hacim için beslenme?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    evet arkadaşlar öncelikle belirteyim boyum 1.90 kilom 87 body e baslamadan önce kilom 90 dı 4 aydır body yapıyorum. artık hacimlenme zamanımın geldiğini anladım. bakıyorum body e başlayan ne hikmetse kilo alıyo ben o kadar oku et kilo veriodum yavaşça,ama anladımki bugüne kadar uyduğum beslenme kuralı definasyon içinmiş yani hacim yapmadan yanlış anlamam yüzünden diyet e girmişim:S.ve artık kilo almamın zamanı geldi diye düşünüyorum 3 ay gibi bir süreçde 87 kilodan 95 kiloya çıkmayı hedefliyorum yani bir nevi bulk a giricem.bunun için beslenmem yeterli olurmu? cevaplarsanız sevinirim.
    ama sunuda belirteyimki 4 aydır o kadar dikkat ediyordumki beslenmeme, evde lays cips goruodum içinden 1 tane almıyorum yağlanacaım diye şimdi de buna dikkat etmelimiyim? evet cevaplarınız benim için çok önemli

07:00 3 yumurta 2 kbrit kutusu peynir 160 gr ton balığı (45 gr pro)

12:00 1.5 ölçek optimum whey protein tozu (35 gr pro)

15:00 pilav tavuk döner

17:30 160 gr ton balığı makarna salata (40 gr pro)

18:30 200 gr tavuk göğsü makarna yoğurt 3 gr creatine (35 gr pro)

20:30 antrenman

22:00 5 yumurta elma suyu salata

23:00 1.5 ölçek optimum whey protein tozu 3 gr creatine (35 gr pro)

toplam protein alımı:190 gr

evet arkadaşlar beslenme programım bu sizce eksik ve hatalı yerler varsa yazarsanız sevinirim hacim (bulk) icin uygunmu bu program haftada 4 gun anrenman yapıyorum

boy:1.90
    kilo:87
    yas:18

Son düzenleme: 15 Eylül 2008
  2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben beslenme programına fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü seninle ilgili tüm durumları bilmiyorum. Ama ana plan bu şekildeyse pilavı lapa olarak yoğurdu light oalrak tüketirsen sadece ton balığındaki yağ ile biraz yağsız olmuş bence bulk için.

Neyse, esas dikkatimi çeken:
    Wheyi neden böyle kullanıyorsun anlamadım.
    Sabah kahvaltıya ton balığı yerine wheyi koy. Wheyin kullanım amacına çok daha uygun olacaktır. 12'de ana öğün yemiyorsan da ton balığını wheyin yerine koy.
    Aynı şekilde antrenmandan sonra yumurta yerine whey tüket bence. Yumurta beyazını da gece yersin madem yiyeceksin, bir de ben uyumadan önceki kaseini göremedim.

Madem whey kullanacaksın zamanlamasını doğru yap ki israf olmasın wheyin.

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    okulda olduğumdan dolayı whey i okulda tüketmek kolay oluyo. casein almıyorum zaten pilavı lapa yemiyorum makarnalar yagsız ton balığınında yağını süzüyorum.whey de ki zaman olayının fazla bi etkisi olacaını düşünmüyorum, sonucda boşa gitmekde ne demek, ona hitaben bi ön veya 1 arka öğünlere kaydırmak zorunda kaldım. mecbur artık böyle devam edeceim, ama dediğin gibi whey in emilimi sıvı olduğu için daha fazla dolayısıyla antrenmandan sonraki öğüne almak daha mantıklı evet ama sabahki olay böyle gidecek mecbur.

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Casein almıyorum demişsin, yoğurttaki nedir?
    Ben uyumadan önce neden almıyorsun dedim.

wheydeki zaman olayının bir etkisi var mı yok mu biraz daha bilgilen bu konuda derim.

Wheyin emilimi sıvı olduğu için daha fazla değildir yani emilim hızının sebebi sıvı olması değildir, wheyin kimyasal yapısıdır. Zaten wheyde sıvı değildir, katıdır, tozdur. Sıvı-katı olayının emilimle alakası çok fazla yok, öyle olsa sıvı bir protein kaynağı olan sütün proteini de vücut tarafından çabucak emilirdi ancak hiçte öyle değil.

Sabah wheyde kullan kırmızı etde ton eti de bence. Yani sonuçta sabahları dünyayı yesen bence bişey olmaz ancak ben ne zaman whey alsam sabah kalkar kalkmaz önce su sonra da yemekten bile önce whey içiyorum.

Mecbursan yapacak birşey yok. Sen bilirsin ama bence mecbur değilsin, başka çözümler üretebilirsin.

Bu arada yerinde olsaydım ton balığının yağını süzmezdim süzsemde press yöntemiyle tamamen süzmezdim.

Kolay gelsin.

5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    evet yogurtta var özür dilerim. yatarken alacağım whey i süt ile almam azda lor peyniriyle bu olayı çözer sanırım. ayrıca bulk dönemi demişdim ama genede fazla yağlanmakdan korktuğum için yağ oranını makul degerde minimum tutmak istiyorum. karbonhidrat alımımıda bu programda arttırdığıma inanıyorum, 1 tabak dolusu pilav 2 tabak dolusu makarna yeterli gelir insallah. artık ne kadar basarılı olurum bunu önümdeki 3 ay gösterecek. yorumların için tesekkürler gaddarkemal

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim jarhead,

Umarım hedefine varırsın, kararlılık ve azmini yitirme idmanları aksatma.

Bu arada proteini yanlış hesaplamışsın. saat 15:00 ve 22:00 deki proteinleri eklememişsin ayrıca programında yazdığın makarna ve pilavdaki bitkisel kaynaklı proteinleri de eklemeyi unutmuşsun.

Fazla proteinin de hakkını vermezsen bu proteinlerin bir kısmının vücut tarafından yağ olarak depo edileceğini unutma.

7. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Protein alımı bakımından gayet yeterli programın. Şunu söylemeliyim yağlanmaktan korktuğun için yağ almadığını söylemişsin. Eğer yediğin pilav ve makarna rafineyse seni yağ yemekten daha çok yağlandıracaktır(deliler gibi yağa abanmaktan bahsetmiyorum,zeytinyağı kuruyemiş gibi tekli yağ asidi içeren yağ kaynaklarından tüketmelisin).Yağ alımın hormon dengeni kuracaktır. Hormonların önemini anlatmama gerek yok heralde. Pilav döner öğününü dışarda yediğini tahmin ediyorum. Bu öğün büyük ihtimalle margarin içeriyordur yani pek iyi bir yağ seçimi değil ama yapabileceğin bir şey yok.Badem ceviz fıstık eklemelisin programına. Öğlen tüketeceğin proteinin whey olmaması gerekiyor bence. Daha zamana yayılan protein tozları var onları araştır derim. Casein de olabilir bu ama benim kastettiğim içinde casein whey yumurta proteini gibi çeşitli protein kaynakları içerenler.

Sayfayı Paylaş