Hacim arttirmak icin bu antrenman?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boran11 tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. boran11

boran11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadslar önce hacim arttirip sonra sekillli kasa dönüstürmek icin kullandigm bir antreanman programi var sizin gorusleriniz hangi yöndedir. Vucudun hangi bölgesini calisirsam calisayim,

1-Öncelikle hafif agirlikla 12 tekrar yapip kasi isindiriyorum.
    2-Sonra normal agirlikla 8 tekrar yapiyorum
    3-Daha sonra kendimi zorlayan agirlikla yine 8 tekrar yapiyorum
    4- Ve son olarak 4.sete kaldirabilecegim max. agirlikla sadece 2 yada 3 tekrar yapip bitiriyorum.
    Bu yaptigim formül sizce yanlismi?

2. eemree

eemree Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yaptıgın hacim kazanmak adına doğru ama çok uzun soluklu olmasın kısa surede olumlu sonuc verir ancak dediğim gibi bir süre sonra değiştirmelisin,en son sette yaptıgın 3 4 tekrarda sınırlarını sonuna kadar zorla gerekirse destek al ve zamanla son tekrar ağırlıklarını arttır görüceksin diger setlerde yaptığın ağırlıkla sana hafif gelicek ve onlarıda arttırarak gidiceksin...

3. boran11

boran11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani son seti kilo olarak mi artirayim? yoksa yaptigim 2-3 tekrari 6-7 mi yapayim?
    Ve uzun süre demissin bunu uzun süre sürdürmek icin ne yapmaliyim?

4. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    antermandan daha önemlısı beslenmen ve ıyı bır uyku alman gerekıyor kılonun x2 gram proteın alman gerekıyor ve benım tavsıyem 12(ısınma)-10-8-6-4 hepsınden max zorla ilk settemısın 10 tekrarı yaptın 11 cıkmasın 2 sette 8 tekrar mı yaptın 9 . cıkmasın basarılar

5. boran11

boran11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgiler icin tesekurler ama isinmayla birlikte toplam 5 set ediyor (12-10-8-6-4) bu biraz fazla degilmi hacim icin?

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Benzer antrenman sistemleri var. 3 sete 5-10-15 tekrarla girenler var mesela, sanırım başarılı sonuçlar da alıyorlar. İşin özü şu, genetik potansiyeli yakalamak için kastaki bütün lifleri değişik tekrar aralıklarıyla uyarmak lazım. Bazıları bunu aynı antrenmanda yapıyor, bazıları birkaç haftalık sikluslarla, bazıları da daha uzun aralıklarla değiştiriyor. "Herşey işe yarar ama hiçbir şey sonsuza kadar işe yaramaz". Kimin lafıydı unuttum.

Sayfayı Paylaş