16. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Anladim biraz daha yol alip artik beslemenin yetmeyecegi noktaya kadar almam sanirim ona da bayagi yolum var zaten

Sayfayı Paylaş