Hacim programıma devam mı edeyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Msavage tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Msavage

Msavage Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum. Size bir sorum olacak. Önce kendimden bahsedeyim. Ben 15 yaşındayım 1 2 sene önce vücut geliştirmeye olan merakımdan dolayı kendime bir çift dumbell aldım ve kafama göre hareketler yapardım bu konuda hiç bir bilgim yoktu. Beslenmenin önemini hiç fark etmemiştim yediklerime hiç dikkat etmezdim. Daha sonra dergiler okumaya başladım dergilerde gördüğüm hareketleri ve antrenmanları uyguluyordum. Bu böyle 2012 ocak ayına kadar devam etti. Ocak ayında bu işin benim için evde iyi sonuçlar vermediğini gördüm. Bir spor salonuna yazıldım. Yavaş yavaş hacim kazanmaya başladım ve spor bende bağımlılık haline geldi. Tabi hala beslenmenin öneminin farkında değildim. Ne bulursam yerdim. Bu yaz içinde bilinçlendim forum ve çevrem sayesinde. Yazın 2 ay kadar ara verdim. Yaklaşık bir aydır düzenli bir şekilde besleniyorum protein yağ karbonhidrat şeker vs. alımıma dikkat ediyorum. Antrenmanlarımı her zaman olmasa da düzenli yapmaya çalışıyorum.
    Ölçülerim: Boy 175 kilo:75 Bel:86 Omuz:121 Göğüs:99 Kol:38. Beslenmeye dikkat etmediğim için 6 7 aylık bu süre içinde( 1 2 ay aram var) maksimum seviyede gelişemediğimi biliyorum. Size sorum şu:
    Bugüne kadar çalıştığım ağırlıklarımı, tekrar sayılarımı, setlerimi ve dinlenme süremi hacim almaya yönelik düzenledim. Çevrem ve forumdaki bazı arkadaşlar 15 yaşının erken olduğunu bu yaşımda iyi bir altyapı oluşturup hacim almayı ilerde gerçekleştirmemi tavsiye ediyorlar. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme: 3 Ekim 2012

Sayfayı Paylaş