haftada bir mi yoksa iki mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bodycucu12 tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    selam arkadaşlar. bir adeleyi misal buna göğüs diyelim, haftada bir kez çalışıp üç ya da dört gün idman yaptığımızda daha iyi güç kazanımı oluyor. fakat benim dikkatimi çeken haftada iki çalıştığımda hamlık kaynaklı ağrı olmuyordu oysa ki haftada bir kez çalıştığımda geçen bir haftalık sürede eğer çok ağır idmanla göğüs yaparsam iki gün göğsümün üzerinde korkunç hamlık sızısı oluyor. yani spora iki ay ara verirsin sonra birden ağır yüklenirsin ertesi gün vücut felç geçirmiş gibi her yanın ağrır. bende de böyle bir sorun oldu. bastığım kilolar daha iyi artıyo gibi iki yerine bir çalışınca fakat bu hamlık ağrısına nasıl bir çözüm bulunabilir. yada 70 80 li yıllardaki gibi her adale iki gün mü çalıştırılmalı?

2. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar ağır çalışırsanız (5-6 tekrara gelicek şekilde)o oranda kaslarınız ve gücünüz artar. Çok ağır çalışıyorsanız haftada 1 kez yeterlidir.

3. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
  4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    1-2 tartısmasında genelde 1i tercih edilir..Bende arkadaşlara ek olarak şunu belirteyim..Aman 3 olmasın..:D

5. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    yok hocam üç olmaz tabi. bir yapmak kuvvet açısından çok daha iyi fakat 7 günde göğüs ağrısı oluyo bu sürantane ağrısı değil tamamen hamlık ağrısı. fakat bastığım ağırlıklar artıyo. haftada iki girerken 100 kilonun üstünde bençe ne yaparsam yapayım çıkamamıştım. şimdi ise 120 max yardımsız tek basıyorum. ki bu benim için imkansızdı. gerçi maalesef biraz yağlandım 4 5 kilo gibi bununda az etkisi vardır ama ben haftada bir çalışmaya bağlıyorum esas. fakat bu hamlık ağrısına çözüm nasıl bulunur. herkeste oluyor mu? yani pazartesiden diğer pazartesi ya da salıya 7 8 günlük aradan sonra girince bende ertesi iki gün hamlık ağrısı oluyor. herkeste olur mu?

Sayfayı Paylaş