Gerçekten Mağdurum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve temogra tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar, konu hakkında gerçekten yardıma ihtiyacım var. 16. Ayın bb de bitecek ve hala bir beslenme programı oluşturamadım neden derseniz define mi olayım, hacimli (göbek çıkmadan)bir vücüda sahip mi olmak istiyorum diye düşündüm. Kilo verdim kilo aldım ama çalışmamım karşılığını da aldım. En son kararım hacimli bıngıl bıngıl göbek olmayan bir vücüda sahip olmak olarak verdim. bu doğrultuda nasıl bir beslenme programına ihtiyacım var. yüksek eforlu antremanlar yapıyorum dinlenme set araları 20 sn geçmiyor(ki set saymıyorum, artık tek tekrara düşene kadar çalışıyorum) haftada 4 gun antremandayım. Boyum 1,71 kilom 76 ölçülerim aşağıda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılar.

2. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    omuzun 65 olduğuna eminmisin

3. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul

omuz en uc noktasından diğer omuz en uç noktasına mezura ile ölçtürdüm.(kendim ölçemiyorum da :D.) azmı çokmu onu anlamadım. bugun tekrar ölçtürürüm.

4. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    komple omuzunu dolansın mezura, o şekil ölç thums: göğüsünü ölçtüğün gibi..

temogra bunu beğendi.
  5. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    mevcut konu hakkında yardimlarinizi bekliyorum saygılar.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Simdi genel anlamda agir idman yaptiginizi soyluyorsunuz, bu noktada benim tavsiyem karbo off karbo on gunler yapmak. Yani idman gunlerimizde idmana kadar olan bolumde komplex karbolara yuklenecegiz. Idmansiz gunlerde ise daha kontrollu karbo alimi yapacagiz.

Hacim yapayim derken yaglanmamak icin karbolarin zamanlamasi onemli, insulinimizi cok dalgalandirmadan besin programi olusturmaliyiz.

Bu linke gozatmanizi rica ederim : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ins-lin-ayn-g-n-t41164.html

Ayrica kendi gunluk programinizi paylasirsaniz cok daha iyi yorum yapabiliriz.

7. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul

Devamlı uyguladığım bir program yok ara ara denediğim beslenme programını yazabilirim.

Sabah: simit+4 yumurta
    Ara: yoğurt+yulaf ezmesi
    Öğlen: yoğurt+pilav+(işte çıkarsa et ,tavuk)
    Spordan önce: yulaf ezmesi+25 gr bitter cukulata
    Spor sonrası: 4 yumurta+makarna yada pılav, yada tavuk+salata+100 gr kaşar ve sebze yemegi
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]Karbonhidrat ve protein hesaplamasından sıkıldığım için o anda gözüme ve mideme hoş gelen porsiyonları yiyorum. :eek:
    [/FONT]

8. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle hacim kazanmak istiyorsaniz belirli bir beslenme programi ile gitmenizde fayda var ozellikle cok yaglanmadan hacimlenmek gibi biraz iddiali bir durum soz konusu ise. Yani ne yazik ki ole midenize ve gozunuze hos gozuken ogunler bu amaca pek hizmet etmiyorlar.

9. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    tamam işte benimde sıkıntım bu . nasıl yapmam lazım. yada yukarıda bahsettiğim besin öğeleri idealmidir. off gunumde karbon off yapmam bu besinler ile yeterlimidir. 15 aydır dikkat ediyorum diet yapıyorum ama artık vucudu değişik bir forma sokmam lazım cunku vucudumda diyete alıştı. tam 1 sene boyunca en katı dıyetlerıde yaptım, yağı kestim karbon aldım, karbonu kestim yağ aldım ama yağ oranı %16 altına düşmedi. şimdi ise tam tersini maksımum %18-19 yağ oranına ulaşarak hacimlenmek. tşk.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Supplement kullanimi dusunuyor musunuz?

11. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    sadece protein tozu ve creatin kullanıyorum. argının yeni bitti ara vereceğim bir süre. onun dışında balık yağı,b vitamini, çinko kapsul alıyorum.

12. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sayın temogra beslenme programın kesinlikle yetersiz.Eğer değiştirme imkanın yoksa supplement kullanımı şart gibi.

13. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    degistirebilirim sorun değil. benim yardım istediğim konuda bu nasıl bir program.tsk

14. xJeamia

xJeamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu protein tozu neden kullanılır anlamıyorum yukarda adam yazmış beslenme programın yetersiz eğer değiştiremeyeceksen protein tozu şart. Kimisi de diyor beslenme programı düzgün değilse protein tozu kullanma o ek besindir dolayısıyla işe yaramaz. Yani çok çelişkili konusuyorlar.

15. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    konu gunceldir tesekkurler saygılar.

16. brhmcr

brhmcr Guest

Cevap vereyim o zaman: gunluk protein ihtiyacinin %80 ini ogunlerden alabildigin, ancak %20 sine yetisemedigin durumlarda ek besin olarak alinir. Yani eger beslenme kotuyse tek basina bir ise yaramaz. Aslinda celiski yok ayni sey soyleniyor :) Umarim anlatabilmisimdir.

Konuya yorum yazavagim ama uzun uzun yazacak vakit bulamadim kusuruma bakmayin. Araliklarla girebildim foruma bugun.

17. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    selam temogra daha önce bir başlığında rob konusunda yardım istemiştin sanırım..bende sana birşeyler söylemiştim.
    sanırım hala rob a devam ediyorsun, bıngıl bıngıl bir göbek istemediğini söylemişsin umarım kardiyo yada yağ yakma çalışmaları yapmıyorsundur rob artı bunları yaparsan gelişmen çok zor olucaktır ki galiba bunuda söylemiştim :)
    rob tamamen kaliteli hacim almaya dayalı bir sistem ve beslenme olmadan çok zorlanırsın.
    beslenme programına baktım bana göre karbonhidrat alımın çok az karboyu arttır özellikle öğle öğününde, lifli gıdalara da daha fazla yönelmeni söylemek istiyorum.sabah kahvaltın çok zayıf hem protein hem karbonhidrat olarak.sebze meyve hiç yazmamışsın vitamin alımını eksik etme.
    rob sistemi ne demek yaptığın için bilirsin perşembe kanat çalışırsın pazara kadar ağrı yapar maksimum yorar.beslenmen bu sistem için çok az ya sistemini değiştirmeli ya da kendini düzene koymalısın.beslenmemi değiştiremem dersen negatif tekrar ağırlıklı bir programa geçmeni tavsiye edebilirim.
    tabi yapman gerekeni en iyi sen bilirsin bunlar sadece benim iyi niyetle yaptığım tavsiyeler..
    saygılar..

18. brhmcr

brhmcr Guest

19. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    Bilgiler ve yorumun için çok tsk ederim. rob sistemini çok iyi anladım ve neler yaptiginida oldukça hissettim :) beslenmemi degistirmeyi tercih ederim çünkü bu program inanılmaz haz veriyor ve sevdiğim bu spora birazdaha aşık oldum diyebilirim. sizin ve diğer arkadaşların tavsiyelerine kulak verecegim. Unutmadan yağ yakma gibi bir sorunum yok o yüzden cardio yapmıyorum hiç yapmadimda tekrar tsk ederim. gelisimimi buraya her ay yazacagim saygılar

20. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    çikolata niçin ben onu anlamadım. basit şeker idmandan önce ne işe yarar .yoksa bitter olması kafein için mi?

Sayfayı Paylaş