Haftada 6 Gün uygunmudur ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xerox3435 tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. xerox3435

xerox3435 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pazatesi ........Kardiyo

Salı ...............Ağırlık

Çarşamba ......Kardiyo

Perşembe ......Ağırlık

Cuma .............Kardiyo

Cumartesi ......Ağırlık

Pazar ............DİNLENME

Hergün 1 saat çalışma süresi Pazar günü dinlenme ,, sizce nasıl ?

Amacım çok belirgin kas yapmak değil ,,Şekilli bir vücut olsun Kafi :)

2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    walla ağırlığa çok sglam giriceksen yani sağlamdan kastım iyi bir programın varsa aralarda kardiyo yerine dinlenmeni öneririm vücudun dinlenmeyede ihtiyacı var biliyorsnki protein sentezleri uyuyunca harekete geçerler..yani uzun lafın kısası dinlen derim ben hergün gitmenin bi alemi yok.

3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kardiyo günleri -ağırlık çalışmadığın sürece- off günler sayılır.
    en azından benim için öyle :D

4. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Bunun cevabı aslında kişinin kendinde saklı!
    Ne kadar iyi besleniyorsun! İyiden kasıt herşeyi yemek değil, protein ve karbonhidrattan bahsediyorum, günlük protein ihtiyacını karşılıyormusun vücudun?
    Yeteri kadar uyku uyuyup vücudun dinlenmesini sağlıyor musun?
    Bu sorulara cevabın evetse o zaman 3 gün ağırlık 3 gün cardio programında sıkıntı yok demektir.

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    aslında dengeli bir beslenme ve ant. programı sayesinde kardiyo yapmada bile olabilir. hava iyi olduğunda cık dısarı kos bence. en iyi kardio budur bana gore. salonda ayapılan kardiyo egzersizlerindende daha verimli oluyor. sanıyorum fitness amaçlı çalışıyorsunuz. kiloları fazla abartmadan hafif kilolarla rutin çalışmalar yapın bence. bu şekilde davranırsanız 6 gu mumkun olur. mam bir yorgunluk yada halsizlik belirmeye başlarsa bunlarda vucudun sinyalleridir unutmayın. sayg,ilarımla ...

6. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    bir an önce yağlardan kurtulayım diyosan günlük 1 saat den iyi normal yani.. ama şekillensin yağlar da gitsin diyosan o program biraz fazla... cok iyi beslenmen lazım takviye dahil.. acelen yoksa haftada 1 cardio 3 ağırlık ve karın hareketleri yeter birde yağ ve şeker i kes.. kafi dir :)

7. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    ama senin için öyle cardio vücudu yorar.

8. Malinua

Malinua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence 6 Gün cok Vucudun dinlenmesi lazim.. Lazimki bidahaki antremanda iyi sonuclar alabilesin. tabiki herkesin görüsü farkli. hergün antreman yapmakla vucudu yormakla bence sonuc alinamaz ancak kendimizi yormus oluruz.belirli bi zaman sonra gelismede durur .. Selamlar

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 4 yada 5 tir. kimisi sadece 3 gun gider. ne hikmetse bizim salonda almıs basını bir tek bolge merakı gidiyor. herkes salona 6 gun geliyor. her gun bir bolge çalışılıyor. mantığı ne diye sordum ? bu şekilde hacim alınacağını dusunuyorlar. belkide mumkundur. ama ben yinede bildiğim sistemlerin dışına cıkmıyorum. har gun çaılştığım tek bolge bacaktır. bir gun hamst , bir gun quads , bir gun kalf şaklinde diğer hareketlere kombine ediyorum . çok yararlı oluyor benim bunyemde boyle belkide. herkesin çalışma prensipleri ve sistemleri farklı gercektende. bunu deneyip yaşamak lazım. saygilarımla ...

10. goodydevil

goodydevil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaz tatili zamanı benim programım seninki gibiydi aşağı yukarı. 3 gün ağırlık 2 gün 1 saat yüzme üstüne 1 gün kardiyo. tabi yüzme de yoruyordu kaslarımı seninkinden ağır olarak. ama bununla beraber vitamin-mineral dengemi olabildiğince sağlayıp, her akşam yemeğinde yarım kilo et yiyip(üstüne gündüz aldığım protein miktarını, içtiğim sütleri ekleyince bayağı bi yapıyo totalde) her gün de en az 10 saat uyuyordum. yaz tatili sonunda da sağlam yağ yakıp üstüne arkadaşlarımın tabiriyle "ayı gibi" oldum =) özetle önemli olan beslenme-dinlenme dengeni sağlayabilmen

Sayfayı Paylaş