Gerçek anlamda kas çalışması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ismail1471 tarafından 26 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ismail1471

ismail1471 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze iyi günler.Ben 5 aydır bodybulding yapıyorum.Aldığım sonuçlar beni tatmin etmiyor pek bir gelişme yok gibi.Bunun doğru çalışmamamla alakalı olduğunu düşünüyorum.Gerçek anlamda bi kasımızı çalıştırmak ne anlama geliyor gerçekten çalıştırdığımı nasıl anlayabilirim kaslarımı?Lütfen yardımcı olun

2. Keozt

Keozt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    5 aydır yaptığınıza göre kaslarınız sertleşmiş olmalıdır.Hacim yapmak istiyorsanız.Çok ağırlık az tekrar ve suppl. kullanmanı öğneririm.

3. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Sorunuzda eksiklikler var!

Yaşınız kaç?
    Boyunuz kaç?
    Günlük beslenme şekliniz nedir?
    Haftanın kaç günü VG yapıyorsunuz?
    Çalışma programınız nasıl?

Baştan belirtmeniz gereken bu soruları yanıtlarsanız forum üyelerinden daha sağlıklı yanıtlar alabilirsiniz.

Not : Vücut geliştirme spor'un da 5 aylık bir süre verim alabilmek için çok erkendir. Vücut yapınıza, beslenme şeklinize ve çalışma performansınıza göre gelişme sağlanacaktır.

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    protein tozu kullanıyor musun ?

kas çalışmasının formülü
    İDMAN+BESLENME
    ----------------------- = GELİŞİM
    DİNLENME

KAS BÜYÜTME (HACİM)

4 SET * 8 TEKRAR
    -------------------------------= BÜYÜME(HACİM)
    MAX AGIRLIK

FİZİK FORMULU GİBİ OLDU AMA İDARE ET :)

5. pit-man

pit-man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi kasın gerçek anlamda çalışması yani kişiden kişiye deişir
    örneğin sen çalışırsın buyuk bı dolgunluk ve yanma hissedersin
    ben çalışırım hiç bişi hissetmem benim hissetmemiş olmam kasın çalışmadıgı anlamına gelmez..tabiki hareketi kaçırmadan doğru yapıyorsak..
    tabi his etme antrenman şevkini arttırır..örneğin ben bicebs antrenmanı sonunda bir çay bardağı tutamıcak hale gelmeyi severim ve bundan zevk alırım..

ayrıca 5 ay öle çok uzun bır zaman dilimi değildir..
    ""sabır+disiplin+doğru beslenme+doğru proğram = sonuç""
    şimdiden başarılar dilerim kolay gelsin

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Herşeyden önce bu işin başında beslenme gelir.Antrenman işin %20sidir belkide %10.Beslenme bu işin %80lik bir dilimini oluşturur.Ağırlığı nasıl kaldırırsan kaldır beslenmen iyi ise gelişirsin.Ha hareketleri tam anlamında nizami yaparsan 2 katı iyi gelişirsin.

Kimisi bench presste alt göğüse indirerek randıman sağlar, ben daha çok gırtlağa yakın bölgeye indirdiğim zaman verim alıyorum.5 aylık bir sürede eminim tecrüben olmuştur.

Set ve tekrar sayılarında kesin bir yanıt yoktur.Arkadaşların söylediği gibi herkes farklı bir sistemle gelişiyor.Ben bazen 4x12 bazen 5x5 şeklinde hacim artışı sağladım.

Birde şu biceps antrenmanından sonra çay bardağı tutulması durumu biraz yanlış olmuş flexor'un konusunda da okumuştum aynı mevzuyu.

Kaslar tam parçalanma ile değil yarım parçalanma ile gelişir.Çay bardağını tutamamak nasıl bir şey ? Resmen kolunuzu kullanılmaz hale getirin demektir bu.Diğer sete nasıl girilicek peki ?

Bu tür söylemler yeni başlayanlar için söylenmez.Yanlış anlaşılma riski çok yüksektir.Arkadaşımız hareketini yapar ve aklına gelen soru bakalım çay bardağını tutabilcekmiyim olucak.Denedikten sonra tutamazsa ne olucak peki ?

Arkadaşımız antrenmanına devam edicek ve kaslarda fazla parçalanma yapıcağı için vücut Onarım-Üstüne eklemek yerine , sadece Onarmayı yapıcak ve gelişim minimuma inicektir.

Bunlara ek olarak ;

- Bazen kaslarının çalıştıktan sonra hiç şişmediğini hissediceksin ve aklına acaba çalışamıyormuyum sorusu gelicek.Sen hareketlerini uygun ağırlıklar tekrarlarını tek başına tamamlicak şekilde yap hissetmeden bile gelişiceksin bu yüzden fazla takma kafana, vücudun bir günü diğerini tutmuyor :)

Son düzenleme: 26 Şubat 2011
  7. pit-man

pit-man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanlız sizinde yanlış anladıgınız nokta
    hareket aralarında değil antrenman sonrası diye yazdım..
    yine belirttiğim üzere ben kendim için yazdım..
    Flexor yahut konuyu açan arkadaş için bir örnekleme değildir yanii..
    yanlış anlaşılmışsa kusura bakmayın..

8. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    5 ay fazla zaman değil ama yine de gelişme olmustur farkında değilsindir ya da düzgün çalısmamıs olabilirsin.

Çalışmanın yanında beslenmene de dikkat etmelisin.Protein ağırlıklı beslenmelisin.Tavuk göğsü,yumurta,kırmızı et vb.

9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    5 aylık bir spor yapana supplement verilmez

10. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    5ay daha yeterli bir zaman değil,sabirla gelişecektir;biraz bilgi verseydin boy,kg v.b net bir yorum yapabilmek için :)

not:5aylik spor yapana supplement vermek evet gereksiz diye düşünüyorum:)

11. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ben tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum, doğal olarak çalışıp kas yapın ne o protein tozuymuş falan filan gereksiz bence.

Bir şey soracağım arkadaşlar ben 4 aydır falan çalışıyorum kaslarım inanılmaz bir hızla gelişti hatta şöyle söyleyeyim inanmayacaksınız ama ilk omuz antremanımdan sonra kaslarım adeta şişti, bunun sebebi ergenlik mi? Her gün et ve makarna türü şeyler yemem mi?

12. ismail1471

ismail1471 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 1.90
    kilom 81 :/
    supplement olarak protein tozu kullandım arkadaşım kullanmıyordu bana verdi universal in 3 ay onu kullandım.Sonrasında kilo alamam gerektiğini düşündüğüm için (cok zor kilo alan birisi olduğum iiçin) gainer aldım (twinlab pro gainers fuel) şuanda onu kullanıyorum 2günde 1 gidiyorum spora düzenli.

Sayfayı Paylaş