Gereksiz konular

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve LordF4T1H tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda yazan konular var zaten niye hiç araştırmadan yeni konu açıp okumadan hazıra konayım düşüncesindeler.
    Bence moderatör arkadaşlarımız bu konu üzerinde durmalılar örneğin yeni başlayanlar bölümünde antrenman programı veya beslenme programı isteyen biri ? Veya beslenme günlüğünde beslenme programı isteyen yeni başlayanlar için.
    Aradıkları cevap zaten forumda var bunlar hiç araştırmadan konu açıyorlar.
    Bence bu tip konular uyarılmaksızın silinmeli. Ve şu konuya bakın diye yönlendirilme yapılmamalı, yapılırsada bu konu forumumuzda zaten mevcuttur iyi forumlar gibi otomatik bir mesaj atılabilir. Ardından özel mesaj ile nerede gibi mesajlara yanıt verilmemeli verilse bile araştırın tarzında bir cevap verilebilir.
    Örnek
    spora başladım 1.ayım beslenme programı önerir misiniz
    2.ayım beslenme programı önerir misiniz
    spora yeni başladım nasıl antrenman programı nasıl olmalı
    2.ayım antrenman programımda ne gibi değişiklikler olmalı
    vs vs.
    Birde birbirine benzer bir süre konu var örneğin yağsız kilo almak mümkün mü ? gibi tarzında bir çok konu var bunların hit olanı yani en günceli ve en çok yorumlananı durmalı diğerleri silinmeli.

MaXimuS_ bunu beğendi.
  2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten yönetici arkadaşlar elinden geldiğince bunu yapıyorlar :)

3. brhmcr

brhmcr Guest

Bahsettiginiz konular uzerinde yonetim olarak elimizden geldigince hassas davranmaya calisiyoruz.

Bunlar forum kurallarinda da mevcut.

4. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Bu kadar çöp konu olacağına açılan konuların yönetici onayından geçmeden yayınlanmaması iyi olmaz mı ?

5. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    VengeFul çok güzel bir öneride bulunda bence bunun uygulanması lazım. Birde gereksiz konular silinmeli teker teker. Bazıları forumda trollük-Popülerlik veya dikkat çekme çabasında. Konu açınca sizin onayınıza sunulsa ve bu sayede yeni oluşabilecek çöp konuları da görmemiş oluruz.

6. MaXimuS_

MaXimuS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    steroid mevzusu anabolik forumdan çıkıp iyice ayaklara kadar düştü. konu dışında bile ergen gençler bununla ilgili geyik muhabbeti yapıyor. bu konuların anabolik forum dışındaki diğer bölümlerde konuşulması sınırlandırılmalı ve anabolik forumda mesaj atmak için belli kriterler getirilmeli.

7. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    İlk mesaj için yorumlamak gerekirse bu bahsettikleriniz kurallara aykırı ve müdahale ediliyor zaten, hatta canned replies ları :

beslenme için ,

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Bu şekilde sıfırdan antrenman istenmesi de yasak, ancak antrenman programlarının paylaşılıp ortak yorumlanmasına müdahale edemeyiz, insanlar hocalarından aldıkları yada kendi yaptıkları antrenman programları üzerinde ortak yorum ve bilgiyle değişikliğe gidebilmeli, fikirlerini ve görüşlerini sunabilmeli ki spor üzerindeki bilgi seviyesini yükseltebilsin.

Konuları hiç mesaj atmadan yada yönlendirmeden kilitleyemeyiz, bu bodyforumtr yönetiminin ortak görüşüne ve üyelere bakış açısına aykırı, konuları kapatırken her insana belirli bir nezaketi göstermek ve doğruya yönlendirmek mecburiyetindeyiz.

Benzer konuları da genelde kirlilik yaratmaması açısından, özellikle araştırma yapılmadan açılmışsa kilitliyoruz, link vererek ana konulara yönlendiriyoruz, karşılaştırma yada tam olarak benzeri olmayan konulara ise yoruma açık olarak bakıp müdahale etmediğimzde oluyor, bazen gözümüzden kaçanlar olabildiği de bir gerçek tabi ki, bu gibi durumlarda mod a bildiri kullanarak bize yardımcı olabilirsiniz.

Yönetici onayı zaten açık, ancak onay bekleyenleri biz izin vermeden siz görmediğinizden bu farkındalık sizlere yansımıyor, belli bir mesaj sayısı ya da gün e ulaştıktan sonra da sistem üyelerin onaysız konu açabilmelerine imkan tanıyor. Günde neredeyse 1000 e yakın spamı ve yeni üyelerin açtığı konuları sistem yakalayarak onaylanacak olarak bize getiriyor, yeni üyelerin yazdıklarını kurallara uygunsa o kadar konunun içinden bulup çıkarıp onaylıyoruz ki bunu yaparken bazen farkedemediklerimiz oluyor, üye bize ö.m atıp onay isteyebiliyor. Bu arada forumun üye sayısının 91000 i geçtiği 24 saat içinde ortalama 200 konunun açılıp 1000 üzeri mesaj atıldığını da konuyla ilgili istatistiksel bir bilgi olarak verelim.

Yani direk olarak bizim onayımıza gelirse , forumun akışı ciddi derecede bozulacaktır, gece saat 3 te 5 te de bir sürü şey yazılıyor, bazen biz müsait olamayıp foruma giremeyebiliyoruz vb. gibi sorunlar olabiliyor. Ama moderatör onayı genel anlamda hiç bir forumda tam olarak kullanılmaz, çünkü dediğim gibi bu forumun akışını yavaşlatır, verdiğim istatistikleri de hesaba katarsanız sizinde hak verebileceğinizi düşünüyorum. Biz bunun yerine açılan kuraldışı başlıklara müdahale etmeyi seçiyoruz.

Bu konu ile ilgili bir gündemimiz var, hatta denk gelip beni cidden üzen bir kaç mesaj sonrası bu konuyu yönetime taşımıştım, ama şu an üzerinde konuşup ne şekillerde uygulamaya geçirilebileceğine dair net kararlarımız yok, sadece fikir alışverişi içindeyiz, ama yakında bu konu ile ilgili olarakta bir adım atmayı planlıyoruz, tabi ki bunu yaparken kimseyi de mağdur duruma düşürmemeye çaba göstereceğiz.

Genel anlamda benzeri bir çok konu da şu an için yönetim olarak bir çalışma içerisindeyiz, yakında forumla ilgili değişikliklere gitmeyi, özellikle üyelerin fikirlerinin daha önde olabileceği bir platform olmayı amaçlıyoruz.

Bu anlamda aklınıza gelen yararlı-zararlı olabilecek şeyleri bu şekilde bizimle paylaşmanız, bizi daha mutlu ediyor ve gündemimize taşıyıp üzerinde fikir yürütmemize de olanak sağlıyor. Aklınıza gelenleri ya da forumla ilgili sorunlarınızı yazarsanız, açıklamaya yada sizlerle birlikte fikir yürütmeye elimizden geldiğince çalışırız.

rockybalboa7, shaq ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bu tip konulara değinmek istedim daha çok ama dediğinizde sizde haklısınız yüzlerce konu var gözden kaçabilir.
    BCAA Kullanımı İçin Erken Mi?
    >>hacim kazanmak<< (( yardım ))
    Evde vücut yapmak istiyorum
    İlla beslenme şart mı?
    göğüs kasım küçük
    Örnek:
    arkadaşlar bugün öğlen yemeğinde aç bitir jambon aldım 75 gr kepek ekmeğinine kahvaltı sosu acılı sürdüm üstüne 2 jambom öteki kata krem peynir sürdüm onunda üstüne 5 tane jambon onunda üstüne siyah zeytin ezmesi sürüp yedim. sonra üstüne bol şuruplu kadayıf yedim üstünede 100 150 ml yarım yaglı süt içtim . acaba beslenmem çok kötümü ?

arkadaşlar ben 600 gr nesquik ve 400 gr süt tozunu karıştırıp her sabah ve akşam içmek istiyorum fakat süt tozuyla içilen sütün bi zararı olurmu yoksa dahada fazydasını arttırırmı nesquikin ?

Protein Tozu Kullanmalı Mıyım?
    Karbonhidrat Tozu Nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Temmuz 2013

Sayfayı Paylaş