Hacim kazanma hakkında kişisel bir soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EnTranceD tarafından 8 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EnTranceD

EnTranceD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar,3.5 aydır düzenli spor ve diyetteyim,protein diyeti yapmaktayım şuan, zeytinyağı omega 3 vs harici yağ alımı yok,tuz nerdeyse yok,şeker hiç yok. Karbo düşük,protein ağırlıklı. Aynı zamada whey protein ve bcaa kullanıyorum. 3.5 ay oldu toplamda 11 kilo verdim ve sabitledim kiloyu,2.5 aydır süren sakatlığım yüzünden daha yeni yeni kolla yapılan bütün hareketleri ufak ağırlıklarla yapmaya başladım. Fakat şöyle bir durum var ki çok ufaldım,ufacık oldum,vitaminsiz gibiyim. Bacaklarım hariç heryer küçücük kaldı,sakatlığım yüzünden sadece karın kası ve bacak yapıyordum bir süre. Şimdi ufaktan kola geçmeye başladım. Şunu sormak istiyorum,kas yapmak için,hacim kazanmak için,büyüyebilmek için karbonhidratı artırmalı mıyım ? Çünkü ailem bile hasta mısın çok zayıfladın diyor,halbuki güzel yiyorum,yediğimi sanıyorum. Ve eğer sağlıklı beslenmeye devap edip yanına da iyi karbolar koyarsam aldığım kilolar kasa mı gider yoksa gereksiz kiloya mı dönüşür ? Yani 3.5 aydır yapıyorum gören spor yapıyosun demez,sadece kiloda değişim var. Ağırlık yapıyorum bu arada.
    Şimdiden teşekkürler.

Gerekliyse:
    boy : 170
    kilo:69

2. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 175 im 68 kiloyum pek vitaminsiz gibi değilim amaAbartmislar sanki biraz.Su an kilo verirken yediğin kadar yersen kas olarak kilo alman çok zor.Yani yediklerini arttirman lazim.Eğer çok abartmassan ve bu sekilde kaliteli beslenirsen kolay kolay yağlanmazsın genelde bu isler kalori hesabiyla yapilir ama pek girmemissin oralara sanki.

3. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Ortalama olarak 2300 civarı kalori ihtiyacın var. Kas kütleni arttırmak istiyorsan bu kalorinin bir miktar üzerine çıkmalısın 2500-2600 civarı idealdir. Günlük olarakda 100 gr proteinin üzerine çıkmalısın 140gr iyi bir değerdir. Bu şekilde devam edersen alıcağın kilolar kas kütlesi olarak olucaktır

4. EnTranceD

EnTranceD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Evet ciddi anlamda kalori hesaplamasına gitmedim, ama bir mutfak tartısı alıp başlamayı planlıyorum. Cevap için teşekkürler.

Cevap için teşekkürler, bende bu plan çerçevesinde beslenmeyi düşünüyorum. Protein alımım gayet iyi bunun farkındayım. Karbonhidrat olarak düşük olarak besleniyordum,şuan artırıp kas kütlesini artırmaya çalışıcam. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş