Gerçek boy uzatma programları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Deli333 tarafından 16 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. komutan

komutan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğiniz biligler güzel evet. ancak bazı ürünler var boyu uzatmak için bunlar gercekmi örneğin ayakkabı içlikleri özel üretim bellirli bir süre kullanıyormuşsun ve bu iclikler ayaktaki büyüme hormonunu calısıtırıyormuş böyle birşey olabilirmi sizce ne dersiniz?

2. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Basketbol dahi hiç bir sporun boy uzatmaya etkisi olmadığı bilim tarafından kanıtlanmış..

3. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    yani yüzme boy uzatmıyormu?

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Böyle iddialı çıkışlar yaparken lütfen kaynak belirtiniz.

5. BrAwNy_OnUr

BrAwNy_OnUr Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    okuyorum
    Yer:
    istanbul/fatih
    onun için basketciler in boyları 2 metre üstü çoğunlukla ztn sevgli fast!!

6. komutan

komutan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğiniz biligler güzel evet. ancak bazı ürünler var boyu uzatmak için bunlar gercekmi örneğin ayakkabı içlikleri özel üretim bellirli bir süre kullanıyormuşsun ve bu iclikler ayaktaki büyüme hormonunu calısıtırıyormuş böyle birşey olabilirmi sizce ne dersiniz?

Arkadaşlar eğer böyle birşey hakkında bilgisi olan varsa biliglendirebilirmi kullanmalımıyım sizce yaşım 17 boy 1 .75 yardımlarınızı bekliyorum lütfen

7. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    kaynak belirtirmisin sana zahmet... bizde bilelim bu iddaayı ortaya atan bilim cahili adamı..

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    mertakb aynı mesajdan 2 tane yazmıssın..Sanırım yanlıslıkla..

Ama dedıklerını tamda ben dıyecektım..

9. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Basketbol boy uzamasını tetikleyebilir.Ancak bence de basketbol boy uzatmaz,uzunlar basketbol oynar.Basketçilerin çoğunun neden çok uzun olduğuna gelince onlar seçilmiş kişilerdir,kısa boylu basketçilerde vardır.Çevrenizde basket oynayıpta 2m+ olan insan yok denecek kadar azdır.Eğer böyle bir şey olsaydı çocuklarından beri basket oynayan herkesin 2m+ olması gerekirdi.

Eski çağlarda da çok uzun boylu iri yarı bazı savaşçılardan bahsedilir.O zamanlar basketbol tabiki yoktu.Ayrıca o insanlar çocukluklarından beri ağır kalkanlar,kılıçlarla uğraşırlardı ve fiziksel olarakta tabii ki bizlerle kıyaslanamayacak kadar güçlülerdi.

Sözün kısası basket beslenme vs.. ile birleşirse uzatma ihtimali vardır,nihayetinde baskette bir çeşit vücut gerdirmedir.Eğer basket boy uzatmassa gerdirme hareketlerinin uzatacağından bahsedilemez.Boy ve kemik yapısının büyük bir oranı genetiktir.

10. ufukcan

ufukcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 15 fitnessda 1 ay once olçulerım alınmıstı 168 cm 68 kgydım 1 ay boyunca salı gunlerı harıc her gun cardio mekık şınav ters mekık v.s ve 1 saat yuzdum 30 gun boyunca sadece 4 gun dısında 26 gun dıyelm suanda 172 cm 67 kg yım :D

11. biofreak

biofreak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    inş müh öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    ben 8 yıldır voleybol oynuyorum yaşım 23 ikiz kardeşim var boyum 1.70 falan galiba ama ikiz kardeşimden az da olsa uzunum.Spor boyu uzatmıyor tabirlerini bir kez daha düşünün lütfen (yaşayan biri olarak kanıt olsun diye yazıyorum)

12. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1992 doğumlu bir birey olarak 18 yaşımı doldurdum. Enine gelişme bundan sonra pek mümkün olmasa gerek, gelişme dönemimdeki asosyallik ve hareketsizlik gibi anormal durumlarımdan dolayı da kas dokularım neredeyse yok derecede. Bu kemik gelişimimi inanılmaz ölçüde kötü etkiledi, gerek boy olsun gerek en olsun.

Bu sebepten dolayı ilk çalışmalarım boy uzatmaya yardımcı yönde olacak, artık beslenmeme de dikkat edeceğim. Çünkü gelişim evremi ortalama 1.70 boy ve 50 kilo ile geçirdim, bu da benim için bir eksi. Bildiğim kadarıyla omuriliğe baskı yapmayan egzersizler boy uzamasına yardımcı oluyor. Ayrıca eklemlerimin açılması sonucunda da yaklaşık 3, 4 cm kazanacağıma inanıyorum çünkü, eklemleri neredeyse tamamen kapalı bir insan varsa o da ben olmalıyım diye düşünüyorum.

Forumda çok konuşulan boy konusunda herşeyi okudum fakat hangi egzersizlerin omuriliğe baskı yaptığını ve hangilerinin uzamama yardımcı nitelikte olduğunu hala çözemedim. Uzamama yardımcı olacak egzersizler hangileridir? Bu soru bacak egzersizleri için de geçerlidir? Bacak egzersizlerinin uzamayı olumsuz yönde etkileyenleri var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yukarıda verdiğim bilgilerin yanına ölçülerimi de ekliyorum, yorumlarınız açığım.

Ölçülerimi https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k...den-t2517.html bu linkte verilen resime göre aldım.
    Sanırım şimdi neden vücut geliştirmiye ihtiyacım olduğunu anlayacaksınız.

boyun 35
    kol(pazu) 28
    ön kol 23
    bilek 16
    göğüs 80
    bel 71
    kalça 85
    bacak 82
    baldır 31
    ayak bileği 21
    omuz 97
    Not: Ölçülerimi mezura ile aldım, metre diye adlandırdığımız aletlerle biraz daha küçük çıkıyor biliyorsunuz. Boyum metre ile ölçüldüğünde 1.72/3'tür.

Benim sorum daha çok body building/fitness hareketleri ile kas geliştirmeyi hedefleyerek uzamaya yardımcı olmak, onu tetiklemek.

Ölçülerim hakkında yardımcı olursanız da sevineceğim, şu an sahip olduğum ölçülerin vasat bile olmadığının farkındayım, motive edici hikayeler yardımcı olabilir.

13. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımcı olacak ve yorum yapacak kimse yok mu?

14. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Ya arkadaşlar biri bana bu konuda yardımcı olursa fikirlerini paylasırsa öneri getirirse memnun olucam gerçekten
    Şu an 19 yasındayım boyum 1,82 kilo : 75 ve sunu da belirteyim annemin boyu 1,60 babamın boyu 1,70 bense 1.82....
    bu anlamda boyumun bir kac sene icersinde 1,90 olabilmesi icin yapmam gereken şeyler nelerdir ve 1,90 olma ihtimalim var mı sizlerin belirttiği şeyleri uygulamaya başlamam doğrultusunda önerilerinizi bekliyorum
    teşekkürler..

15. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben hayatım boyunca salata yemedim diyebilirim.gerçekten hiç yemem yani alışkanlığı yok ama hergün çok yoğurt yerim hayatımın hergünü kasıklarca yogurt yedim sütüde bol içtim ama yoğurt aşırı çok yemişliğim var.boyum 1.84 yaş 17 hedef 1.87 21 yaşıma kadar umarım 1.87 olucam leg press yapmıyorum sırf bu yüzden

16. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    en akıllıca yorumu sen yapmışsın....arkadaşlar şunu öğrenin basketbol boy uzatmıyor...uzunboylular basketbol oynuyor...anlıyormusunuz...benim yıllarca basket oynamış arkadaşlarım var, uzun falan değiller...ben basketbol falan oynamam 1.93 üm

boy uzamasının tamamen genetik olduğunu ne zaman anlayacaksınız acaba :) kim bilir daha nice boy uzamasıyla ilgili konular açılacak :D

Son düzenleme: 25 Eylül 2010
  17. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Boy Uzaması genetik diyorsun ama bence genetiği kırmak die bi olay vardır benim bir arkadasım 1.95 annesi babası ise en fazla 1,70 / 1,75 peki buna ne demeli Genetiği kırmak diye buna denir bence keza aynı sekilde annemin boyu 1,60 babam 1,70 civarında bense 1,82 insanoglu istedikten sonra genetik faktörleri kırıp parcalayabilir die düşünüyorum..:) zamanm yeeterki azim istek hırs insanoglunun icinde bitmesin sönmesin icindeki o kazanma hırsı herzaman var olsun her zaman icindeki o heves kacmasın bozulmasın...
    Teşekkürler

18. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

halan enişten dayın teyzen ninen deden onlarda mı kısa? değildir elbet birisi uzundur sende ona cekmişsindir ,

19. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Haklısın Amcam Uzun Ona Çekmiş olabilirim kendisi 1.91 boyunda bende o boya ulasabilcekmiyim bakalım .. Aileme oranla genetik faktörü parcaladım kanısındayım... fakat amcama ulasmak mümkün olabilcek mi hayırlısı diyorum insallah...:)

20. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    yer çekimini olmasaydı herkes daha uzun olabilirdi :) en iyisi uzayda yşamak uzun boylu olmak için :)
    yüzmek ve havuzda veya denizde uzun süre kalmak boy uzamasına yardımcı olabilir çünkü karada boy için negatif etki eden yer çekimi suyun içinde pozitif etki edecektir tabi ayaklarınız dibe değmeyecek :)

Sayfayı Paylaş