hacim icin gainer veya amino,bcaa tavsiyesi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Furkan LA tarafından 25 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Furkan LA

Furkan LA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    20 yasindayim 4 5 aydır duzenli spor yapiyorum gelismem var baslamadan once 63 kg suan 70 oldum tabi gainer kullandim bcaa almak istiyorum veya daha hacimlendiricek bi gainer tavsiyesi istiyorum ,premium mass gainer kullandim etkisini gosterdi simdi daha hesapli guclu bi gainer ariyorum veya amino bcaa boyum 1.82 kilo 70. yaş 20 yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

2. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    hardline pro gainer sağlam ürün kullandım 5 kg sini 7 kg aldım göbekte etkisi olmadı genelde göğüs ve kollara gitti

3. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Aynı cevabı başka bir arkadaşa da verdim.Arkadaşlar bu ürünlerin bir zararı yok bilinçli kullanıldığında fakat bu ürünlerin adı ''gıda takviyesi'' yani destek.Hani günlük 1.5 gram kilo başına alman gereken proteini yumurtadan,etten,tavuktan,yulaf ezmesinden,keten tohumundan yada aldığın protein bakımından zengin gıdalardan karşılayamıyorsan eğer bu ürünleri günde çok çok 1 ölçek kullanabilirsin.Fakat şuna dikkat etmeni tavsiye ederim; bütün elit sporcular gerçek gıdaya nasıl ağırlık veriyor?Yemek programlarında sabah biftek yiyen bile var 300 gram.Yani o takviyeler seni yükseltmez,yediğin gıdalar yükseltir.Bunu önce anlayıp yola devam etmeli.Gainer ürünleri çok gereksiz ayrıca.Yani karbonhidrat istiyorsan mis gibi makarna var,pirinç pilavı var.Boş ürün.Bcaa gibi kritik bir amino asit varken asla denememeli gainer vs.1 protein tozu bana 4 ay gidiyor misal.Gerçek gıdalardan karşılıyorum ihtiyacımı.Daha önceleri ben de derdim supplement almalıyım diye devamlı kendime.Fakat forumda makaleler kısmına bakınca görüşümde değişiklikler oldu ve tabi yaptığım araştırmalar cabası.

Sayfayı Paylaş